Sagliksiz beslenme girdabina girdim, sert elestirilerinize ihtiyacim var

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Merallica tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Merallica

Merallica Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,

24 yasindayim, iki yildir duzenli spor yapiyorum ve kucuk kacamaklar disinda saglikli besleniyorum. Ancak son bir aydir uzerimdeki stres yukunun ve sorumluluklarimin artmasi sonucu kendimi abur cubura verdim. Gecici bir durum zannettim ama durduramiyorum kendimi, bir aydir boyle. Eskiden haftada en az 3 kere salona giderdim ama simdi haftada bir ancak gidebiliyorum vakit olmadigi icin. Bu yogunluk ve stres de beni tatlilarla avunmaya itiyor. En kotusu de, fit oldugum icin etrafimdakilerin de beni gaza getirmesi. O kadar emek verdigim vucudumu bozmak istemiyorum ama psikolojik olarak kendimde karsi koyma gucunu bulamiyorum. Sizden istegim, beni cok acimasizca elestirip kendime gelmeme yardimci olmaniz. Sert elestiriler duyarak sarsilmam sart :(

Tesekkurler

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Aslinda en iyisi eski fotograflarina bakip "lanet olsun ben boyle olmayacagim" demen :) o abur cuburlar bagimlilik yapan,son derece gereksiz saçma şeyler.biraz hardcore takilman lazim,vucut gelistirme aslinda iradeyi de gelistiriyor.bu yonunden dusun.yarin ne kadar abur cubur varsa cocuklara falan dagit yesinler.sonra bir dahada eve sokma oyle seyler.cunku bu şeker olayi hassas konu ya hep ya hiç mantigi oluyo genelde.kisacasi kendine gel hemen zayif olma! :)

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bence problem yok. sporu bırak, abur cubura arttırarak devam et. ne yapacan sporu diyeti. sanki türk sinemasında başrol mü oynayacaksın...
    sabah kalkınca şöyle 2 tam ekmek arası sosis sucuk pastırma ne varsa yut. öğlen oldu mu şöyle 1 buçuk adana, soğanlı. yanına ayran. hemen arkasından kaymaklı kadayıf... akşam oldu mu 2 buçuk iskender, kola ,arkasından yarım kilo fıstıklı baklava. bu arada çantana çikolata şeker sandviç falan koy, arada yersin. gece geç tvnin karşısına, aç sülale boy patates cipsini. kola ile götür.
    spor yap yap nereye kadar. benim dediğimi yaparsan daha mutlu olursun. yani en fazla 130 kilo olup, evde kalırsın. arkadaşların seninle gezmeye çıkmaz, asansöre binemezsin. belediye otobüsü durağa yaklaşmadan kaçar.. bir de tansiyon şeker kalp çıkar işte. başka da bir olumsuz neticesi olamaz. bi de mağazalarda kıyafet bulamazsın... bi de yürürken yanından geçen insanlar, "aaa yürüyen balina" der. bi de eve girerken biraz problem çıkar. onun da çözümü kolay, kapıdan giremezsen itfaiye camdan girmene yardımcı olur.

tarantino16 bunu beğendi.
  4. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Her zaman derim,küçük şeylerle egonuzu tatmin ederseniz,bir süre sonra,küçük şeyler yapmak size büyük hazlar verir.Büyük hazların,aslında büyük şeylerden alınması gerekir.Bu insanın doğasında var.Şuan o kaçamaklar seni mutlu ediyordur ve egonu tatmin etmene yetiyordur ama bir süre sonra,yağlanan vücudunla ayna karşısına geçtiğinde,verdiğin 2 yıllık emeğin 2 ay da çerçöp olduğunu gördüğünde ağlamamak için kendini zor tutacağından eminim.Fit bir vücudun olduğu için seni kıskananların istediği hayatı yaşıyorsun şuan,bırakınca sarkar demiştik,diyenleri haklı çıkarıyorsun şuan,ne gerek var,ye iç yat daha iyi bu kadar acı çekmeye değer mi diyenleri de haklı çıkarıyorsun.Kısacası yeniliyorsun,ve bir erkek asla yenilmemeli...

5. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Stress sorumlulugun kaçış noktası tatlılar degil spor olmalı bence, vakit yoksa orası ayrı gerçi. 2 senelik emegi 2 ayda çöpe atıcaksan durma devam :D o tatlıların yiyince bence stress katsayının artmış olması lazımdı :)

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Senin sorunun salona gidememek,salona gitmek ile beslenme birbiriyle Dogru orantili,salona gittinmi otomatik olarak beslenmenide düzene sokuyoorsun ayni seyleri bende yasiyorum bir an önce salona normal antreman rutinine dönmeye bak beslenmende buna bagli düzelicektir.Salona gitmedinmi nasilsa antreman yaptigimmi var götüüüürrr diyip yiyorsun abur cuburu,ama salona gittinmi bir emek var o emek bosa gitsin istemiyorsun.

zeo64 ve onur04 bunu beğendi.
  7. ElDuderino

ElDuderino Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kafada biter! bizim söylememizle olmaz! ;)

8. Merallica

Merallica Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,

Hepinize cok tesekkur ederim, soyledikleriniz uzerine kendimi cok kotu hissettim ve ciddi bir sorgulamanin sonucunda kendime geldim galiba. Evde sagliksiz ne varsa dagittim ve o gunden beri abur cubur da almiyorum. Kendimi sasilmayacagi uzere cok daha iyi hissediyorum. Desteginiz icin sag olun :)

9. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Demek etrafındakiler seni gaza getiriyor. Hadi oradan. Gören de dehşet bir vücudun var sanacak. Sen sadece kendini kandırıyorsun. Eğer varsa iyi bir vücudun at fotoğraflarını görelim. Abur cubur olayını bahane etme çünkü zaten iyi bir vücudun yok. Salona gitmeyede üşeniyorsun çünkü ağırlık kaldırmak sana zor geliyor.

Sayfayı Paylaş