Salona yeni yazıldım.Programla ilgili sorularım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozan1535 tarafından 20 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozan1535

ozan1535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese iyi forumlar arkadaşlar.Spor salonuna 1 hafta önce yazıldım.Hocamız yağ oranımızı vs ölçtükten sonra;
    weight 77.8
    fat% 14.7
    fat mass 11.4
    muscle mass 63.1
    metabolıc age 13
    (daha istediğiniz sonuç varsa yazarım) Kas kütlem az oldugundan yazılmıştım spora.Birazda karın bölgemde yağlanma vardı.Hoca ağırlık çalışarak o bölgeyi eritirsin ayrı bir cardio ya gerek yok dedi.Bende pek bilgili olmadıgımdan tamam dedim.İlk önce mekanik aletler ile 6-8 hafta çalışın dedi daha sonra yine ölçüm yapıcaz dedi.
    chest press
    seated row
    shoulder lr
    arm curl
    triceps ext
    leg press hepsini 3x15 düşük ağırlıkla yapın dedi.İlk gün hamlık ağrısı çektik ama geçti.Şimdi çalışmalarda ağrı hissetmiyorum ilk ağrılara nazaran, acaba tekrar sayısı çok yüksek/ağırlık düşük oldugundan mı böyle oldu?Yoksa ben mi acemiliğe vuruyorum.

Direk sorularımı sorarsam: Bu mekanik aletlerden oluşan program için 1gün git 1 gün dinlen metodumu yoksa başka bir şekil mi gidicez?
    3x12 yapıp biraz daha ağırlığı arttırmayı düşünüyorum.Böyle bir şey yapsam kendi kafama göremi esmiş olurum?
    Acaba bu karın bölgesindeki yağlanma için kardio yapmam lazım mı? Ve hangi günler arası.
    Edit: Ve bu aletler arası dinlenmem kaç saniye olucak)

Cevap yazan herkese teşekkürler :)

2. ozan1535

ozan1535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardımcı olabilcek var mı acaba :)

3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
  4. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Suan adaptasyon surecindesin hocan o yuzden oyle konusmus sana ama bence bu adaptasyon surecini 6-8 hafta kadar uzatmak cok mantiksiz 2-3 hafta yeterli olacaktir.

5. ozan1535

ozan1535 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumlarınızı değerlendircem arkadaşlar teşekkür ederim.Acaba soruları cevaplayabilir misiniz?

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Kardiyoyu haftanın 1-2 yapman ideal.Bu program ile devam edersen haftada 3 gün gitmen yeterli ama programını değiştir derim.3x 8-12 tekrar idealdir.

ozan1535 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş