sarkma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve se0707 tarafından 16 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. se0707

se0707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaslar, kisaca anlatayim. ben 6 ay once mide ameliyati oldum ve 105 kilodan (boy 55) suan ki kilom olan 68 kilo'ya dustum ve kacinilmaz olan sarkmalarim olustu ozellikle kol bolgesi beni en cok rahatsiz eden yer oldu. simdi spora basladim ve ilk olarak antreman agirlikli calisiyorum sonrasinda 25 dakika cardio yapiyorum. protein alimim cok fazla olamiyor cunku mide kucuk oldugu icin 100 gram hindi gogusunu iki ogune bolebiliyorum. eksigi kapatsin diye antreman sonrasi protein tozu aliyorum. sarkmalarim spor ile duzelebilir mi?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    vay canına. ona 40 kilo diyelim tebrik ederim. sporsuz bir şekilde hızlı kilo vermelerde maalesef sarkmalar oluşuyor. benim mide ameliyatı olan tanıdıklarım vardı mide ameliyatı olduktan sonra spor da yapmak istemedikleri için defalarca bıçak altına yattılar ki zaten spor da çözüm değil. çünkü kas kütlesi yağ kadar yer kaplamıyor. aynı zamanda deri de zayıflamıyor. yani ağırlık antrenmanlarıyla bir nebze toparlanır ama maalesef toparlanmasına pek bir imkan yok.

3. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Eger agir derece sarkmalar varsa cerrahi yontemler gerekiyor diye biliyorum. Deri kendini geremiyor maalesef.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    aynen öyle maalesef. çünkü ya takviyelerle yada çorbalarla besleniyorlar uzun süre. ben olan bir tanıdığımdan biliyorum. çorba ve izole proteinle 6 ay geçirdi. katı her şey yasaktı. çok hızlı kilo veriliyor baya bir deformasyon oluşuyor maalesef. tek etkili yolu cerrahi müdahale

5. se0707

se0707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ciddi sekilde bir sarkmalarim yok deri henuz sert diyebilecegim seviyede protein takviyesi olarak spor sonrasi tozunu iciyorum simdi bca kullanmayi dusunuyorum sadece ameliyat oldugum icin yan etkisi olur mu biraz korkularim oluyor

6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    benim tanıdığım protein tozunu izole kullanıyordu. sindirimde sorun yaşamamak için. o doktor tavsiyesiyle kullanıyordu. biz burada zaten önermiyoruz kimseye. en iyisi doktora danışmak olacaktır.

Sayfayı Paylaş