Salona aç gitme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve deathlifter tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Selamlar. Normal beslenme programı şu idi,
    saat 4 gibi 1 ölçek toz, daha sonra da arada meyva.
    Akşam 6buçuk gibi eve geliyorum işten, et ve pirinç lapası yiyorum, 1 kase de yulaf ezmesi. Onları hazmedene kadar bekliyorum, saat 8 gibi evden çıkıp 8.30 da idmana başlıyordum. 10 gibi evde oluyordum ve yine 1 ölçek toz ve 20dk bekleyip 2 tane ton baliği yiyordum. Yani en son yiyecek alımı 1030 oluyor ki geç bir saat. Amaç definisyon ve kilo vermek olunca idmandan sonra yenilenler kilo aldırabilir diye hiç bir şey yemesem mi diye araştrdım ama idmandan sonra mutlaka ve mutlaka saat kaç olursa olsun protein alınması gerektiğini öğrendim. O zaman çalışma saatlerini 7 ye çekmeye karar verdim, o zamanda idman öncesi yemek yemeye vakit kalmıyor.
    Cuma günü böyle bir şey denedim, eve geldim, saat 5 de 1 ölçek toz almıştım, 4 gibi meyve yemiştim, eve gelir gelmez 1 kase yulaf ezmesi + yoğurt yedim ve 7 gibi idmana başladım. İlginçtir ki güç kaybı yaşamadım hiç.
    Sorum şu, sizce idmandan 1-2 saat önce yediğim lapa + et veya tavuğu kaldırıp, daha az bir kase yulaf ezmesi gibi karb alsam ve hazmetmek için 8 leri 8.30 ları beklemesem erken gidip gelsem ve protein ağırlıklı beslenmeyi idmandan sonra yapsam sizce daha iyi olur mu?

Sayfayı Paylaş