Sadece vücut geliştirme ile ilgilenen bir diyetisyen olsa o kişiden beslenme desteği alır mıydınız?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nutrigym tarafından 6 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nutrigym

nutrigym Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Biliyorsunuz ki diyetisyenlerin branş belirlemesi yok ama bir diyetisyen kendini istediği alanda geliştirebiliyor. Her yerde gördüğümüz bilindik diyetisyenler yerine vücut geliştirme üzerine çalışmalar ve paylaşımlar yapan ve danışmanlığını vücut geliştirme ve fitness yapanlara sağlayan diyetisyen olsa dikkate alır mısınız?

Skinnyfat bunu beğendi.
  2. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Vücut geliştirme ve fitness yapanların diyetisyene ihtiyacı olacağını sanmıyorum bu ancak ilk aylarda görülebilecek bir durum sonrasında kendi programlarını oluşturacaklardır,diyetisyenlerin sedanter insanların hayatlarını düzene sokması daha iyi olur çünkü onların uzun süreli takibe ihtiyacı var. -benim görüşüme göre-.

3. mustafayucel075

mustafayucel075 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Artık açık kaynaklardan bilgiye kolayca ulaşılabiliyorken, vg işini hakkıyla yapan herhangi birinin diyetisyene ihtiyacı olacağını sanmıyorum çünkü zaten bu adam kalori hesabını yapmış ve beslenmesini de bütçesi uyarınca ona göre hazırlıyordur. Şimdi bir diyetisyen her ne kadar vg konusunda ihtisas sahibi olsa bile bu adama ne kadar yardımcı olabilir ki?

4. nutrigym

nutrigym Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tabi vg yi hakkıyla yapan insan sayısını amatör ve yeni başlayan insan sayısına oranlarsak ve hali hazırdaki açık kaynakların da dilinin ingilizce olması nedeniyle insanların üşenip çevirmeyişini veya dili bilmeyişini düşünürsek belki diyetisyen yardımcı olabilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ekim 2020 ---
    Haklılık payınız var teşekkür ederim

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Böyle alanlar yerine dayanıklılık sporcularına yönelin bence. V.g yapan sporcular pirinci ve tavuğu tartarak tüketince kendini uzman oldum sanıyor (genelde). Sonrası malum: testo, anapolon vb. Vücutgeliştiriciler ve halterciler genelde çok dar bakış açısına sahipler. Bu yüzden performans sporlarına yönelmeniz daha iyi. Olimpik ve müsabık sporcularla çalışma imkanınız olur, müdahale şansınız daha fazla. Daha çok değer görürsünüz. Takım sporları da olabilir..

ulaire ve nutrigym bunu beğendi.
  6. nutrigym

nutrigym Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısınız sanırım. Ben vücut geliştirme üzerine çok fazla yanlış bilginin olduğunu bildiğim için belki insanlar da doğru bilgiyi bir uzmandan öğrenmek ister diye düşünüyordum. Futbolcuyla da çalıştım vücut geliştiricilerle de ancak dediğiniz gibi vücut geliştiriciler bir konuda beni ikna etmeye çalışırken futbolcularda uzmana güvenme durumu var.

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında ülkemizde genel olarak sporcu beslenmesi konusunda ciddi bir eksiklik var ama asosyal medya saolsun doğru yanlış eksik bilgiler ile herkes kendinin uzmanı oluyor. Sonrasında kendi üzerinde ise yarayan şeyleri diğer sporculara tavsiye ederek uzman havasına giriliyor. Bireysel, hobi olarak spor yapanlarda henüz gerekli bilinç yok. Umarım bir gün oluşur, sizlerde eğitimini aldığınız, kendinizi geliştirdiğiniz alanda insanları daha rahat bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında vg ile ilgilenenlerin büyük bir çoğunluğu beslenme konusunda çoğunluğu kulaktan dolma yanlış bilgilere sahip. Bilhassa suplement firmalarının yönlendirdiği saçma sapan beslenme programları var.

Bu yüzden açıkçası vg ile ilgilenen bir diyetisyenin bu alanda az bulunur bir uzman tipi olduğunu düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş