Salona Başladım Ustalara Sorularım Var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Einsteiin tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler sayın forum üyeleri.Bugün uzun zamandır planladığım olayı gerçekleştirip salona başladım.Parayı peşin verdim ve antrenmana başladım.Önce hocam 12 dk bisiklet ardından 3x30 mekik ve 3x10 yerde yatarak çakı,ve mekiğe benzer hareketler yaptırdı.Ardında kelebekte ve diğer aletlerde çalıştım programımda hem bacak,göğüs,omuz,kol, hemde programın başlarında mekik var.Herşey bitti ve sıra ölçü almaya geldi.Boyum 1.90 kilom 77 Vücut Yağ oranım %11.1 ve yaşım 17.Salona başlamadan önce 1 hafta önce evde 8min. Abs Workout isimli programa başlamıştım ve ardından 2x10 dumbell side bend yapıyordum.Şimdi az çok belirginleşti adonis denilen kemer.Fakat abdominallerden hiç eser yok zaten göbekli gibiyim,bu yüzden vücut çalışmadığım günler gelip koşarım salona diye ümit ediyordum hocama söyledim koşmana gerek yok zaten 1.90 boyunda 77 kilosun daha ne yapacaksın dedi.Ama ben vücut yağ oranımı 7-8'e düşürüp sadece kas olmasını istiyorum ve tabii ki abdominaller ve adonis için.Bunun için ne yapabilirim abilerim? Adonis için şuan da sadece side bend yapıyorum birde https://www.youtube.com/watch?v=SueLldXwnxQ şu hareketi yapmaya başlayacağım bakalım.Sizce çalışmadığım günlerde de gidip koşsam zararı olur mu? Vücut yağımı gerekli seviyeye nasıl düşürebilirim?
    Abdominanller ve adonis için hangi hareketleri haftada kaçar günden kaçar set/tekrar ile yapmalıyım sizce? Tabii ki onu belirginleştirmek için önce yağı da düşürmek lazım sanırım,bunu nasıl becereceğim/beslenme de nelere dikkat etmeliyim? Spor hocamın dediğine kesin uymalı mıyım yoksa koşu bana zarar verir mi yada bisiklet?
    Şimdiden değerli abilerime ve sevgili yaşıtlarıma teşekkür ederim..:)

2. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam çok zor olacak öyle zayıflayıp çok çalışıp belirgenleştirmek daha iyi geliyor bana.Nasıl yapacağım peki? V.Y.O nasıl düşürülür? Ne kadar süre hangi hareketleri/koşu vs. yapmalıyım?

Birde adonis için dumbell side bend yapıyorum hocam onun dışında daha çok çalıştırarak o bölgeyi belirgenleştirecek hangi hareketler var?
    Şimdiden sağolun..:)

Sayfayı Paylaş