Set-Tekrar karmaşası hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve LegendaryPrince tarafından 30 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. LegendaryPrince

LegendaryPrince Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2,5 aydır günde 3 bölge - haftada 4 gün olacak şekilde fitness yapıyorum. Çalıştığım bölgeler sırasıyla ;

1.Gün : göğüs-biceps-bacak
    2.Gün : sırt - omuz- arka kol

ek olarak bu günlerden 2-3 tanesinde de karın antrenmanı yapıyorum.

1 hafta önceye kadar , her bölge için 3 veya 4 hareketi 4x10 şeklinde yapıyordum. Bir yerde tıkandım ve beslenmeme dikkat etmeme rağmen bir türlü ağırlık arttıramadım. Danıştığım bazı kişiler 4x10 yaptığım için ağırlık arttıramadığımı , 3x10 veya 4x8 yaparsam ağırlık arttırabileceğimi söylediler. Gerçekten de son 2 çalışmamda sırasıyla 4x8 ve 3x10 denediğimde ilk kez ağırlık arttırabildim ve antrenmanımı 75 dakika civarında bitirebildim, öbür türlü çok uzun sürüyordu. Özellikle benchte 4x10 yatarak + 4x10 göğüs çalıştığım zaman ardından biceps çalışacak dermanı zor buluyorum..

Şimdi buradaki tecrübeli arkadaşlara sorum şu ; 4x10 , 3x10 veya 4x8 aralıklarından hangisi daha ideal ? Şuanda amacım biraz hacim kazanmak zira 181 boyundayım ve 73 kiloyum , hafif kas görünmesine rağmen hala sıska görüntüyü üzerimden atamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Bugüne kadar çok fazla sistem denedim ve en iyi aldığım sonucu 4-7 tekrar arasında aldım
    Belki işin genetik kısmı da var bu konuda ama en azından 2 hafta falan yüksek ağırlıklar girmeni öneririm. En az 4 en fazla 6-7 tekrar cikarabileceğin ağırlıklarla 4er set yapabilirsin

Sayfayı Paylaş