Salonda ilk zamanlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abseto tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar abiler :) ben 16 yasındayım 1.70 60 kg yım kendimce evde çalışıyodum ki artık salona gitmeye karar verdim. Tabi salonda hacim amaçlı değilde kuvvet amaçlı çalışacağım. Araştırırken biri demisti ektomorflar kuvvet için bench press squat deadlift lift abansın felan diye :D bende zaten kuvvet için olacağından alt vücut ve üst vücut olarak sadece ayırmayı dusunuyorum. 4 gün gitsem alt üst alt üst felan nasıl yapsam bilemedim bir yardımcı olursanız sevinirim :) bir de asıl sorunum ben lise okuyorum yalnız üniversitede lojmanlar da kalıyorum (İTÜ de ailem gereği :) ) şimdi buranın salona gitmeyi de dusunuyorum ama tek çekindiğim kısım orda herkes benden büyük olcak :D kendimi çok yalnız hissederim felan. Yanı ne yapabilirim de alisabilirim :) ve mesela orda tanıdık olmayınca çekinen biriside olduğumda bench press de felan son setlerde yardım nasıl isteyebilirim :) yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler. :)

2. xxxPusat96

xxxPusat96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim azmini, ciddiyetini gören adam muhabbetini esirgemez bana da öyle oldu 20 yaşındayım salonun en küçüğü benim. Ben de 15 yaşındayken başlamıştım baya zayiftim takıntı yapıp bıraktım ama pismanlıgım çok buyuk

3. S E R D A R

S E R D A R Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    body çok farklı birşey biraz ön yargılarını sil salona gitdigin zaman görüceksin gerçegi zaten

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya ise bilemedim de nese artık heralde gitce. Bakcam sorunum olursa söylerim artık :D
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2016 ---
    Ya ise bilemedim de nese artık heralde gitce. Bakcam sorunum olursa söylerim artık :D

5. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Yahu ordakilerden cekinecek ne var? Oraya sohbet etmeye gitmeyeceksin spor için gideceksin ayrıca kime dersen birader bir yardım edermisin bench de diye yardım eder

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    İşte sorunda orda. Yanı herkes salondaki duygularını anlatmış takmam kimseyi sadece spor yaparım diyotlarda bilemedim ben kendi kendime 1 saat durabilir miyim :D ve şimdi 40 kg bench press de yardım istememe gerek var mıdır ? Yanı millet 100-200 le çalışırken ben 30-40 ta yardım istemeye cekinirim :) doğru değil bu biliyorum yeniyim Zamanla ama işte yapım böyle biraz çekingen olduğumdan bilemedim ya

7. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Güç istiyorsan stronglifts yap ıvır zıvırla uğraşma. Her hareketi her seti tükenişe götüreceksin diye de bir kural yok, hatta çoğu zaman son tekrarda yardım isteyecek kadar zorlanmana bile gerek yok. Strongliftsi araştır, mantığını kavra ağırlıklarının nasıl arttığını gör.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    hmm peki araştırırımda sonuçta onlarda bench press squat felan yapıyo :D neresi ıvır zıvır :D :D

9. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    bir fikrin olduğu için mi neresi ıvır zıvır dedin yoksa öğrenmek mi istiyorsun ?

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    hayır ıvır zıvırla uğraşma demişsin yani bende o hareketleri yapmayı düşündüğümden şuana kadar ki konuştuklarıma kadar olan yerlerden neresi ıvır zıvır bilmek isterim demek istedim de biraz anlaşılmaz olmuş heralde :D

11. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    hareketten değil programdan bahsediyorum.

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    peki :D şuan 5x5 programı uygulamak istiyorum en azından bi 3 ay yapar sonra başka programa geçerim :D

13. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    5x5 te hiç yardım istememe gerek kalmadı. Gereksiz takıntı yapma tükenişe götürücek ağırlıklar seçme. 5x5 yani 25 tekrarın çıkacağı ağırlığı seç yap

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya işte barfiks dips felan da programda var onlarda +5 kg la yaparım heralde. Bench 30 la başlamayı düşünüyorum ama bacağım hakkında hiç fikrim yok onu deneyerek bakcam ;D

15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yarın girmeyi düşünüyorum konuştum ancak bir sorum var. Şimdi ordaki adam sana program veririm dedi yanı heralde başlangıç programı. Ama ben zaten az çok alışığım. Yani çok da başlangıça gerek yok. Sizce adama ısrar edip 5x5 programı mı uygulanan yoksa bir süre o programı uygulayıp sonra mı bu programa geçsem ?

Sayfayı Paylaş