Sarkmalar...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve opeh tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    gerçekten kurtulmak istiyormusun bu cok önemli. yapman gereken şey şu anda içtiğin çayın kahven ve her ne varsa onları bırakıyorsun.

Kan şekerini bozan butun yiyecekleri hayatından çıkarıyorsun.

Sabah kalktığında yarım litre kefir(bol yağlı) ve bolca lor peyniri 3-4 tam yumurta ve doyana kadar yağ yiyeceksin. kesinlikle şekere dokunmak yok. iyice doyacaksın artık yeter diceksin o zaman kadar yağları yiyeceksin.

Yanında çekirdekli kuru üzüm bulundur ve asla sıkışmadan kuru üzümü kullanmayacaksın. Çekirdekli olmasına özen göster. Butun herşeyi artık rafine edilmemiş ve doğal haliyle kullanıcaz.

Günde 3 öğün yapacaksın ve devamlı surette Protein ve yağdan yüksek besleniceksin. Lifli Sebzelerde ve kuru yemişlerde serbest. Her türlü kuruyemiş sınırsız.

meyveler sınırlı. çok az oranlarda.

Mumkunse hafta sonunu ibadetle yada yogayla geçir ve hislerini anlamaya çalış.

2 hafta sonunda özgürlük seni bekliyor. hatta 1 haftayı bulmadan yaşam enerjin geri geliyor.

Sen önce bunu yap. her şey yoluna giricek merak etme.

mutlaka kolesterol ve yağı yükselt. korkma ama yağlanıcam kas kaybedicem saçmalıklarından uzaklaş önce.

beyninin sınırlarını aş.

Son düzenleme: 26 Kasım 2010
    heldic ve opeh bunu beğendi.
  2. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    yağ fazlası olan kişiler bunu yapmalımı sizce?
    yada bizlere ne gibi öneriniz var?

Coyote bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    evet yapmalı enerjini yağdan kullanmayı öğrenemessen nasıl yağ kütleni azaltacaksın sevindirici haber bu taş devri diyeti vücut yağını inanılmaz oranda düşürüyor.

Dolayısıyla bunu yaptığında yeni birşey öğreniyorsun ve yaşamın yeniden şekilleniyor.

hayatta hislerini geri kazanıyorsun buna allostaz tedavisi deniyor ve allostatik yüklenmenin ne demek oldugunu anlıyorsun.

Bazı insanların yaşam enerjisini bitiren şey madde bağımlılığı ve yağ proteinden kolesterolden düşük beslenme.

Kesinlikle artık madde bağımlığından kurtulucaz.

yeni doğmuş Bebeklerin ilk altı ayda sadece anne sütü ile beslendiğini ve dolayısıyla insan bedeninin ketojenik bir varlık oldugunu söylemiştik.

Anne sütü yarısını doymuş yağlar ve kolesterol diğer yarısını su ve şeker oluşturuyor.

Kesinlikle bana kalırsada insan vücudu ketojenik bir varlık.

Dolayısıyla cocukkenki gibi masum ve güzel yaşamak istemiyormusunuz yoksa. Hep stres hep sinir harbi.

dolayısıyla yağlar süper benzindir.

ama 2 hafta sabırlı olacaksınız spor yapmayın gidin camiye kiliseye inancınız neyse ibadet edin.

bırakın butun bildiklerinizi beyninizi boşaltın. Ruhunuzun sesini dinleyin.

güneşin rengini havanın mavisini hissedin

beyninizin size verdiği mesajlarıda anlamaya başlayacaksınız.

Yalan ve dolan yok. kesinlikle ben yapıyorum ve heldic te yaptı.

üstelik 65 kilo verdi bense 93cm olan bel çevremi 80 cm e düşürdüm.

açlığı unuttum ve açlıktan korkmuyorum beni korkutan şey modern yaşamın ürettiği saçma besinler.

kas kaybı saçmalıklarınıda kafanızdan silin mutlaka.

daha sonra kas kütlesi arttirmak için bol bol zamanımız olacak.

ancak bir çok spor salonu hocasına bu durumu anlatmayın sizi engellemeye kalkacaklar. 1 hafta sonunda meyvalarını verir.

2. hafta herşey mükemmel olur. iddia ediyorum bunu.

hocaların neden bu duruma karşı çıktıklarını bilmiyorum. Ayrıca bir çok doktorda bunu onaylamasada insanların dinç ve gençleştiğini görmek gerçekten şaşırtıcı.

60-70 yasında adamlarda bile mükemmel sonuç veriyor.

Ketojenik beslenme çeşitleri insanı dinçleştirir ve gençleştirir. Streside alır götürür.

salihaayşen, heldic ve opeh bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    6 ayı gecti sanırım bu sekilde besleniyorum :) huzurlu mutlu enerji doluyum artık farklı bir beslenmeyi dusunmuyorum evet 65 kilo verdim 20 daha vercem :)

5. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    abi sana gerçekten teşekkürler ben spora başladığımdan beri doğal dışı olan herşeyin iinsanı bozacağını öğrendim ve öğrendiğimi yapıp zararlı şeylerden kaçındım mesela kola , cips, vs. vs. artık aklımın ucundan bile geçmiyor , ben küçük yaşta bilgisayarla tanıştığım için ömrüm nerdeyse pc başında geçti ve pc başında iken sürekli cips kola çikolata vs. sv. zararlı olan ne varsa affetmeden yiyordum , ve karşılığınıda gördüm tam 118 küsür kg ama artık sadece doğal besleniyorum , aklımada yattı ub doğalık işi cidden ,yavaş yavaşta olsa fabrikasyon gıdaları azaltarak doğala dönüyorum.
    mesela
    kırmızı et, balık vs. vs. buldummu affetmiyorum , yağlanmayıda aklımdan bile geçirmiyorum çünkü doğal , direk kası besler ve yediğimi yakmayı bikere aklıma yazmışım, benim yağ oranım 40-45 kg lerden 11 kg ye bu şekilde indi, doğal proteinli beslenip aburcuburdan kaçınarak, hedefim olabildiğince az yağ sıfır sakmasız , çatlaksız gergin incebir deri , ve inşa edebildiğim kadar kas , sporu artık yaşam biçimime göre ayarladım nerdeyse , biz azimle uğraşıyoruz inş. en kısa sürede karşılığınıda alırız
    dini ibadetlerle ve kafayı boşaltma ile ilgili olarakta sana sonuna kadar katılıyorum , insanı harbiden huzurlu kılıyor
    mesela bugün cuma namazına bi arkadaşım vesilesi ile gittim ve yavaş yavaş 5 vakite dönmeyi istiyorum , cumanamazımız bittikten sondra çıkarken harbiden bi huzur geldi , hatta direk arkadaşıma da söyledim , keşke 5 vakite tekrar dönsek, hep böyle huzurlu gezsek , inş. oda olacak.

Coyote bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben ibadetlerden uzagım :) 10 15 gunde bir rakı iciyorum sadece :)

zumruduanka ve Coyote bunu beğendi.
  7. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    böyle mutluysan oda güzel fakat şiddetle öneririm :), çok iyi kilo vermişsin , peki bu 65 kg yağlardanmı gitti yoksa kas+yağlardanmı? mesela ben spora başladığım gün 118 küsür kg idim; yağ oranım 40 küsürdü , yumuşak et oranım+kemik 75 kg geri kalanı sıvı vs. idi şuan son ölçümlerime göre 82 kg yim; 11 kg yağ , 70 kg kas+kemik geri kalanı sıvı vs. azda olsa ağırlık çalışmanı öneririm ben kısa sürede 36 kg verdiğim için sarkmalar ,çatlaklar ve deri kalınlığı var sendede sarkmalar vs. oldumu acaba ?

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet sarkmalar tabiki oldu ama bu diyete baslayalı midemdekiler duzeldi kollarımda biraz var hala

3 gundur agırlık calısmaya basladım Gerisini body yaparak vercem sıklastırcam kurtulcam kalan pisliklerden bu diyet sayesinde :)

Ben hergun 6gr balık yagı ve 6gr cvitamini alıyorum 2x3 seklinde

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    huzur önemli birşey, rakı sana huzur veriyorsa rakı içebilirsin tabi. dozunu abartmadan. sende biliyorsun.

bende alkolü severim bunda yanlış birşey yok, ancak 1-2 kadeh rakı içmek bu beslenmeyi bozmuyor.

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet bozmuyor rakı bira v.s ise yasak zaten her aksam degil 2 haftada bir arkadas ortamı ile gulmek icin :)

sabah kaldıgımız yerden devam :)

onlar ekmek yiyor ben kuyruk yagı ile etlere :) agır gelmesin diyolar :)

Coyote bunu beğendi.
  11. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    inş. halledecez bu sarkma ve deri problemlerini
    4 ay kendimi hard kasıp 36 kg verip 70 kg kas inşa ettiysem , bu deriyide en iyi biçime sokacağıma inanıyorum
    inş. en hayırlısı olur hepimiz için ,
    dediğim gibi biz uğraşıyoruz , olursa olur, olmazsa çay demleriz...

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle düşünme, hırs ve azim arasındaki farkı anlamaya çalışmalısın. Bazen hırs insana zarar verir hale geliyor.

dolayısıyla neden olmuyor diye düşünürken hatalarla boğulursun.

doğruyu bulduğuna eminmisin? eğer şimdi emin değilsen bence bu azim değil hırs olur.

Ben yüzde yüz doğru yolu bulduğuma inanıyorum mesela aramızdaki tek fark sen çok hırslısın ben çok azimliyim.

bunları insani duygular yani bu duyguları unutmamalıyız. bizi insan yapan değerleri öğrenmek çok önemli ve onları kontrol etmesini öğrenmeliyiz. Bu yüzden beyinimizi kullanmayı yeniden öğrenmeliyiz.

Bunlar 40 gram proteinden 50 gram karbohidrattan daha önemli.

Senin huzurun herşeyden önemli. Senın huzurun ailenin huzuru ve çevrendeki insanların huzuru onlara güven vermeli duruşunla insanları tedirgin değil gülüşünle mutlu etmelisin. Davranışların dokunaksız mükemmel olmalı hislerini sonuna kadar hissetmedikçe yaşadığın hayatın ne değeri kalacakki.

burada olsan 2 hafta içinde butun düşüncelerinin yerini gülümsemeye ve olumlu düşünme yeteneği ile donatabilirdim.

Cunku bende olumsuzluklarla boğulurken olumluyu öğrendim.

salihaayşen, opeh ve heldic bunu beğendi.
  13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yiyecekler ile beynin bu kadar etkili olabilecegi hic aklıma gelmezdi ve kimseninde gelmiyor :)

yasamadan bunu ogrenemezsiniz simdi benim agzıma kimse seker ve un sokamaz kesinlikle

ben cay iciyorum coyote sekersiz olarak

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki, öncelikle okullarda insanlara enerji metabolizması uzerine bir eğitim verilmesi gerekir. Özellikle küçük yaşlarda. hatta annelerimiz cocuklarına daha az şeker ve daha fazla yağ ve protein yedirmeliler.

Kısacası okullardan kendi bedenimizi tanımadan mezun oluyoruz...!

Okullarda sağlık ve beslenme ile ilgili bir ders konulması gerekiyor. bu benim şahsi fikrim. Spor salonlarında bu işi çok iyi bilen enerji metabolizmasını çok iyi çözmüş beslenme uzmanları konulmalı.

insanları karbohidratların ve tüccar besin üreticilerinin esaretinden kurtarmalıyız.

enerji metabolizmasını iyi tanıyan bir insan zaten hayatında ne yağı yasaklar nede proteini.

ne anneniz biliyor enerji metabolizmasını ne babamız.

yani bu işleri öğreten birileri olmassa sonuçta kendi kendinize öğrenmeniz geç oluyor.

4 yıl önce öğrensem hayatımda herşey daha farklı olurmuydu? Olurdu.

Suçlu benmiyim? Yoksa bu allahın belası saçma eğitim ve öğretim sistemimi.

birde salonlara gittiğinizde yağı yasaklayan hocalar yokmu ahh birde uzerine testosteron vurur bunlar. Senın testostorununu arttiralım diye :)

tam bir ahlaksız komedya.

Son düzenleme: 27 Kasım 2010
    heldic bunu beğendi.
  15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hahah

testesteron yagların ve dusuk kan sekeri sayesinde dogal olarak zaten artıyor buyume ve glukogan da :)

ne safmısız ya iyi erkenden ogrendik :)

Coyote bunu beğendi.
  16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    saf değiliz, bilinçsisiz.

Türk insanına bilinç ver dünyayı yerinden oynatsın.

ancak türk insanını yönetmek için bazı insanlar bilinçlenmemizi istemiyorlar.

dolayısıyla bir çok doktorlar bile bilinçsiz köylü insanları ile alay ediyorlar. onların sağlık hakları ile oynuyorlar. Hipokratın kemiklerini sızlatıyorlar.

Atalarımızı dedelerimizi hor gören bir zihniyetle karşı karşıyayız.

içlerinden saygın insanlar çıkıyor ama bunlarda mücadele etmek istemiyorlar yada edemiyorlar. Çünkü diğer kemirgenler ve ilaç firmaları ile bağları olan iş birlikçiler bu mucadeleyi bir şekilde engelliyorlar.

Bir çok doktorunda testosteron seviyesi dusuk sanırım ve HPA yolları aktif.

hastahanelerde bile insanlara küfür hakaret her şey mevcutken, yararlı bilim adamları çıkıp bizleri bilgilendiriyor ona bile kötü diyenler var ve bunuda tam delilleri ile ispatlayamıyorlar.

:)

Son düzenleme: 27 Kasım 2010
  17. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    forumu uzun zamandır takip eden bir insanım özellikle coyote seni bu halde görmek beni çok mutlu etti bliertmek isterim. yağlanmamak için clen + ventolin aldığın zamanları hatırlıyorum. forumdan bir arkadaş sana bu bahsettiklerini anlatmıştı sadece bir hafta dene çok bişey kaybetmezsin demişti çok iyi hatırlıyorum.

konuya dönersek 1 yılı geçti ben spor yapmaya başlayalı ve o gün bugündür şeker alımını nerdeyse sıfırladım. o konuda sıkıntı yok. yağlanıcam diye yağlı yemeklerden ve kuruyemişlerden hiçbir zaman kaçınmadım son 1 yıl içinde. 27 kilo verdim ve şuan 7 kilo kas ilave ettim vücuduma ve bu bahsi geçen taşdevri diyetini bende uyguladım.

aklıma takılan tokluk kan şekeri. bu şekildeki bir beslenmeyle tokluk insülin direncide açlık seviyesindemi gezer ?

salihaayşen, Coyote ve heldic bunu beğendi.
  18. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    interval kardio ve yüksek tekrarlı çalışmalar fayda eder bence.interval kardio kilo vermek amaçlı değil sağlık kondisyon ve görünüm için.

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    insulin direnci genellikle yağsız beslenen ve sık sık abur cubur yiyen kişilerde görülüyor ancak karbohidratlar privuata indirilmeden atp ye yıkılamadığı için insulin direnci gelişiyor. yani bazı insanlarda bu olmasada zararlı etkileri gözle görülüyor. Ancak o insanlarında yağ ve karbohidratı beraber tükettikleri için yağlanmaları geç oluyor. yani göbek oluşumu yavaş oluyor diyebiliriz. Ama sonuçta oluyor.

sonuçta 3-4 saat arayla düşük oranlarda karbohidrat alınca sorun çözülüyor.

tabiki yağları kesmeden ve kaliteli karbohidratlarla.

Ancak elinizde mezura ile gözlemleme yapmanız lazım. Sonuçta bu çok sinsi ve pis gelişen birşey.

bel ölçümlerinizi yaparsanız ayda 1-2 defa

insulin direnci olusup olusmadığı anlaşılır.

yani 2-3 cmlik artmalar bile yanlış yaptıgımızın göstergesi.

neden bel çevremiz büyüsünki.

bir çok insan kalori sayıyor ama bence bunun gerçekle ilgisi yok. Vücudumuz bize doyma sinyalini veriyor zaten.

sigara alkol ve uyuşturucu şeker kullanmış kişilerde beynin ön bölgesi düzeltildiğinde herşey kendiliğinden çözülüyor.

aslında karbohidratın yasaklanması doğru değilde işlenmiş karbohidratın yasaklanması doğru. Sonuçta makarna bile sıkıntı verici olabiliyor.

olayın asıl özü bağırsak florasında. İşlenmemiş ürünler çok hızlı emiliyor. Dolayısıyla çabuk enerji sağladığını zannediyoruz. Aslında hücre içini paslandırıyolar yani mitokondrilerin çalışma duzeni bozuluyor. Karbondioksit vücutta artıyor.

Doktor Loren cordain söylediği bir çok insana ters geliyor, ancak loren cordain bir atlet. Performansının düşmesini bırakın, performansını 1.5 katı arttırdıgını ve yaşadığı sıkıntıların yok oldugunu söylüyor. Bilakis su an avcılıkla uğraşıyor. yani tamamen yerli insanlar gibi yaşamaya başladıktan sonra hayatının guzelleştiğini söylüyor.

Tam altı 7 saat boyunca biraz meyve ve protein yağ ile avlandığını en ufak bir açlık belirtisi bile gözükmediğini görüyoruz.

Bu adamların yaşı çok yüksek. Dikkat edilecek husus bu. Kimbilir genç insanlarda nasıl sonuc verir?

Özellikle 20-40 yaş arasındaki insanlar.

yani sayın terkiflimak, amacınızın yağsız kas kütlesi arttirmak oldugunu biliyorum, hepimiz bunu istiyoruz. Kim yağlı bir vücut isterki.

sonuçta bunun için uçak benzinini açığa çıkarmamızda şart. Bu yüzden zaten yağları arttirmak etkili sonuc veriyor.

kolesterolüde arttirmamız lazım ama, sonuçta kolesterol hücre içine girdikçe hormonların yapımı artıyor. eğer girmesse hormon yapımı düşüyor :)

genç yaştaki insanlar yaşlılar gibi oluyorlar. Yürüyemiyorlar koşamıyorlar ve en önemlisi hayata küsebiliyorlar.

Depresyonun en buyuk tedavisininde taş devri diyeti yaşam biçimi oldugunu belirtmek lazım.

yani kas kütlesi konusunda korkmayın.

Kaybettiğiniz sadece glikojen ve su olur. bizim istediğimiz neydi? Kuru kas kütlesi.

amerikada bile paleotic diyetler yapıyor adamlar ve adamlara bakıp hayranlık duyuyoruz.

Son düzenleme: 28 Kasım 2010
    terkiflimak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş