Sadece vücut ağırlığı ile belirli bir noktaya gelinir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vandammegkhn_53 tarafından 14 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vandammegkhn_53

vandammegkhn_53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 16 yaşındayım ve 169 boyunda 65 kiloyum. Spor altyapım var. Fizik olarakda fitim karın kasları vs. olarak. Ancak hacim kazanmak istiyorum.
    Şuan salona gitme imkanı yok. Ama en azından az da olsa hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Ben şınav mekik barfiks dips squat bu temel hareketlerle gelişme sağlayabilirmiyim ?
    Az da yapmıyorum. Şuan max 50 şınav 12 barfiks çekebiliyorum. Sizce faydası olur mu? Ve bu hareketleri sizce max olarak mı yoksa set halinde mi yapmalıyım? Eğer bana yarayacak bir programınız varsa verebilirmisiniz ?

2. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    kasvekuvvet.net ( evde vücut geliştirme - aletsiz vücut geliştirme. )
    Kardeşim ayarlamali dumbell seti al bende başlangıçta salona gidemedim evde 4kg lik dumbell lar ile basladim. Sknra ayarlamali dumbell seti aldim baya kullanisli . Ben birde bar almistim 10 kiloluk ama zorunlu deil. Birde ucuz bir sehba alabilirsin yoksa göğüs çalışırken zorlanirsin. Barfix şınav elbette işe yarar ama ağırlık calisman daha verimli olacaktir. Kolay gelsin.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam herkes konuşuyor da bilmiyor bak progressive overload mantığı basittir her antrenman ağırlığı arttırman lazım bu kadar ve kalori fazlası oluşturduğun takdirde spor salonundan pek farkı olacağını sanmıyorum.
    Herkes bench pressi güzel sanıyor ama bench hareketi şınav hareketinin aynısı olduğunu bilmiyorlar ha 60 kg bench basmışssın ha +30 kg ile şınav çekmişsin bir fark olmazz.
    Aynı şekilde lat pull down hareketinin barfiksin aynısı olduğunu bilmiyorlar.
    Program istiyorsan özelden yaz yardımcı olayım.
    Herkes sadece konuşur imkanlarınız aynı olmayabilir ama imkan yaratmak senin elindedir.

4. vandammegkhn_53

vandammegkhn_53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam o zaman bana kolları çalıştırmak içinde şınavla birlikte programa ekleyebileceğim bir hareket söylermisiniz? Dumbell ağırlıklarım var o zaman sizi dinleyip ağırlık ile şınav çekeceğim max şınav sayım şuan 45 sizce kaç kg ağırlıkla ve kaç tekrar set çalışmalıyım? Eğerr üşenmezseniz bana birde yapabileceğim ev için basit bir program yazarmısınız?

5. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Amud Şınav

Barfiks

Dips

Squat + Fly