Sakatlık mı yoksa farklı bir şey mi? Lütfen yardım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fc4n35 tarafından 13 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle merhabalar fitnessta 2. ayım her şey güzel gidiyor ancak yaklaşık 20 gündür falan ağırlık çalışırken sağ omzum sol ımzuma göre daha çok ağrıyor bicepste de aynı durum var ve güçlü olan kolum sağ lütfen biri yardımcı olsun. (antrenman dışı hiç bir ağrı ya yok ya hafif var, herhangi dayanılamaz acı hissetmiyorum) Bir de omzumu kaldırdıktan sonra indirirken tık diye atıyor (bu ikisindede var)

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Vitaminsiz69

Vitaminsiz69 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Dips veya chest fly machinede omuzlarını fazla açmışsan bir sakatlık çıkmış olabilir ama ağrı dayanılmazsa doktora git derim.

Fc4n35 bunu beğendi.
  3. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dips programımda olmamasına rağmen bir deniyim dedim ve yanlış formda yaptım ondan olabilir evet :( ağrı yok gibbi bişey sadece düşünürsem farkediyorum ama sağlık ocağına gidicem yine de belki bir yere yönlendirir.

4. pablosqy

pablosqy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Aynısı benim de başıma geldi 1 ay kadar önce. Doktora gittim röntgen çekildi bir şey çıkmadı. Ben de ayrıca gün boyu aşırı ağrıda oluyordu. Spora 10 gün ara verdim hiç bir şeyim kalmadı.

Fc4n35 bunu beğendi.
  5. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de yarın gideceğim doktora ordan hastaneye yönlendirir herhalde çok hafif ağrı oluyor. Ben de antrenmanı bıraktım şimdilik, hocam omuz aktivasyonu olmayan bi kaç hareket göstericeğini söyledi hareketsiz kalmak istemiyorum, onları yapıcam umarım geçer cevabın için teşekkürler :))

6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Özellikle omuz sakatlıklarında doktora röntgenin yanında MR çekilmesi konusunda ısrar edin. Röntgenden pek bir şey çıkmıyor genelde.

Fc4n35 bunu beğendi.
  7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Bahsettiğin atma sesi eklem sıvısıyla ilgili olabilir. Yoğun antrenmanlarda eklem sıvısı azalıyor ve o ses geliyor diye hatırlıyorum. Ama panik yapacak bir durum yok ağırlık calısan hemen herkeste görülen bir şey. Yinede bi araştırabilirsin. Bol su iç ve gerekirse 1 hafta ağırlık antrenmanlarına ara ver. Sonra düzelecektir muhtemelen

Fc4n35 bunu beğendi.
  8. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bu herkeste görülen bişey merak etme. Özellikle bazen gazla yapamayacağım ağırlığın altına girip yapamayinca benim de başıma çok geliyo ;) Daha yeni başlamışsın ondan şuan sana bi sıkıntı gibi geliyo. Bir süre sonra alisirsin. Sadece 1 2 hafta omzunu fazla zorlama ona dinlenmesi için zaman tanı. Eskisi gibi olursun 1 2 haffaya

Fc4n35 bunu beğendi.
  9. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dinleniyorum şuan zaten doktor bi ilaç verdi ödem atıcı kas rahatlatıcı 5 gün kullanıcam geçmezsr ortopediye git dedi kas yırtılması olabilirmiş 5 gündür antrenöan yapamıyorum moralim bozuk :/ cevabın için teşekkürler.d

Son düzenleme: 18 Nisan 2019
    Anıl Özmerdivenli bunu beğendi.
  10. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Doktorlar abartmayi severler özellikle vücut yapanlar hastasiysa. Ben yeni başladığımda kendimi gazlayip 100 kilo deadlift denemiştim. Ama normalde 50 60 anca yapiyordum. Belim inanılmaz ağrımıştı azcık eğilsem batiyo gibi oluyodu. Doktora gittim bel fıtığı başlangıcı dedi. Verdiği ilaçları kullanmadım 1 hafta sonra toparlandim. Başka bir doktora 2 ay sonra gittim turp gibisin dedi ;)) Hepsine güven olmuyo

Fc4n35 bunu beğendi.
  11. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen haklısın öyle doktorlar da var maalesef....

:/ :)

Sayfayı Paylaş