Serbest ağırlıklar ve makineler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BodyEser tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar salonda makinalardan hiç verim alamıyorum ağırlıgı kaslarıma iyice yediremiyorum ama serbest ağırlıklar ile çalışırken daha çok zorlanıyorum ama agırlıgı iyice yediriyorum kaslara ve artık kaslarım patlıyacak gibi oluyor. Makinalarda hareketli hatalı yaptığımı zannettim hoca eşliğinde yaptım yine aynı sonuç sizce bu normal birşey midir yoksa benle alakalı birşey midir.
    Şimdiden teşekkürler.

2. BodyCo

BodyCo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    İlk başladığımda ben de aynı sorunu yaşıyordum.Yeni başlamadıysan serbest ağırlık öneririm çünkü makinelerde sadece itme veya çekme yapıyorsun.ağırlığı dengede tutmaya çalışmıyorsun ve makinenin izin verdiği kadar yapıyorsun.Serbest ağırlıkta dengede tutarken de kasların devreye giriyor o yüzden daha fazla ağrı hissedersin.Mesela bench press machinede ağırlığı bıraksan belli bi yerde duruyor ama serbes ağırlıkta yere düşmesine de karşı koyarsın.

3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten serbest ağırlığı daha çok öneriyolar ama önermelerinede gerek yok mantıken düşünürsekte aynı sonuca varıyoruz bench press hiçbir zaman smith makinasını kullanmadım sakatlık dışında kesinlikle kullanmam zaten yarı makina yapıyo yarı sen yapıyosun makina olarak sadece legg press kullanoyorum
    Cevap için teşekkürler

Sayfayı Paylaş