Sarkmalar...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve opeh tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    Selam arkadaşlar , ben 118 kg den 84 kg ye indim,yağ oranımı 35-40 küsür kg lerden şuan 13 kg ye kadar indirdim. fakat sarkmalardan şikayetçiyim,
    pantolonlarım , elbiselerim vs. beden olarak baya küçüldü fakat, aynada kendime bakınca hiç kilo verememiş gibi gözüküyorum sebebi sarkmalar.göğüslerde göbekte kalçada vs. çok ciddi sarkmalar, çatlaklar ve yağ tomurcukları var.
    Bu sarkmaları nasıl yok edebilirim,önerilerinizi bekliyorum çok teşekkürler şimdiden.
    Şuan supplement olarak sadece universal amino 2700 kullanıyorum ,l-carnitini bıraktım, ama mayısta devam edebilirim,
    antremanım; 3 gün gidiyorum bi gün off, 1.5 saat kardio 1 saat b.building şeklinde.
    Sarkmaları nasıl yokedebilirmi ve kalın yağlı deriyi nasıl inceltebilirim acaba...

2. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    bende yaklaşık 10 cm bel çevresi ve kalçadan verince buna benzer kalın deriye sahip oldum üstünden 1.30 yıl kadar geçti ufak miktardada ağırlık çalıştm fakat sıkı bir vücuda sahip değilim hala

3. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    hangi programı uygulamalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz arkadaşlar tecrübesi olan yazarsa sevinirim , benim gibi birçok arkadaşımda böyle kilo verditen sondra sarkmalardan şikayetçi, sizce neyapabiliriz.

4. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    ölü takliti yapmayın beyler.

5. Mug3n

Mug3n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Aynı problemler maalesef bendede var.
    Bende geçirdigim trafik kazası sonucu 120 kiloya kadar çıkıp sonra fitness yaparak 85 kiloya kadar düştüm.
    Fakat hem çatlak hemde sarkmalar bendede oluştu.

6. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    bu sarkmalar kas sarkması değil deri sarkması yani bunların normal halini alması çok zor ancak eski kilolu hacminiz kadar iri bir vücuda sahip olursanız sarkmalarınız görünmez yada bir plastik cerraha gidersiniz ufak operasyonlarla bunları kaybeder

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Forumda samet , ugurguven ve umut nasöz var eskiden çok kilolu olan arkadaşlar. Şimdi taş gibi vücutları var. Bir onlara pm at istersen. Benim kişisel önerim ise

1.sıkılaştırıcı kremler var eczaneye gidip eczacınızın da önerisine kulak vererek o kremleri uygulayın.
    2. Jay cutler arka bel bölgesi için yarışma öncesi sıkılaştırma egzersizleri yapmıştı o tarz egzersizler nelerdir öğrenin.
    -Çatlaklar için çare yok her zayıflayan da ve her body yapan da çatlak olması gayet normaldir.

ugurguven bunu beğendi.
  8. fiestaa

fiestaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çatlarklar bende de var.Normal kilodan biraz fazla kilom olmasina rağmen ağırlık kaldırmaktan kaynaklı omuzlarımda ve göğüsümün belli yerlerinde çatlar izleri var.Omuzumda özellikle çizik gibi derin bi çatlak var.Geçmedi ve ben de artık takmamaya başladım.

9. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Çatlaklar konusunda yapılabilecek aslında çok fazla birşey yok biraz genetiğe dayanıyor sanırım orda iş,ancak nemlendirici kremler en azından o kırmızımsı kötü görüntünün kötülüğünü ortadan kaldırmakta yardımcı olabiliyor onlar dışında zaman içinde belki çok az bir gelişme olabiliyor ... Deri sarkması konusuna gelince kilo verme hızı ne kadar fazla olursa o kadar fazla deri sarkması yaşanma ihtimali var, verilen kiloların içeriğide bu deri sarkması konusunda etkili tabiki, vücuttaki yağ dokusundan çok kas ve su kaybettiysek boşalan derinin sıkı durması ihtimali çok ama çok düşük, peki bu durumda neler yapabiliriz, sarkmaların yaşandığı bölgelere çok daha fazla ağırlık verebiliriz, o bölgelerde kas kütlesini arttırmak için daha sert egzersizler yapabiliriz, zamanla belli bir miktar toparlanma olacaktır mutlaka, yağları sıfırlamadan diyetlerinizi sürdürmenizi öneririm neden derseniz yağlar deriye esneklik verirler buda toparlanmada önemli rol oynayabilir, ve en önemlisi sabır gösterip azimle çalışmaya devam edin, senelerce bakmadığımız vücudunuza bakmaya başlayın o size mutlaka karşılığını zaman içinde verecektir ben buna inanıyorum, ve bazı yaptığım çalışmaların karşılığını gördükçe mutlu oluyorum, iyi çalışmalar herkese ...

opeh bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
  11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    oylede sarkmalar felaket :) ameliyat olmus adam :)

12. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    vicudun yeni kilosuna alışma süresi 1 yıl falanmış o sürede giden kilolar olduğu için deri kendini çekeceğini duymuştum mayısta 118 kg idim daha bu gün ölçtürdüm 81 kg 800 gr '' ye inmişim kas oranım 68 kg yağ oranım 11 kg fakat sarkmalar yüzünden kaslarım gözükmüyor ve berbat duruyor vicudum ama inş. duyduğum doğrudur deri inş. kendini zamanla yer boşaldığı için çeker ve sıkılaşır böylece kaslarım daha belirgin olur 79 kg benchbress 140 kg bacak 155 kg baldır 45 kg omuz 35 kg pazu 65 kg kanat 70 kg abdominal vs.vs çalışıorum azimle fakat dediğim gibi sarkmalar yüzünden gözükmüyor kaslar :( ben azimle çalışıyorum ve devam edeceğim ,inş. zamanla düzelir derim incelir ,çatlaklar ve fazlalık yağlarda gider

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:40 ----------

bu arada hiç diet yapmadım , yapsaydım kas kaybederdim diet yapmayıp ,yağlı gıdalardan cips kola vs.vs lerden kaçındım , artık canım bile çekmiyor , çektiğindede 1 bardak kola 1 adet çikolata falan yiyorum , ama sürekli kaçınmaya dikkatediyorum mayıstan beri hep protein ağırlıklı beslendim , eti ve sütü hiç eksik etmedim böyle devam edeceğim , inş . karşılığını en iyi şekilde alırız

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cvitamini

ve buyume hormonu salgılanması cildin eksekniligini geri kazandırıyormus. Yuksek doz cvitamini iyi yaglar ( tereyagı zeytinyagı ) ve buyume hormonunu iyi calısmasına yarayan faktorler bir araya gelirse deri belkide toparlar

Siz ne dusunuyorsunuz ?

Coyote bunu beğendi.
  14. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar kırmızı et zarar lı kilo verme durumda yenilse sakıncalı olur mu

15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

kırmızı et kadar faydalı birsey varmı sınırsızca tuket

16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sarkma diye tabir edilen şey insulin direnci sonucunda olan birşey. Tedaviside insulini düşürüp yağ yakmaya devam etmek.

Hani bazen geyik muhabbeti olur ya vücut izin vermiyormuş diye az yiyince falan bunlar hikaye.

insulin değerleri yemekten sonra açlıktaki sınıra düşmedikçe sarkmalar asla düzelmez.

17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bende metobolizma yavaslamasını falan tamamen hikaye olarak goruyorum Sayın Ahmet Aydın Bey bir yazısında gunde 6 kere yemek ile 2 kere yemek arasında metobolizmal olarak fark oldugunu gosteren 1 calısma yok dedi. Bu gunde 6 kere yeme hikayesi karbonhidrat agırlıklı beslenenlerin aclık krizine girmemek icin uydurdukları birsey.

Ve dusuk kalori alımlarında metobolizma yavaslamıyor yagsız yedikleri icin hormonlar dibe vuruyor Benim dusuncem boyle

Coyote bunu beğendi.
  18. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    peki coyote bu insülin direncini tekrar açlık sınırına çekmek için ne yapmak gerekir ?

19. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    @terkiflimak glifor diye bir ilac kullanıyorum ben, ama sakın doktorunuza danışmadan ilaç almayın

20. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    @rodenward glukophage kullanmıştım bir ara. baktım etken maddesi metformin hcl ikisininde. tokluk kan şekerini açlık seviyesine çeker mi ki ?

Sayfayı Paylaş