Sadece proteinle beslenirsem nasıl olur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve turkeyis tarafından 1 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben yeni başladım zayifim ama kocaman bi göbek , sarkık memeler ve tombul bi yüze sahibim. Kollar bacaklar omuzlar ipince. Vucudumdaki yağın cogu bel bolgesinde toplanmis. Hem gobegi surati eritip hem de kaslari genisletmem lazim. Bunun icin gunde max ve 1000 kalori alip yuksek protein olursa ( yaklaşık 200 gr.) bu yag yakip kas yapmama yardımcı olur mu, yoksa daha farklı bir yöntem mi denemeliyim. Beslenmeyi, protein tozu, protein sütleri yuksek proteinli yogurt, yumurta tavuk et vs seklinde yapicam

2. albek

albek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    O kalori az uzun süre o kaloriyi alırsan sağlığından olursun. Ayrıca hormonlar için sağlıklı yağ alman lazım. Kısacaksan karbonhidrattan kısacaksın.

3. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam uzun sure degil. Yağları çok hizli eritebiliyorum. Maks 2 ay bu sekilde giderim sonra normal düzene dönerim

4. albek

albek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Hareketsiz kalsan dahi vücut o kaloriyle kendi ihtiyaçlarını karşılamaz ve sen sporda yapacaksin o aldığın proteinde sana kas kütlesi kazandırmaz. Vücudunun dengesini bozarsın. Sana düzgün beslenme programı hazırlanması lazım
    Yaş kilo yağ oranını ya da vücut fotonu atarsan daha iyi yardımcı olunur.

5. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bu şekil hocam vucut, yas 22 kilo 72. Boyum 180 ona ragmen kilom normal gibi gorunebilir ancak kollar bacaklae vs cok ince, tum yağlar gövdede toplanmış o yüzden sisman görünüyorum

Ekli Dosyalar:

6. albek

albek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Kamburluk var omuzlar önde sanırım bel kısmında lordoz var önde duruyor.
    Günlük 2000-2300 kalori al haftalık kilonu takip et
    duruma göre kalorini 200 arttır yavaş kilo almaya çalış merak etme o sirada yağ yakacaksin aldığın kilo kastan olacak. İlk başlarda vücuttaki fazla suyu ödemi atacaksın
    O göbek düzensiz beslenmeden hazır işlenmiş yiyecekler yemekten oluyor çikolata ekmek şekerler vs bunları hayatından çıkardıkça otomotik o göbek gidecek, vereceksin o yağları.
    Beslenmende yumurta, yulaf ezmesi yoğurt, tavuk kırmızı veya balık eti, sağlıklı yağ için çerez fıstık-kuru üzüm fazla kaçırmadan yiyebilirsin.
    Kilonun iki katı protein 150-160 gr
    Kilon kadar yağ 70-80 gr
    Geri kalanını sağlıklı karbonhidartlardan tamamlarsin buna gore beslenme programini oluştur.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2020
    Skinnyfat bunu beğendi.
  7. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Zamanla gececek mi hocam kamburluk ve lordoz

8. albek

albek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Lordoz için egzersizler var diye biliyorum ama kamburluk geçer sırtını geliştir omuzlarını geriye çek

Sayfayı Paylaş