salonda cardioyu bırakıp bisiklet sürmek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ch32 tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ch32

ch32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    3 ay doldu salonda. 45 dk cardiodan sonra 1 saat de ağırlık antremanlarim oluyordu sıkılıyor insan ister istemez. Okulumda artık çarşamba günlerim de boş. Antreman günlerim de pazartesi sali perşembe cuma şeklinde haftada 4 gün.

Ben artik salona sadece ağırlık çalışmak için gidip, yeni aldığım dağ bisikletimle tatil olan çarşamba cumartesi ve pazar sabahlarinda her gün 10 km pedal çevirsem, salonda haftada 4 gün yaptığım 25 dk kosu bandı + 10 dk eliptik bisiklet + 10 dk kondisyon bisikletinin yerini doldurmuş olur muyum ?

Oturduğum muhit bol ve dik yokuslar tirmaniyorum, 2 kez test sürüşü yaptım ortalama 10 km bu yokuşlardan çıktım, bacaklarım kaldirabiliyor.

Böylece hem salonda fazla zaman harcamamis olup hem de ağırlık kısmına daha çok enerji ile başlamış olurum diye düşünüyorum.

Boy:185 cm
    Kilo:75 (3 ay önce 85'ti)
    Bel çevresi: 89 cm. ~ 85 cm ye indirmek istiyorum.

* yağ yakmaya devam edip kas kutlesi ekleyerek kiloyu bu civarda sabit tutmayi hedefliyorum. Hacimlenme vs için ilerleyen dönemlerde yogunlasacagim.

Karında hala yağlar var nu sebeple cardiodan vazgeçmek istemiyorum, yağ olmasa bile cardio ile kendimi dinç hissediyorum.

Ne dersiniz, haftanın 7 günü vücudu çalıştırmanın zararı olur mu ?

Ekleme: sadece bisiklet yetersiz olursa bisikletten inip açık havada koşu da yapabilirim.

Sayfayı Paylaş