Salon 6 gün açık.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve acbozlar tarafından 18 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. acbozlar

acbozlar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar geçen sene ankarada yaşıyordum ve haliyle 7 gün açık spor salonları mevcuttu şimdi okul vasıtasıyla trabzona gelmek zorunda kaldım burada 7 gün açık spor salonu yok pazar günleri kapalı tahmin edeceğiniz üzere ve bu zamana kadar 3 gün spor 1 gün dinleme programını yapıp güzel verim almıştım buraya gelince haliyle düzenim bozuldu.
    Size sorum şu olacak 3+1 in yerine bana önerebileceğiniz bölge antrenmanları var mı hangi antrenmandan ne gibi fayda alırım yardımcı olursanız büyük bir iyilik yapmış olursunuz.
    Şimdiden teşekkürler :) .

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Eski düzeninin 3+3+boş şeklinde kullanabilirsin. Alt/üst yada itme/çekme türü bir split yapabilirsin.

3. acbozlar

acbozlar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki kaslar bu antrenmana göre yeteri kadar dinlenecek mi?

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    3+3+boş yaptığında 1. gün çalıştığın kas en azından 60 saat civarı dinlenmiş olacak. O da yeterli.

acbozlar bunu beğendi.
  5. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ne konular var yav adam 1 gün spor yapamayacam diye konu açıyor görende sanacak mr Olympia

6. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    ben
    3+3+off yapıyorum
    göğüs arkakol
    sırt önkol
    omuz bacak
    göğüs arkakol
    sırt önkol
    omuz bacak
    off

acbozlar bunu beğendi.
  7. acbozlar

acbozlar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Mr Olympia ile alakalı bir durum değil kendimi motive ve mutlu etmekle alakalı bir durum bu sporuda seven biri olarak düzenli bir programa sahip olmamak benim düzenimi bozuyor ama sizde haklısınız sonuçta bir Mr Olympia değiliz :) .
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2019 ---
    Çok teşekkür ederim hocam ulaire ve sana ilginizden dolayı :) .
    Başka bir fikri olan varsa bilmek,öğrenmek isterim.

8. KlcBerkay

KlcBerkay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    3+3 off ne demek ya. Pazartesi göğüs ön kol çalışıyorsun salı günü sırt calısırken bicepsin dinleniyor mu zannediyorsun ? Yada Omuzda press yaparken tricepsini bitirip sonra ertesi gün bench presste ağır girebilecek misin ?
    haftada 3 gün fullbody compound programını yap yeterli.

9. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar sadece göğüs yada sadece sırt yada herhangi bir bölge çalışırken sadece o bölgenin kaslarını çalıştırabilen var mı acaba ?
    benim bildiğim mesela omuz tüm bölgelerde çalışıyor...
    "yardımcı bölge yorgun" mantığıyla gidersek tek doğru fullbody fakat diğer türlü gelişim sağlayanlar da var onları nasıl göz ardı edeceğiz

10. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bu konu zaten programlama yapmayı bilmeye geliyor.Bu yüzden triceps günü diye bir gün koyduğunuz da neyden ne kadar yapacağınızı bilmek zorundasınız.
    Göğüs-Biceps
    Sırt-Omuz
    Bacak-Triceps
    Şeklindeki bir programda ilk gün bicepsi stretch odaklı hareketlerle çok çalıştırır,göğüsü de sürekli pressle çalışırsanız ertesi günkü idmandan verim alamazsınız.Bu yüzden hangi hareketin en çok çalıştırdığını değil hangi hareketin sürdürülebilir olduğunu bilmeniz gerek.
    Her yere de fullbody en iyisi onu yap geç yazmayın artık lütfen.Biri 6 gün salona gidecek kadar boş vakti varsa ve amacı kas geliştirmekse neden fullbody yapsın?

Güç aşkı ve ulaire bunu beğendi.
  11. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    3on 1off sonrası 2 gün upper lower antrenman yapıp pazarı off a çıkarabilirsin. Antrenman volumlerini de ayarlarsan eski sisteminden çok bişey kaybetmezsin diye düşünüyorum. Dinlenmek için vaktin oluşuyor. Antrenman hacmini de azaltmadığın için kaybettiğin bir şey yok teorik olarak. Ama diyorsan haftada 6 gün spor yapmalıyım onu ayrıntılı olarak hesap etmelisin

Sayfayı Paylaş