Selam giden 50 kilo sonrası

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Descrabat tarafından 10 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Descrabat

Descrabat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba bundan 6 ay önce diyet ve spora basladım spor da genellikle cardio yaptım ve 52 kg ye yakın verdim 170 kilodan 119 kg ye düştüm yağ oranım 45 e yakın yağ oranım vardı şuan % 33 ağırlığa başlamak istiyorum ancak spor salonun da ki hocam çok ilgisiz kendimi sakatlamaktan çekiniyorum bi arkadaş daha var benim gibi kilo veren o da aynı şekilde hoca sıkıntısı cekiyor muş Şuan göğüs haric sarkmam yok sarkma olmadan yada minimum sarkma ile bitirmek istiyorum daha yaşım genç bana yağ yakımı için önerebileceğiniz full boddy programı var mı? Dediğim gibi tek başıma yapacğaım için kendimi sakatlamaktan korkuyorum tavsiyeleriniz var mı?

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    Full body başlangıçta genelde salonundaki aletlerle makinelerle yapılır, bunları kullanırken sakatlanma riskin çok düşüktür. Ayrıca sakatlanman için çok ters hareket yapman lazım. Youtube da binlerce video var fullbody için bak onlara sana uygun olanları yap. Hiçbir salonda özel pt ders almazsan ilgilenen hoca bulamazsın

3. Descrabat

Descrabat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocayla gittim konustum bugun agırlı kyapmıyacağız da sıkılaştıracağız dedi full boddy e baslarsak kiloyu verdikden sonra yapınca vucudun düzgün olmaz dedi doğru mu?

4. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Ben böyle salak bi laf hayatımda duymadım.

Sen haftada 3 gün o makinelerle full body yap bro. 1-2 gün de 30-45 dk kardiyo yap. Yeter de artar bile. Zayıfladıkça da şekil bir vücut ortaya çıkmaya başlar.

Makinelerle her bölgen için yani bacak göğüs sırt omuz kol vs 1 veya 2 hareket seçip 3x10 çalış yeterli. Fazla detaylarda boğulma.

Misal;

Leg Press
    Leg Curl
    Chest Press
    Seated Row ya da Lat Pulldown
    Shoulder Press
    Biceps/Triceps
    Plank

2-3 ay böyle ilerle zaten değişimi kendin göreceksin, ardından istersen bi hoca tutar Squat vs yaparsın zaten. Makinelerle önce bi alış ağırlık çalışmaya sonra yavaş yavaş serbeste geçilir.

Sayfayı Paylaş