Set ve tekrar sayıları hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve excreta tarafından 19 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Pandemi den ötürü 7 ay ara verdim kasım ayında tekrar spora başladım kilom 93 ten 103 e çıktı. Amacım 95 lere düşmek günde 3 veya 4 öğün yiyorum (öğünlerimide azalttım bu arada ve hala kilo alıyorum) genelde temel hareketlere ağırlık veriyorum her hareketi 4 set ağırlığı arttırarak son 2 seti yardımla 3 5 tekrar çıkabilecek ağırlıklıarla çalışıyorum. Bu kilo almama sebepmidir fazla ağırlığa girmeyip bütün setleri 10-12 tekrar aralındamı çalışmalıyım. 12 yıllık spor geçmişim var (4 yıl kickboks)
    Haftada 5 gün antreman yapıyorum sabah aç 1 buçuk saat yürüyüş koşuya çıkıyorum
    Yaş 37
    Boy 190
    Kilo 103

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Yağ yakmak için kalp çalışacak, bunu da antrenman esnasında istiyorsan ağırlıklı olarak bacak çalışmalı ve bunu da bir seti 1 dk olacak şekilde yapmalısın. Setler ve tekrar sayısından ziyade iş hacmi önemli olan. Birim zamanda yapılan iş artacak. Antrenman volümü denilen durum. Kalorileri de özellikle karbonhidrattan kesmek gerekiyor. Belki de kaloridedir sorun. Antrenmanların sonrasında 15 dk süren hitt bisiklet kardiyosu yağ yakımı için ideal. Fazlası aminoasitlerin yıkımına sebep olabilir dikkat etmek gerekir.

3. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Şubat 2021 ---
    3 günde 1 bacak çalışıyorum 1 dk demişsin az ağırlık yüksek tekrarla yapılması gerekiyo ozaman. Bacaklarım genetik olarak üst vücuda göre çok ince şu anki antreman sistemime göre ilk defa bukadar hacimlendi ağırlığı düşürmek istemiyorum set arası dinlenmeleri kısa tutsam sanki daha fazla kalp çalışacak. Sabah interval sistem yapsam öğlende yüksek tempoda çalışıp karbınhidrat alımını azaltsam faydası olur heralde. Birde yulafın burdaki rolü nedir kesmelimiyim yolsa miktarımı azaltmalıyım

Son düzenleme: 21 Şubat 2021

Sayfayı Paylaş