Salonda çalışma adabı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 26 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Spor sahiplerinin istediği üye tarzı kayıt olup arada bir gelip 45dk antreman yapacaklar, bizim gibi 1saat üstü durup spor salonunun tüm nimetlerini kullanan insanlardan rahatsız olmaları normal önceki spor salonumda hoca 200+ deadlift giriyordu benim 140-150 girmem onları rahatsız etmiyordu bakalım ismekte 120kg giriyorum bir tepki gelmedi bakalım yeni geçeceğim spor salonunda bir sorun olacak mı.

berkay7743, zzzxxz, Nanza ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    Türkiyede spor salonu kültürü gelişmemiş gelişmesi için en az 10 yıla ihtiyacı var gibi görünüyor
    daha hangi genişlikte dükkana spor salonu açılır onu bile bilmiyorlar mahalle bakkalı olacak yere spor salonu açıyor adamlar

SoldiersOfGod, abseto ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. betteringmyself

betteringmyself Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Salonda telefonla konuşma, bir de soyunma odasında üstünü çıplak değiştirme, havlu sar :)

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Herkese merhabalar, merak etmeyin her salona gidişimin ardından buraya yazmayacağım :) Bugün sadece ilk defa salonda çalıştım ve dikkatimi çeken ve hoşuma giden şeyleri yazmak istedim..
    Oldukça güzeldi :) Ve hani şu her bodybuilding temalı mizah konuşmalarında bahsi geçen, her harekete "yanlış yapıyorsun" diyen tip ile tanışma fırsatı buldum :D
    Salon oldukça sakindi sadece 2 kişi vardık, bu 2. şahıs ben tam dambıl fly yapıyorken "yanlış yapıyorsun kollar o kadar açılmaz" dedi :D Ben genelde gözlerim kapalı antrenman yaparım, kası hisseder odaklanırım, o bana laf attığında da gözlerim kapalıydı ve hiç gözümü açıp kafamı kaldırıp karşılık verme gereği duymadım. Bilmiyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım :)
    Evde malesef, Squat ve Deadlift yapma imkanım pek yoktu, salonda bu hareketleri yaptım. Yani valla bu 2 hareket muhteşemler. Squat&Deadlift yapma imkanı olup da yapmayanın aklına yanayım, ve bu iki temel harekete laf atanın da aklına yanayım. Daha önce hiç squat yapmamıştım ancak hareketi doğru yaptığımdan emin gibi birşeyim, çünkü yoğunluk olarak bacaklarım, ve sonrasında da kalçamın çalıştığını hissettim, oldukça müthiş bir hareket. Hem normal tam çökmeyerek yarım squat hem de atg yaptım oldukça zevkliydi, hayatımda ilk defa bir bacak antrenmanımda bacaklarım titriyordu :D Daha önce leg extension ve leg curl ve lunge yapıyordum ama squat bambaşkaymış.. Deadlift ise conventional ve stiff legged her ikisini de yaptım, bu yaptıklarım tam olarak antrenman değil aslında biraz merakımı gidermek gibi birşey oldu :) Deadliftin her ikisini de yaparken hissettim, özellikle stiff legged muazzamdı, çünkü hamstringlerim güçsüz olduğu için çalıştıklarını harika bir şekilde hissettim.. Ancak plakalar malesef kısa, deficit deadlift olmuş oluyor bu yüzden.. Ancak galiba başka plakalar da varmış bir daha ki gidişimde bakıcam :) Salon heyecanımla ilgili ilk ve son yazım. Gayet güzeldi herşey, paylaşmak istedim :)

Pink Zeppelin ve ujohnz bunu beğendi.
  5. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    2.şahıs diye birisi yok ve sana hiç seslenmedi o senin bilinç altında büyüttüğün salon korkularının dışa vurması gözünde kapalıymış zaten :D

6. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    leg press e 400 kg koyup 10 tekrar yapıp bırakmıştım bir kere bu saygısızlık mı şimdi 540 kg koyup 1 tekrar yapmak saygısızlık o ayrı set çıkaracaksın o alette
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2016 ---
    :)Her salon aynı olmuyor izmitte oturanlar varsa videodaki salona gelsin salon sahibi çok iyi biri spor hocasıda çok iyi müşterilerde çok iyi diyetistyenleride çok iyi herşeyiyle iyi bir yer 3-4 saat durun kimse bir şey demez size sauna da var herkes çok iyi
    ben bütün 20 likleri toplayıp bench basıyordum bana millete ağırlık bırakmıyorsun çok ağır giriyorsun diyeceklerine yukarıda bir gün videomu çektiler
    Salon sahibi kadar iyi bir salon sahibi bulamazsınız eylülde benim antrenör kankamda gelecek bu sefer antrenör olur mu bilmem ama kendisi çok iyi birisi bu forumun eskilerinden hatta:)
    Videodaki 220 kg basmadım hiç videoda öylesine söylediler onu videoda bastığım 178 kg 2 tekrardır 183 e denk geliyor maksimum çıkabildiğim rakam:)

Son düzenleme: 10 Ağustos 2016
    SoldiersOfGod ve zzzxxz bunu beğendi.
  7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bir de salonda kız olunca ağırlıkları çok fazla artıranlar oluyor.
    İtiraf edeyim, ben de geçmişte öyle idim
    Ama sonra, akıllı ol oğlum sakatlayacaksın kendini, dedim ve bıraktım o işleri:)

SoldiersOfGod, berkay7743 ve abseto bunu beğendi.
  8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ozellikle leg press yapanlarin agirliklari yere vurmasini cok sacma buluyorum. Tamam agirligi birakirken her santimetresini tasimanin bir anlami yok. Belli bir hizla belli bir mesafeden birakilabilir.

Ama 120 kg yla leg press calisan birinin sanki dunya rekoruna gidiyormuscasina 20likleri paldur kuldur yere vurmasi bence gerzekce.

O kiloyla isinanlar var.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yazan oldu mu hiç bilmiyorum ama, Cenk hoca nın salonda yapılması yapılmaması gerekenler diye bir videosu var, hem eğlenceli hem güzel bir video izlemeni öneririm

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Ben kız olunca azaltıyorum.
    Geçmişte bazı tecrübeler oldu.:D
    Leg press te 120 kg ile 5.ayımda çalışıyordum
    10 tekrar
    Şimdi 400 kg 10 tekrar:D
    Ya o yere vurmayı ben yapmıyorum:D

11. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    2-3 tane salonla ilgili videosu vardı, izlemiştim onları.. Ama yine de tekrar bi bakayım eğlence olsun :D

12. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Salonda iyi antreman yapan bir bayan ile sohbet durumum oldu. Bana salondaki bir kısım erkeklerin salona gelen bayanlar için "azgın bakire" "azgın şişman" "azgın (mesleği)" şeklinde takma adlar takıldığını söyledi. Çok şaşırdım tabi. Biz bayanlar rahatsız olmasın diye onların olmadığı yerlerde çalışmaya gayret ederken bir kısım abazan neler yapıyormuş öyle.

Falldown ve berkay7743 bunu beğendi.
  13. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Maalesef herkes aynı değil, karaktersiz insanlar her yerde

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş