Savas Cebeci'nin powerlifting hakkindaki sozleri

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Barbell Training tarafından 10 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    savas cebecinin cokta pipisindeydi ne dediginiz birakinda egosu olsun arkadas o kol o vucut hangimizde var yillardir naturel olarak takilmis birinde ? ha ama sunuda soyleyim sanki son 1-2 yildir naturel degili gibi bulktayim diyerek ort pas etmeye calisiyor.

2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Furkan in vucudu gayet iyi 180 boy 77 kilo yag orani yüzde 8-10 arasidir daha ne olsun. Ayrıca Savaş cebeci 90 kilo iken 50 cm kolu vardı şimdi 110 kilo 55 cm olmuştur herhalde.

3. Savaş Öztürk

Savaş Öztürk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness Hocası
    Yer:
    Ankara
    İlaç almak derken protein tozunu vb şeylerimi kastediyorsun . Protein tozuyla kas gelişmez bunu daha çözemediysen hiç konuşmaya gerek yok. Protein tozu + Beslenmeyle vücut gelişir. Savaş cebeci konusuna gelirsek bi adamı iriliği için takip etmekten kastın ne anlamadım açıkcası o zaman sen vitaminsiz olanı takip et senin için daha iyi olur vitaminsiz birisinden yani 33 cm kolu olan bi bebeden taktik olamaya devam et . Savaş cebeciyle ağırsağlam asla kıyaslanacak birşey değil her konuda savaş cebeci alır. Vücüt konusunda savaş cevebi + Bilgi konusunda savaş cebeci + kaç yıl spor geçmişine vurursak savaş cebeci + bu işten para kazanıyor gerçek hayatta spor hocası yani yine savaş cebeci + Bacağının resmini atmandaki mantığını anlamadım dostum Bacağını atacağına kolunu atsaydınya 50 cm kol varmı bakalım 50 cm kolun varsa o zaman konuşursun işte 90 kg bi adamın zaten bacağı ince olamaz en basiti yağ olur buda cmye vurur o yüzden sen bacak değil kolunu at büyükse konuşıursun. Hayatın boyunca elde edemeyeceğin 50 cm kolun olamayacagı için çekemen normal hak veriyorum. Bi adamın tabiki vücuduna bakcaksın o adam vucut yapmışsa demekki bişeyler biliyor kendi kendine gelişmez vucut. Sende vücüt yoksa bişey bilmiyosun eğer bilseydin zaten vücutun olurdu. Adamın spora harcadığı yıllar sizin yaşınızdan büyük gelmişsin burda yok ağırsağlam yok savaş cebeci öldü. sen doğmadan adam ağırlık kaldırıyodu millete program yazıyodu ;) Hani diyonya savaş cebeci öldü diye eğer öldüysede 50 cm kolla öldü bi şekli var yani hadi eyv ;)

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar Savaş Cebeci'nin son halini Natural zanneden varsa gerçekten siz Natural vücut geliştirmeyi hiç bilmiyorsunuz demektir.

Adamın kafası bile büyüdü 20 sene sonra.

İlk videolarını açın izleyin orada Natural olabilir, ama son attığı videolarda adam resmen şişmiş.

Peki eski hali Nautral midir diye soracak olursanız bence olabilir, imkansız değil, zaten eski videolarını açıp izlerseniz anlarsınız.

Bu güne bu gün hiç spordan anlamayan, kendisine ait bir beslenme programı bile olmayan insanlar spora başlayıp kocaman kütleler inşa edebiliyorlar, kaldı ki 15-20 sene çalışacaksın beslenmene dikkat edeceksin maddi durumun da iyi olduğu için her türlü Supplament'i alabileceksin, neden olmasın ki?

Son düzenleme: 3 Ocak 2017
    doxux, abseto, 2pacist ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    bu yil kür yaptı kesinlikle. Ayni yag oraniyla neredeyse 20 kilo aldı. Belki genetik limitime geldim dünya gözüyle iyice irileşeyim demiş olabilir.

Ilk videolarinda da 88-90 kilo civariydi. En son 107 kg diyordu galiba. Omuz trapez her yeri sismis iyice

6. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    vücudunda pump olduğu için öyle gözüküyor fazla bir değişme yok
    bir ara merak edip bir kaç yıl önceki pump halindeki resimlerini kontrol etmiştim çeşitli sosyal medya hesaplarından vücudunda milimetrik değişimler var
    sürekli video yüklemediği için akılda kalmıyor ve birden bakınca garip gelebiliyor
    savaş cebeci kesin olarak naturaldir demiyorum bu konuda kimse için garanti veremem tabiki ama vücutta ciddi bir değişim yok pump hali pumpsız hali hariç
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ocak 2017 ---
    Savaş cebecinin vücudunda steroid kullanan kişilerdeki gibi ciddi bir büyüme gözükmüyor arkadaşlar resimleri güncelden eskiye doğru paylaşıyorum
    Savaş cebeci genellikle kolları pumplı iken resim çekilmeyi seviyor ancak bu pump bazen kol antremanındaki pump değil göğüs sırt antremanındaki pump olabiliyor ve buna görede bir farklılık oluyor bu resimlere bakacak olursak savaş cebecinin kolu 2 yıl önce daha büyükmüş

20 ARALIK 2016

28 ŞUBAT 2016

4 EYLÜL 2015

21 KASIM 2015

18 ŞUBAT 2015

1 EKİM 2014

Son düzenleme: 3 Ocak 2017
  7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    asıl sorun ilacı protein tozu olarak anlayanda ben bişey demiyorum o arkadaşa daha he protein tozu ilaç :D mr olimpiadaki adamların bazıları bile ilaç aldığını kabul etmiyor hepsi doğal o zaman o mantıkla. vitaminsiz dediğin adam yüzde 8 9 yağ oranı ile o vitaminsiz vücuduna rağmen +40 cm kola ulaşmış 220 kg deadlift çalışıyor 4 5 tekrar. sen çok biliyorsun ya.

8. Savaş Öztürk

Savaş Öztürk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness Hocası
    Yer:
    Ankara
    220 kg değil 500 kg kaldırsın isterse vucut olmadıktan sonra ne anladık ağır kaldırmaktan. Bu sporun adı güç geliştirme değil vücut geliştirme kimin vücudu ıyıse o kazanır. İsterse dünyanın en güçlü adamı olsun vucut olmadıktan sonra ne anlamı var

9. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bir de aklıma gelmişken söyleyeyim vücuduna steroid vurduran kişilerin neredeyse tamamı karı kız peşinde dolaşan bütün amacı bu olan kişiler çıkıyor tecrübeyle sabittir birebir gördüm çünkü bu kişileri
    amerikada steroid kullanımı gençler arasında çok fazla yaygındır,vücut geliştime yapıp her gün partilere alemlere akan bir ege fitnessın doğal olmama ihtimali 22 23 yıllık bir sporcunun doğal olmama ihtimalinden çok daha yüksektir

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yok be abi kaçtane yarışmaya katılan sporcu var steroid vuran hepsi mi karı kız için vuruyo ego için yapanlarda var.
    ya sen allah aşkına adamın vücuduna laf edeceğine kendi vücutunu bize göstersene sanırsın lazer angelov gibi vücudu var burda çocuğa laf ediyo. ayrıca bodybuilder değil furkan powerlifter sen gerçi bunlardan bile anlamıcak kadar cahilsindir. istiyorsa 500 kg kaldırsın diyorsun. türkiye geneli anket yapsan estetik olarak kız gruplarının yüzde 90ı furkanı seçer savaş cebecide hep tip yok hem ilaç etkisi ile aşırı iri durduğu için insanlar ondan iğrenir zaten. boş boş konuşma daha fazla o yağ oranı ile 80 kg kaslı bir vücut yapmış adama laf etmek senin haddin değil. biz burda da savaş cebeninin karakterine laf ediyoruz istiyorsa g itsin her yerine iğne vursun 500 cm kol kası yapsın kimsenin umrunda değil

abseto bunu beğendi.
  11. Savaş Öztürk

Savaş Öztürk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness Hocası
    Yer:
    Ankara
    Ya yürü git be yok anket yapsak yüzde 90 ı onu seçermiş he he öyledir kesin. Adamdaki kol ölçüsü hayatın boyunca elde edemeyeğin bir ölçü olduğundan furkanı sevmen normal tabiki sende haklısın ;) Sen kızlar için yapıyon heralde sporu kardeş. Kızlar için yaparsan furkanın vücudunu seçerler tabi , ama savaş cebeci gini iri bi adamla karşı karşıya gelirsen altına sıçarsın o zaman görürsün estetik vücudu ;)

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ilaçla o kadar kolum olcağına doğal 45 olsun bana yeter. ben ego için bunu yapmam. ilaç alıp maymuna dönceğime insan gibi kalırım daha iyi :D ilaçlıların bir numaralı idolü o olur zaten.benim için idol ege fitness ve bu forumda da var naturel olduğunu söyleyen berkay türkkan vs. sen şavaş cebeciyi idol al bide belki bir gün Shawn Rhoden gibi yada phil gibi olursun hahaha anca senin gibiler inanır savaşın doğal olduğuna :D

13. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    manlet olmadıktan sonra her türlü görünüş tamamdır. ft ve inchi, cm'ye çevirebilirsiniz google üzerinden.

14. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Buna bakarsan türk erkeklerinin %80 i manlet olur ama :D

15. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Manlet nedir :D

16. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Fanatik şekilde bu isimler arasında tercih yapmak bence çok saçma, ben youtube üzerinden bir konu hakkında farklı kaynaklardan videolar izliyorum ve bana göre doğru olanları harmanlıyorum. Yıllarca split antreman yapmış biri olarak, 2.5 ay önce powerlifting e başladım ve inanın splitte hissetmediğim kadar kendimi iyi hissediyorum. Bence 1 sene içerisinde powerlifting ağılıklı olacak şekilde split antreman harmanlanmalı.

Fırat Balkaya bunu beğendi.
  17. ahmethan

ahmethan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba.Bu konuyla direk baglantili olmasada dolaylı ooarak bağlantılı olduğunu düşündüğüm icin buraya yazıyorum.

5×5 Stronglift programına başladım. Su an 2.haftaydayim.Programın olusturucusu Mehdi isimli kisinin videolarini inceliyorum.Bayağı ağır girebiliyor fakat estetik olarak bana cok yetersiz gibi geldi.Kötü demiyorum,yani klasik powerlifterların o iri,yağlı görüntüsünddn ziyade bayağı cılız duruyor.Programın ana temasi güç olsada hacim konusunfa yetersiz mi sizce 5×5?
    Savas Hoca hacim konusunda haklı olabilir mi?Bunu sadece Mehdi isimli sahsa bakarak söylüyorum. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

18. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yemezsen kas kütlesi koyma şansın yok. adam kilo almamış kasla vs. işi yok belli ki. asıl olay beslenmedir hipertrofi mevzusunda.

19. ahmethan

ahmethan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım. Yani 5×5 ile hacim mümkün diyorsunuz beslenme kosulu ile.

Sayfayı Paylaş