Sadece Barfiks

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve GetJustice tarafından 5 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. GetJustice

GetJustice Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi forumlar arkadaşlar ve abiler bayanlar da var ise ve Bayanlar :)
    Sayın forum sakinleri Ben 16 yaşına girecek olan birisiyim. Boy 1.70 Kilo 50 Yağ Oranım %1.9 Hatta sanırsam dahada düşük . Sadece barfiks çalışıyorum evimde spor yaptığımdan dolayı . Sizlere birkaç sorum var .
    Ben Sadece barfiks çalışarak Ve iyi beslenerek kas gücüyle kilo alabilir miyim ?
    Sadece barfiks çalışmak kol ve karın kasları için yeterlimidir ?
    Günde Kaç Barfiks benim gibi birine yeterlidir ?
    Ben Haftanın 5 günü çalışmak kendimi yormak istiyorum . Yordukça da beslenmek istiyorum yeterli olur mu?

2. akin292

akin292 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    barfiks kol ve sırt kasları için esasen işe yaramaktadır. karın kası için pek bir şey bekleme. buna ilaveten plank yapabilirsin. karın kasına mekikten daha çok fayda sağlayacaktır.

3. GetJustice

GetJustice Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 1 dakika plankde kalabiliyorum . Siz Kaç dakika öneriyorsunuz acaba benim için . 5 aydan beri spor yapan birisiyim Yeni üye oldum foruma . Vücut şeklim var sadece kol kaslarım belli olduğu halde maalesef kilodan dolayı kötü duruyor . Dolayısıyla kilo almak ve dahada şekillendirmek istiyorum . 1 dakika plank yeterli midir ? Daha fazlasını kaç set deneyeyim . Teşekkür ederim .

4. farazi

farazi Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle yağ oranın %1.9 olamaz. Gerçekten merak ediyorsan kaç olduğunu diyetisyene gidip ölçtürebilirsin, tahminimce %11-12 civarındasındır.

Şınav, squat, plank, hip thrust, dips, calf raise, barfiks.. Evde vücut ağırlığını kullanarak yapabileceğin çok faydalı hareketler var.
    Örnek olarak;

3x15 squat
    2x10 hip thrust
    3xMAX barfiks
    3x10-12 şınav
    2x10 dips
    2xMAX plank

şeklinde bir programı haftada 3 gün (1 gün yapıp ertesi gün dinlenerek) uygulayabilirsin. Birden çok compound hareketle tüm vücudunu çalıştırman vücudun için daha iyi.

Sayfayı Paylaş