sadece yumurta beyazı var mı marketlerde

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve altec tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    seneler önce öyle bişey okumuştum. sadece yumurta beyazı yada ona eşdeğer bişey üretimi konusunda.
    kemal unakıtan ın oğlu yapacak filan deniyordu . var mı öyle bir ürün marketlerde.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ohooo onlar yumurta işinden çoktan çıktı. artık inşaaat, ihale, köprü, avm işlerine yoğunlaştılar :)
    ah o yumurta sarılarını çöpe atıp neler kaybettiğinizi bir bilseniz... imkan olsa evlerinizi dolaşıp o sarıları toplayıp ben yerdim.

Savino89, alvel, Thorm ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    "Yumurta beyazı tozu" olarak satılıyor evet eğer böyle birşey arıyorsan , likit şeklinde soruyorsan onu bilmiyorum ama oda vardır eminim :)

4. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    @Yaver27 yine çok güzel bir noktaya temas etmişsin. Herkes takmış beyazı da beyazı. Yapılan bir araştırmaya göre yumurtadaki proteinin %60ı beyazında, %40ı sarısındaymış (kaynağını hatırlamıyorum bilimsel bir kaynaktı). Yani sadece beyazını yiyerek 7 gr. protein alamıyorsun. Ayrıca garanti veririm gün içinse yediğiniz bir çok meyve sebze veya yemekten daha çok vitamin-mineral içeriyordur o sarısı. Hiç bir zaman atmadım sarısını atan herkese de anlattm doğrusunu adamları ikna edemedim. Her gün çikolata yiyen adam bile atıyor sarısını gerisini siz düşünün. Neyse bunu yazdm ama siz yine sarısını atmaya devam edeceksiniz, bildiğinizi yapın.

ArnoldBody, viper17, Savino89 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    proteinin çoğu sarısında. üstelik aynen dediğin gibi o vitamin mineral ne varsa, hepsi sarısında. şöyle düşün, beyazı cüzdan, sarısı para :)
    kurban olduğum Allah o kadar güzel yaratmış ki, kabuk ve beyaz, sanki o sarıyı korumakla görevli..

6. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    anladık sarısı da iyidirde proteinin çoğu sarısında falan değil abartmayalım yanlış bilgi veriyorsun .

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    haklısın, üstteki üyenin dediği gibi 60-40, ya da 55-45 olabilir...
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Aralık 2014 ---
    ama bizim bahçedeki tavuklar çift sarılı veriyor. beyazı çok az, sarısı ise fazla oluyor, bizim tavuklarda sarısının proteini çok :)

8. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Farklı açıdan bakarsak günde 10 15 yumurta tüketen birinin hepsini tüm yemeye çalışması tabikide zararlı kolestrol zıplatır . Kısacası herşeyin bir ölçütü ve sınır var bu ölçüte göre eğer protein ihtiyacınız için yumurtaya büyük önem veriyorsanız beyazın ağırlıklı yenmesi sağlık açısından daha önemli bence . Zaten yumurta yiyipte sarıyı hiç yemeyen varmı 1 yumurta sarısının günlük kolestrol ihtiyacını karşıladığı biliniyor .

9. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Yumurta yeyip de sarısını yemeyen var, hem de çok. Ben 72 kiloyum amacım definasyon ya da bulk değil, kilomu korumak. Günlük üç tane yiyorum yetiyor bana. O yüzden sarılarını da yerim. Şunu da ekleyim eğer bulk dönemindeyseniz veya yüksek kilodaysanız hepsinin sarısını yememeniz normal, çünkü sarısnda kolestrol de var ve fazlası zarardr. Bu dediğim de günlük 10 veya daha fazla yumurta yiyen kişiler için. Çünkü bi sarıda 180 kolestrol var, 10 sarı 1800 kolestrol yapar ve bu kadarı zarardır. Benim tercihim az yemek sarısyla yemek.

ArnoldBody bunu beğendi.
  10. solace

solace Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar likit yumurta beyazı buldum internette organiksatinal.com diye biyerden almak istiyorum ama pastörize falan diyor acaba protein miktarı falan azalıyormudur ya da nasıl kullanmalıyım hiç kullanan yada o siteden bişi alanınız varmı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Haziran 2015 ---
    Arkadaşlar likit yumurta beyazı buldum internette organiksatinal.com diye biyerden almak istiyorum ama pastörize falan diyor acaba protein miktarı falan azalıyormudur ya da nasıl kullanmalıyım hiç kullanan yada o siteden bişi alanınız varmı ?

Sayfayı Paylaş