Salonlarda Yaşanan Garip Olaylar!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve MK #7 tarafından 29 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    deadlift yaparken,takım elbiselinin biri gelip,kaç kilo o kaptan falan diye soru sormuştu..cvp verememiştim tabii

2. lion

lion Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Geçtiğimiz senelerde yazın bi salona yazılmıştım tabi ara dönem bitmiş ve stajın baslamasına da biraz süre olduğu için o rahatlıkla uyumam, beslenmem ve antremanlar güzel gidiyordu ektomorf yapılı da birisi olduğum için kas olarak aldığım her gram büyük emek istiyor ! binbir güçlüklerle biraz kaslandım ve 3-5 kilo aldığım için kahvelere girip herrkesse benden çay diye sevinç nidaları atma modundaydım taa ki makus stajımın başlamasına kadar ...
    Stajın baslamasıyla uyku ve beslenme duzenımden eser kalmamıstı bende kazandığım hacimı bir o kadar hızlı kaybetmeye baslamıstım .... o zamana kadar benımle pek ılgılenmeyen hocamız salondaki bayanlara bisiklet kullanmı gibi bir konu hakkında akademik açıklamalarda bulunurken birden gözleri bana ilişti uzaklardan sıyrılarak yanıma geldi ve O acı gerceklerle yuzlesmemi sagladı '' Ne oldu aabicim sana yaa söndün sen bittin falan gibi ağıt yakmaya basladı bende zaten moral bozuk staja baslamanın stresı var -hocam duzenlı beslenemıyoruz falan dedımse de hocaya kar etmedi - o zaman yapmayacaksın Abicim yemezsen gelısemezsın gibilerinden ne kadar ekmek o kadar köfte tadında bir acıklama yaptı neyse ki oturup beraber ağlamadık ! yasadıgım form kaybına..... sonra da oruc moruc gırdı derken de okul basladı daha o gün bugündür iflah olmadı bu vücut agzını kırayım ! Evet Hepsi o Stajın suçu bak gene moralım bozuldu (!)

Son düzenleme: 11 Nisan 2011
    bravehearts bunu beğendi.
  3. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    - Salona surekli gelen zenci bir abimiz var, gunes gozlukleriyle bench press'e giriyo. Birde genc cocuk vardi ama onu bir daha gormedim.

- File seklinde atlet giyen bir kac gobekli siyah ve ingiliz erkek arkadaslar var.

- Makinada fly yaparken set arasinda kitap okuyan bir adam ve bir kadin gordum. Hem fit hem entellektuel mi dedirtmeye calisiyolar acaba?

- Gunahini almiim ama agirlik kaldirmaya calisan bir cocuktan cok kesif bir alkol kokusu geliyordu.

- Burdaki gymlerde haliyle tas gibi hatunlar var. Bir tanesi sadece goguslerini kapatan bir ust ve yoga pantalonu denilen ve baldirda biten bir taytla ABS dersine girmisti. O sinifta da cok acaip hareketler yapilir. Dunya yansa orali olmayacak Ingilizlerden 8 tanesinin sinifi(!) izledigine sahit oldum. Kiz teshirci olabilir bilmiyorum ama arkadasa anlattim, haa biliorum o kizi dedi.

- Vucudunun cogu dovmelerle kapli -ozellikle boyun kismi- 185 boya 55kg gelen ve surekli bere takan, burnu halkali bir abi var. 2kiloluk dumbellarla cok konsantre calisio, gormek lazim.

- Smith Machine'e maymun gibi asilip, sarki soyleyen bir Ingiliz abi de var. Kaslari da incecik, mutamadiyen uzak duruyorum.

- Daha once calistigim gym'de baya insan irisi siyah arkadaslar topluca gelirdi. (Ben 92 kiloyum ve arkadaslar bana gore gercekten iriydi, bizdeki musabik sporcular gibi) Adamlar bench'e 7-8 kisi oturduklarinda spor salonu, Arizona Eyalet Hapishanesi Havalandirma saatine donerdi.

- Malesef soyunma odalarinda ciplak dolasmak neredeyse adet haline gelmis. Bir keresinde bir salonda acik dus vardi. Yani dikdortgen bir odada birbirine bakan 6 dus var ve paravan yok! Kimse yok diye girdim, 2dk ya zenci girdi arkamdan dus almaya. Elemanlar icin normal ama ben afedersiniz babannamnkoym diyerek firladim. Turkuz lan neticede.

- Salonda antrenorler kadin/erkek karisik. Benimle cok asiri(!) ilgilenen bir Cek hatun vardi. Ben bir Turkiye'ye gidip geliim, bilahare ilgilenirim demistim. 10 gun Turkiye'de kaldim. Dondugumde kiz ayrilmisti. Hala icimde yaradir.

- Salondaki hocalar genelde cok iyi niyetli insanlar oluyolar. Fakat bir tanesine ilk kez asiri kil oluyorum. Turk bir antrenor var, kirik Turkcesiyle "abi o sapik" diyo hakkinda. Ne zaman gorsem, hirs basiyo iyi oluyo. Hepte bir kadini kitlemis biseyler anlatiyo oluyo. Seytan dio yanlislikla ayagina dumbell dusur ama ekmek parasini etkiler diye yapmam. Gerci burda mutlaka is kazasi diye sigortadan maasinin 3 katini filan alir, Hayat bunlara guzel.

- Turkiye'de istisnasi her set sonrasi aynada karnini acip bakan bir cocuk vardi. Omuz setlerinden sonra karni ne kadar gelisecekse.

- Burada eger salonun ozel bir durumu yoksa, hocalik ucreti aidata dahil degil. Yani size basta kisa bir tanitim belki kucuk bir program veriyorlar ama sonra ben nasil yapicam, programimi degistirir misin diye soramiyosun. Ucrete tabi.

- Ama spor salonlari genelde gayet kaliteli, gelen insan sayisi cok ve alim gucu olarak cok makul paralara gidilebiliyo. Isteyen olursa ayrica anlatirim. Bence bu baya acayip bir durum.
    Insanlarda genelde gayet saygili. Abuk subuk gelip konusan, su hareketi yanlis yapiosun demeye calisan, acayip sesler cikaran, agirliklari yere firlatan insanlar olmuyor. Tabi bu biraz salonuna da bagli ama genel olarak iyi diyebilirim.

Son düzenleme: 21 Ekim 2012
    torifonta, OvO, bravehearts ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  4. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    -15 yaşındaki ben 80kg leg extension yaparken 30luyaşlarındaki taş gibi adamların 20kg ile yapması
    -Rastladığım bir elemanın cable crossoveri 20derecelik dirsek açısıyla yarım yapması
    -Göbeği 2 metre ilerde, göğüsleri jinekomasti terk olan adamın bir havalarda vücut geliştirme yaptığını sanması(kilosuna birşey demiyorum ama ihtiyacı yokmuş gibi kardiyo bile yapmıyor)
    aklıma gelenler bunlar

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Acilen bir hoca tarafından çalıştırılmaya ihtiyacı varmış gibi görünen spor hocaları, salonlarda yaşanan garip şey bu bence, 60 kilo 30 cm kolla fitness hocalığı yapanları asla aklım almayacak.

Son düzenleme: 23 Ekim 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Hollanda da idman yaparken yaşlıca bi elemanla tanıştık, vücut pert kolda dikişler kaşında açık izi falan. motor kazası mı yaptın dedim nerden bildin dedi, ee ben de motorcuyum vs.

işin tuhaf yanı avrupa nın ortasında kazadan sonra adam gibi bi hastane doktor bulamamış, gözünün birisi az daha kör oluyomuş kolu da çolak kalıyomuş tendon falan atmış yerinden..

acil müdahale bitince kafayı kırıp atlayıp uçağa türkiye ye gelmiş bizim burada tedavi olmuş, diyo doktorlar süper türkiye de hollanda da ölsen umrunda değil hiçbirinin falan.

çok ilginç gelmişti..

7. brhmcr

brhmcr Guest

Biraz da benden gelsin :

-Ilk gittigim salonda soyunma odasinda millet birbirine enjekte yapiyordu. Durabolin sisleri coplerde gormek mumkundu :)

-Salondaki adamlar WKS Wroclaw takiminin holiganlari, bu tip insalar genelde irkci olurlar. Girdigimdeki surat ifadeleri degisiyordu. Aralarindan biriyle sohbete girmem ve Polakca konusuyor olmam cok hoslarina gitti ama bana tifil demeleri beni pek mutlu etmiyordu.

- Bu adamlarin file giymeleri gercekten estetik olmayan goruntulere neden oluyordu.

- Salon degisikligi yaptigimda resepsiyondaki bayanin fitness sutyeni ve cok abartili bir tayt ile hosgeldiniz demesi garipti.

-Salondaki bayanlar ise adami spordan sogutuyorlardi (neden motive olamamak)

-Birgun surekli gelen ve tayt giyen bayanlardan biri yeni tayt almis belli, ancak ne yazik ki tayt asiri derecede transparan oldugu icin tum salon ayni makinelere yonelmisti.

-salondaki en ilginc olay ise erkeklerin bol cok kisa short giyip, altinda herhangi ic camasir barindirmamalari.Gecenlerde bir kac bayan sikayette bulunmus.Ee haliyle yigidin mali olayina donuyor.

8. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    -salonda ilk kez gördüğüm bembeyaz tenli, ciguliye benzeyen bir amcanın incecik hali ile benden baya ağır bench press çalışması...

-artık anlatılmaz derecede açık giyinmiş bir bayanın salonda endam etmesi, normalde erkeklerin peşinde koşması beklenirken tam tersine o nereye giderse o taraftaki erkeklerin millet garıya bakıor sanıcak demesin diye ters tarafa kaçması :)

-salona yeni başlamış çiroz birisinin, 100lü kilolarda bench yapan salonun ağır abilerinden birine yalan yanlış şekilde akıl vermeye çalışması, abinin geçirdiği şokla çocuğa yok ya doğru yapıyorum bile diyememesi :)

-ucuz ve kalabalık bir salonda yeni başlayanların program için peşinden koşturduğu sürekli yoğun olup program yapamayan, geciktiren hocanın, salona ne zaman taş bir bayan geldiğinde 1 saat boyunca o bayana birebir eşlik etmesi...

-son gariplikte benle ilgili, hocanın benim çalışmama yorumu, "bu oben bizim en iyi müşterimiz, 3 aylık üye olur 10-15 gün gelir sonra yok olur :)"

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    her salonda olur ama benim giitiğim salonda sadece hafif kilo biceps çalışıp daha doğrusu biceps çalıştığını sanıp:) dakikalarca salonda tur atıp tekrar 1-2 defa biceps çalışıp salondan ayrılan 2 kişi var :)
    birde bir bayan var spor salonunu kütüphane sanan orta yaşlarda arada bir aletleride işgal etmese iyi olacak üstelikte 1 yılı geçti bir ton para verdi senelik hiç sporla alakası yok kilolu madem kitap okuyacaksın salon yerine kütüphaneye git arkadaş:)
    birde 20li yaşlarda bir kız var ağırlık kaldırırken çok korkuyor:) nedenide kız kıza konuşurken duymuştum eğer 5 kgden fazla çalışsaymış hanımefendi tvdeki aksiyon starları gibi olurmuş bende duyduğumda patlatmıştım gülmeyi:) öldürecek gibi bakmıştı
    sen 5-10 kg ile çalışarak tvdeki kaslı adamlar gibi ol ben sporu bırakırım demiştim zaten sinirli bir anımdı :)

Danny Boy ve Phil_Heath bunu beğendi.
  10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Haftada 2 kere gelip sadece cable cross over yapan bir adam var gittiğim salonda.

11. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Önceki salona gittiğim ilk gün kumaş pantolon kundura ceketle gelen birisi vardı bileğinde de tespih vardı.Ceketi cıkartıp onu bekleyen adama verdi leg press yaptı sonra salonda bir gezindi bakış falan attı gitti sağolsun. Gittikten sonra orada ki sürekli kol çalışan arkadaştan duyduğum kadarıyla mafyaymış.
    Son gittiğim salonda ise bench press yaparken barı baş parmağımla kavrayarak tuttuğum için hareketi yanlış yaptığımı söyleyen çocuğu destekleyen salon hocası böyle tutarsam göğüse vurmayacağını iddia etmişti.Yine aynı hoca lateral raise yaparken dirsekleri kırmamam gerektiğini dümdüz olması gerektiğini de iddia etmişti.

torifonta bunu beğendi.
  12. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    baştan aşağıya marka giyinip hiçbir şey yapamayan insanlar var hep full aksesuar gelirler. onları görünce aşağıdaki karikatür aklıma gelir :D

F35, Kasımpaşa34, OvO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    kisa boylu gobekli amcalarin senin gibi nasil oluruz olabilir miyiz? sorularina hayranim. :D
    - amcacim 5-6 senedir ugrasiyorum ben ugras seninde olur der morallerini bozar kacarim

14. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Adam deli gibi kas yapmış, benimkinden çok daha kaslı ve yağsız bir vücuda sahip. Görsen goril gibi. 100 kg'da 10 tekrar çıkaramadı. (Deadlift.)

Ben de içten içte sırıttım. Orada ilk deadlift çalıştığımda beni az kalsın şoklayacaklardı. Bara bütün ağırlıkları doldurdum diye. Adamlar power lifting olayına karşılar. Risk alamıyorlar ve bunun eğitimini vermeyi istemiyorlar, uğraşmıyorlar. Bu da beni şaşırtan bir başka unsur.

Not: Spor salonu İncirli tarafındaki Olimpia spor salonu. Oraya artık gitmiyorum, çünkü atıldım. Birine bağırdım diye. :D (Tabii bu bahaneleriydi bence.)

Son düzenleme: 8 Aralık 2012
  15. Kurosaki

Kurosaki Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    -Yağları kasa çevirmekten bahsedip, daha kayıt olduğun ilk gün nitfrofull protein tozu satmaya çalışan antrenör.
    -Yine aynı antrenörün karnı acıkmıştır ve pizza söylemek istemiştir. Tam dominosu ararken salonun sahibinin el kol hareketleri yaparak ''X hocanın salonu de, 15 dakikada getiriyorlar öyle derseh, ehe ehe'' demesi, akabinde söylenen pizzanın tüm salonun önünde 2 antrenör tarafından hunharca yenilmesi.
    -Su içmeden kilo veremeyeceğini sanan bir dayı.
    -Antremandan önce ve sonra salonun dijital tartısında tartılıp, arada 0.2 fark olunca o gün kilo verdiğini sanan eleman.
    -Abartısız 20dk akla zarar, garip hareketlerle stretching yapan 30 lu yaşlarında adam.
    -Ben bisiklette kardiyo yaparken, steroid vurmaktan ciğeri solmuş bir adamın yanıma gelip kısık gözlerle ve acayip bir ifadeyle ''Sen şimdi o pedalı hızlı çevirince daha fazla kalori verdiğini sanıyorsun, ama yanılıyorsun.'' demesi, akabinde bütün antremanım boyunca steroidin faydalarından bahsederek rahat vermemesi.
    -Salondaki ortak fön makinesini vücudunun her bölgesinde gezdirip, terini onunla kurutan adam.
    -Bütün gün belini sağa sola çevirip, biraz da yürüyüş yapıp salondan ayrılan bir teyze.
    -Neredeyse bütün kadın üyelerin kardiyoyu 1 saat boyunca 4km hızda yürümek sanması.
    -Dün makineli aletleri yaptık, bugün şınav çekelim bari diye aralarında konuşan iki genç.
    -Koşu bandında yoğun bir koşudan sonra yüzü kıpkırmızı bir biçimde kendini boş aletlerin birinin oturma kısmına atan ve 10dk orada öylece yatan bir dayı.
    -Soyunma odasında bütün gün oturarak film izleyen, anlam veremediğim bir genç.
    -Tek meziyeti kadınlara asılmak olan, hoparlörden de bütün gün facebook sohbet seslerini duyurup, müziğin içine eden antrenör.
    -40 kg bench press girdiğimde, ''hoop yeğenim, o sana fazla'' diyerek ağırlığı üzerimden alan bir dayı.
    -Bütün gün kelebek ve sırt aletlerini oturma suretiyle işgal edip sakız çiğneyerek muhabbet eden iki kadın.

Evet bunların hepsi gerçek ve aynı salondalar.

torifonta, HUMOR, Dasaev ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    ''-40 kg bench press girdiğimde, ''hoop yeğenim, o sana fazla'' diyerek ağırlığı üzerimden alan bir dayı.''

haha bu iyiymiş :D

Valla bizim salonda pek enteresan bir şey yok ya aslında oluyor da beni rahatsız etmedikleri sürece sorun yok

-50 kg deki gençlerin sadece karın çalışarak gitmesi :) (bu çocuklardan biri geçen günlerde soyunma odasında bana,- iyi yapmışsın ama önemli olan baklavaları

çıkarmak dedi bende kafa buldum çocukla evet haklısın dedim sen çok iyi yapmışsın sen tebrik ederim dedim :) )

-birde salonda bir müzisyen abimiz var tüm hareketleri 2.5 kg lik dumbeller ve makinede 5 kg ye takarak yapıyor :)

-salonda anlamsızca yukarı doğru bakan insanlar (yukarı kısım bayan bölümü sadece cam olduğu için içerisi görünüyor :D bu bakanlara bende dahilim :) )

gerisi klasiktir zaten toz içiyon mu onlar zararlı ben içsem şişer miyim falan felan aynı muhabbetler :) onlara değinmicem bile :D

Son düzenleme: 9 Aralık 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  17. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Önceleri gittiğim bi salonda sırtta süper set yapıyorum.Makineler yan yana.Canım çıkmış bi tarafımdan soluyorum.Abinin biri geldi çalışmanın ortasında diğer aleti göstererek çalışıyomusun dedi evet süper set yapıyorum dedim son nefesimle tamam bende aralarda girim diyip makineye oturdu.Dumur olmamla birlikte nefes nefese bir şekilde çalışmayı o an bitirdim.O kadar çok yaşadım ki şimdi aklıma gelmiyo hatırladığım olursa yazarım.:)

18. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    bizim salonda böyle olaylar olmuyor cok SIKICI

Mrt1905 bunu beğendi.
  19. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Bizim salonda full erkek olduğu için öyle anlatacak güzel anılar oluşmuyor pek:D standart bilmeyip bilmişlik yapanları geçersek

20. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bugün salonda üç kişi birlikte antreman yapıyodu, antreman sırasında muhabbetlerini duydum; biri aynada kendine bakarken diğer ikisi de aynaya bakan yağlı ama atlet tarzı bişey giymiş arkadaşı hakkında konuşuyodu, muhabbet kısaca şuydu

- sen naturel değildin di mi ?
    - yok amino kullanıyorum ya işte
    - hee doru unutmuşum ne işe yarıyoki o
    - işte antremandan önce alıyosun enerji tükenmiyor mesela redbula 5 birim dersek bu 50 birim gibi düşün kanki yani başka da etkisi yok fazla bişey de kullanıyoruz sanma

daha sonra da kısırlık ve amino arasındaki bağlantı ile ilgili muhabbet açıldı aralarında orayı anlatmak bile istemiyorum :D

Son düzenleme: 30 Aralık 2012
    HUMOR, wrestler, draft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş