salondaki eğitmenin verdiği programın akla yatmaması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mustafat tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mustafat

mustafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle bu spora tüm gönül vermiş arkadaşlara merhaba,ben 36 yaşında 1,72 boyunda 77 kg .mümkünse gerçekten bu işi bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.bulunduğum ilçede yeni açılan salona 1 yıllık kayıt yaptırdım,ardından eğitmen bir program verdi ,bu programın kafa karışıklığı yapması şu,öncelikle 10 dk bisiklet ile ısınma ve ardından 10 adet yanyana sıralanmış makinaları tüm vucut çalıştırılıcak şekilde dizmiş ve bunları 10 ar tekrarlı bir defada dinlenmeden bitirip 1 dk kadar dinlenip yeniden tekrara etmemizi istiyor.yani bir aleti 3*10 değilde tüm aletleri ardı ardına tur şeklinde 3 tekrar yapmamızı istiyor.şimdi diyelimki kollarımı çalıştırdım bir tur bitene kadar yeniden kol aletine gelinceye kadar kas soğumuş olmuyormu? forumlardan okudum kadarıyla çalıştırılan kasın set arasında 15 sn den fazla beklenilmemesi gerektiği yazıyor.birde bu program için 30 gün diyor ardından başka program var onlarda bu şekilde olacak,serbest ağırlık şu anki programda yok,zaten ilk kayıt yaptırılırken sana haraketleri üstün körü gösteriyor ve ardında pc başından kafasını kaldırmıyor.yaptığım hareketlerin yanlışlığını salondaki başka arkadaşların uyarısıyla öğreniyorum.beslenme programıda vermedi ben onun için birşey diyemiyorum siz kendiniz ayarlayın dedi,bende netten araştırmalarım sonu şöyle birşey uyguluyorum,sabah 5 yumurta 2sinin sarısı,saat 7 antreman ına kadar iki öğün bulgur plavı ve tavuk göğsü,antremandan
    sonra whey protein ve yatmadan önce plav ve tavuk göğüs.bu arada yağ oranım %29 çıktı.yardımınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

2. mustafat

mustafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    konu günceldir,fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum,boşu boşuna kendimi hırpalayıp durmayayım.

3. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    ilk baslangic icin kaslarini acicaksin bir ay boyunca bu sekilde hamligini atarsin kas sogumasi ni falan dusunme bi ayda bence :) nonstop calisirken pek sogumaz, cok ilgilenmzler ilgilenene personal trainer deniyo aylik 800 lira 1000lira aliyo

4. mustafat

mustafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cevap için sağol,ilk biray için tabiki bende pek önemsemiyorum fakat ,kayıt yaptırırken bana birkaç program kataloğu gösterdi ilk bir ya sonunda yine aynı şekilde serbest ağırlıklarında olduğu birdizi hareket var ve yine aynı şekilde setleri sıralı bir şekilde tek tek 3 set halinde.bir azimle spor yapalım dedim ve sabırlıyımdır şu an için sağlık problemim olmazsa 1 sene kesin devam ederim sonrasına gelişmelere göre bakacağım.

5. sefayksl

sefayksl Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    System and Network Expert
    Yer:
    Baku/Azerbaycan
    Hocam her alette benim bildiğim 3 set çalışılır. Yeni başlayan içinde bu böyledir diye biliyorum, ilk defa duyuyorum böyle bişeyi.

Forumda bu konu hakkında daha bilgili kişiler var onlardan cevap beklemek en iyisi, bende merak ettim. :)

6. mustafat

mustafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende öyle araştırmayan okumudan kolaya kaçan biri değilim,forumlarda o kadar araştırdım böyle bir sistem yok,birde genel olarak forumlarda bir kas bir set yapıldığında diğer sete 15 sn gibi bir kısa zamanda ikinci sete geçilmesi kanısı var,bu adamın verdiği programda örn.kollarımı 1 *10 yapıyorum sonra diğer 12 alete geçiyorum kolu çalıştırdığım alete yeniden gelmem rahat 15 dk yı buluyor.şuda var en son antramanda 3*10 seklinde yapmayı denedim ilk sette 10 yaptığım hareketi 3.setinde ancak zorla 6,7 yapabildim.ama adamın programında her defasında zorlanmadan aynı ağırlığı 10 defa kaldırabiliyorum.fakat 3*10 yaptığım gün bir haftadır ilk defa harbi harbi kaslarımın çalıştığını ve yorulduğunu hissettim.bu iş iyi bilen arkadaşların fikrini bekliyorum,olmadı adamın programını yapmayacağım forumdan öğrenebildiklerimle artık elimden ne gelirse yapacağım.

7. sefayksl

sefayksl Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    System and Network Expert
    Yer:
    Baku/Azerbaycan
    Katılıyorum, o adamın verdiği programı kullanmayın.

8. ahmetipek

ahmetipek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    FleXoR'un yeni başlayanlar bölümünde 2 programı toplamda 3 aylık programı var ondan iyisi daha keşfolmadı göz at istersen aletleri tanıyana kadar hem nereni çalıştırdığınıda bilmiş olursun zaten ondan sonrada bölgesele geçersin birgün omuz kol ertesi gün mide bacak vesaire :)

Sayfayı Paylaş