Serdar Aktolga'nın beslenmesi hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ozanozan tarafından 20 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ozanozan

Ozanozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Kendisi videoda 7.20-7.40 dakikaları arasında beslenmesinden bahsediyor. Günlük:
    1 kg et
    700 gram karbanhidrat
    300 gram kuruyemis
    4 corba kasigi zeytinyağı
    Ve 20 yumurta
    Şeklinde beslenme yaptığını söylemiş. 1.80 boy 85 kilo yuzde 12 yağ orani olan biride uygulayabilir mi?

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Profesyonel VG şampiyonu adamla aynı şeyleri yapabilmen için sence de çok fazla seviye farkı yok mu? Ya da görüldüğü üzere 320 gram hayvansal proteinin seni zehirleyebileceğini söylesem de seni böyle saçma düşüncelerden vazgeçirebilir miyim? Ve ne yaparsan yap öyle olamayacağını söylesem? Senin düşündüğünün yeni doğmuş bir bebeği, 30 yaşındaki insanlar gibi beslemeye ve öyle yapmaya çalışmaktan farkı yok. Malesef.

mrthr35 bunu beğendi.
  3. Ozanozan

Ozanozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    E bu adam nasıl boyle oldu o zaman o beslenmeyle olabiliyorsa bizde kendi orantimizla beslenip sporumuzu yaparsak boyle buyumezmiyiz?

4. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    bu spordaki bilgisizliğe ve cahilliğe çok güzel örnek oluşturmuşsunuz.
    bu adam tamamen profesyonel. yani ilaçları bile bir çok alanında uzman doktorla görüşerek yapıyor sadece steroidi basıyor demek bile komik olur.
    1.74 boya 110 kilo yüzde 8 yağ oranına sahip. bu sadece ilaçla olmaz yılların birikimi adam 90 ların başından beri bu sektörde. ayrıca genetik.
    bu adam dediği gibi beslenerek olmadı olduktan sonra böyle beslenmeye başladı.
    benim önerim 5 yıl yap kendini tanı. sonra limitine genetiğine göre ve tercihine göre devam edersin yani profesyonel olmak isteyip istememene göre.
    yaşının küçük olduğunu düşünerek 5 yıl dedim.

5. Ozanozan

Ozanozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bilgisizilik kelimesini kabul ederinde cahillik kelimesini kabul etmiyorum. Bu foruma ne zaman başlık acsam biri egosu yuksek yorumlar yapmaktan vazgecmiyor. Cahil vs diyerek. Sporcunun ayni zamanda ahlakli olmasi gerekir. Aydinlatman icinde tesekkur ederim.

6. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Steroid + Antrenman + Beslenme + Sponsor + Yılların emeği ile. Birisi bile eksik ise unut. Şunu anlasan iyi edersin:

Adam "bu seviyeye gelmek için" öyle beslenmiyor. Aksine "bu seviyede olduğu için" öyle besleniyor.

7. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Güzel kardeşim hayatın boyunca futbol oynayıp futbolla yatıp futbolla kalksan Cristiano Ronaldo olma ihtimalin milyonda kaçtır? Vg en az futbol kadar genetik, yetenek vb. faktörlerin önemli olduğu bir spor dalı. Kaldı ki kurduğun cümle özelinde değerlendirme yapacak olursak, sadece beslenerek profesyonel vg sporcusu gibi görünemezsin, işin içinde çeşit çeşit anabolizan var, sert antrenmanlar var. Serdar Aktolga Türkiye tarihinin en iyi vücut geliştirme sporcularından biridir, lütfen gerçekçi hedefler koyun kendinize sonu hüsran olur. Bu sporda birkaç seneni devirdikten sonra söylediklerimi anlayacaksın. Ayrıca her gün o yazdıklarını yazdığın miktarda yersen tahminen birkaç ay sonra obezite sınırlarına dayanırsın. Cehalet kelimesine ben de karşıyım ama bilmediğimiz çok şey var malesef.

8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Önceki sorun da 3 yilligim diyorsun.bu kadar süre bu sporu yap ama sanki yeni baslamis bir ergen gibi saçma sorular sor.sana öbür sorunda yazmıştım araştır oku diye belli ki sende o yok sana tavsiyem bu sporu bırak zamanına yazik

ohnofor bunu beğendi.
  9. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Adam 24 yaşında:D

10. Ozanozan

Ozanozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sen açtığım konulardan uzak durur musun? beslenmeyle alakalı birilerinden bilgi almaya çalışıyorum.
    Fiziki ölçülerini yazda kayda değer birimisin görelim.

11. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    https://www.bodyforumtr.com/threads/snap-shots-tek-resimler.13863/page-233
    Burdan son sayfa ve son resmime bak.bak bakalım kayda degermiyim değil miyim.ama dur sen şimdi beni Serdar aktolga ile kiyaslarsin.:)sana dogrulari soyluyorum kötü oluyorum yasa bak konuşmana bak.burda herkes oku diyor sen inadına ...

12. Ozanozan

Ozanozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sanarsin bana savas cebeci konusuyor.kollarin iyi tebrik ederim ama kendini begenip baskalrini hor gorme kol kasi yapana kadar keske insanlarla nasil muhatap olunur bunun egitimini alsaydin. Hem sen degilmiydin onceki konuda oku oku diyipte kaynak ver dedigimde yok diyen??? Ayrica sende bi zamanlar salona gidip protein tozu kullansam bende boyle olurmuyum abi demedin sanki

yusufincikli bunu beğendi.
  13. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sen nasıl bir şeysin be kardeş bana artis artis''Fiziki ölçülerini yazda kayda değer birimisin görelim.'' diye cevap yazıyorsun foto atıyoruz.hala da laf atıyorsun yüzsüzlük değil de ne senin yaptığın ya da utanmazlık değil de ne?
    senin gibileri çok iyi bilirim;hafif bir kol biraz da göğüs yaparlar sonra bedenlerine oranla 2 beden dar giyinip kızlara hava atma çabasına girerler yürürkende kendilerini kasa kasa yürürler.
    ben savaş cebeciyim demedim ki: unamused: komiksin:D.demişsin kol yapacağına insanlarla muhattap olmayı öğren hak edene göre muhatap oluyorum.ayrıcz her lafında kıvırtma olur mu?
    burada herkes sana diyor oku! oku! oku! sen ise tam tersini yapıyorsun.tamam söz bundan sonra senin hiç bir konuna yazmayacağım.benden türklerin kaynağını vermemi istedin türklerin body sporu hakkında kayda değer ne araştırması var ki sana makale vs vereyim ha kardeşim:mad:http://www.lookgreatnaked.com/blog/ bu adam ve bunun gibi trendlerin makalelerini okuyabilirsin.ben salona yazıldığımda toz alsam böyle olur muyum demedim ben sen değilim:D.ben salona yazıldığımda kendime hedef koydum ve çalıştım öyle başkaları gibi elimde shaker ile gezmedim:)1 sene olduktan sonra yarışma hayali kurdum hocaya ilk sorum şu oldu abi hangi anabolizanları alayım hocam sağolsun bana alma dedi kendisi geçmişte basmıs ve bana çektiği sıkıntıları anlattı.ben de bu işin kas yapmak yd kızlara hava atmak olayı değil bir ömürlük bir yaşam biçimi olduğunu anladım.kendimi aklen ve bedenen geliştirdim.işte bizde senin iyiliğini istiyoruz ki seni uyarıyoruz.

14. Ozanozan

Ozanozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sana akıl vari yorum yaptirabildigim icin chi ye ermiş durumdayim. Artik olsemde gam yemem. İlk dersi gectin evlat simdi al ordan 5 kiloluk dumbell ikinci dersine geciyoruz. Hayati baklavadan ibaret sanma hayatin nice zorluklari var bu sporu zor sartlarda yogun is guc arasinda yapmaya calisan benmi daha azimliyim yoksa uni koselerinde "aPhİ 70 qHiLo benCh pReSs gİriYhOM pHeN yHa :p ;)" diyen sen mi? Nargile kafede kizlarin "şu dar gomlek giyip nargile ceken şu kaslı beyde kim yha" demelerine yukselmedim elhamdulillah. Sağlık ve anksiyeteden kurtulmak için yapiyorum ben bu sporu amacım bu mecranın detaylarini ogrenmekti buna engel oldun. Sordugum sorular okadar cahilceymis gibi lanse ettinki sanki spordan sonra tam doner yesem kas yaparmiyim hocam muamelesi gordum. Umarim yaptigin spor universite egitiminle beraber bitmez.

15. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sen benim çektiğim zorlukları çeksen peh 2 kere amiliyat oldum ben bunlardan 1i de kalp amilyatı sanaburda bir şey yazardımda neyse senin seviyene inmiyeceğim.üni köşesinde de millete 70 kg basıyorum demiyorum cidden yaşının24 olduğuna emin misin merak ettim.çok şükür o kadar fiziğim var bir kere olsun ne bu forumdakilere bir şeklim oldu ne başkasına.ama ben senin gibisini görmedim.artık yazma kendini de rezil etme

16. Ozanozan

Ozanozan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Allah şifa versin diyip konuyu kapatiyorum. Hayirli bayramlar.

Sayfayı Paylaş