1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

sadece 1 yıl agırlıklar maxımum fakat tekrar sayısı fazla

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mr.panıc tarafından 4 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. mr.panıc

mr.panıc Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    1 sene boyunca duzenlı beslenmeye calısıyorum oyle aham saham sabah kalkıyım 40 gr proteın tuketyım vs vaktım olmuyor lakın antremanı eksıksız yapıyorum . yedıklerıme dıkkat edıyorum yaglı yıyeceklerden kacınıyorum marketten aldıgım urunlerın besın degerlerıne kesınlıkle bakıyorum . antremanda ıse agırlıklarımı her seferınde arttırıyorum lakın en onemlısı ben cok agırlık az tekrardan sa maxımum agırlık cok tekrardan yanayım yanı benchde 80 kg ıle 5 tekrar yapacagıma 60 kg ıle 12 tekrar yaparım . oyle cok agırlık taktım havamı bastım gorusunde olanlar bence salona gelmemelı . :) resmıme yorumlarınızı beklıyorum bu arada mecburen sıyah beyaz cektım ısık patlaması vardı salonda 13096175_10154332131949672_6708152010989338847_n.jpg

2. Android

Android Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Omuza ağırlık verin

3. fox8

fox8 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kasın zorlanıp gelişmesi için kaldırılan kilo arttırılır, senin düşündüğün gibi artislik olsun diye değil. Bence asıl senin gibi gösteriş budalası cahilleri salonlara almamak gerek.

Üsluba dikkat ediniz!
    Üye bu mesajı sebebiyle 3 gün yasaklanma cezası almıştır.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Mayıs 2016
  4. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaş çok gereksiz bi yorum yapmış dostum cevap vermene polemiğe girmene bile gerek yok salla gitsin. Konuna gelirsek 80 kg kaldıracak durumdayken 60 kg kaldırıyorsan maksimum ağırlığı yapmıyorsun demektir. Maksimum ağırlığı takıp son tekrarları kaldıramayacak seviyeye gelmen lazım ki kaslarını ancak böyle büyütebilirsin. Trapez ve omuza yüklenseymişsin keşke biraz daha bundan sonra umarım dikkat edersin. Özellikle trapez. Onun dışında fit görünüyorsun tebrikler başarılar

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    isteyen istediği gibi çalışabilir.önemli olan katılmadığınız görüşe karşı nazik olabilmek ve mümkünse o görüşlerin arkasındaki amaçları biraz anlamaya çalışmak.unutmayın ki yorumlar sadece nicklerden ibaret değil,klavyenin arkasında gerçek insanlar var.

9- Nazik ve Saygılı Olun :
    9.1. Uygunsuz, kırıcı bir dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınmalısınız. 2.ya da 3.şahıslara karşı hakaret, küfür, aşağılayıcı , kırıcı, dışlayıcı ifadeler kullanmak yasaktır.

Devamı halinde üyelere işlem uygulanacaktır.

zzzxxz ve M.Ege bunu beğendi.
  6. mr.panıc

mr.panıc Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    tesekkur ederım :) yardımsız 70 e cıkabılıyorum . tabıkı 80 ı de zorluyorum lakın yardımla . benchde sende bılıyorsun gogus kafesıne dustugunde cok cıddı travmalara yol açıyor. ama hanı goruyosundur salonlard daha baslayalı 3 ay olmus takıyo 80 ı 3 tekrar bıtırıyor. ben o sekılde yapılcaksa hıc yapılmasın dıyenlerdenım :) ama senın dedıgın gıbı zorlamadan agırlık artısı olmuyor zaten. salondakı hocam hep der eger bı agırlıkda 6 tekrarı gectıysen o agırlıga vucudun alısmıs demektır bır ustune cıkmalısın.

M.Ege bunu beğendi.
  7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Haklılık payınız olsada 3 tekrar yapanlarıda hemen eleştirmeyin :D eğer formu düzgün yapıyorsa rmo (hareket mesafesi) dan çalmıyorsa sorun yoktur. Sonuçta powerlifterlar da yarışmaya yakın 1-3 tekrarla çalışıyorlar :) veya kuvvet için 3 ay 5 tekrarla çalıştım hep. Yani önemli olan formu korumak :D form düzgünse tekrar sayısı sadece hedefi değiştirir. Birisi kuvvet için birisi hacim için birisi dayanıklılık için fln :D

8. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yardımlı olacak tabiiki yardımsız zaten yapma göğüs kafesi için de arkadaki yardımcı onu ayarlayabilir tabi hareketin formu da önemli zor bir şey değil yine de dikkat etmekte fayda var. sen kendini ne zaman hazır hissettin o zaman arttır takılma sayılara :)

9. mr.panıc

mr.panıc Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    tabıkıde haklısın. kısılerın tekrar sayısı degıseblırı. ama benım kafama yatan su . kaldırabılıcegın agırlıkla maxımum tekrar. sonrasında ıse yukseltıp yardımlı 6 veya 8 tekrar.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2016 ---

M.Ege bunu beğendi.
  10. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Bodybuildingte yuksek tekrar kadar agir kilolarla 2-3 tekrarlarda onemlidir.

Merkezi sinir sistemi ile kaslar arasindaki korelasyonun saglanmasinda,kasilmayan liflerin kasilmasinin saglanarak tum liflerin ise dahil edilmesinde agir kilolar onemli yer tutar,buna istinaden zaman zaman zorlayici agir setleri de yapmak vucut icin muspet neticeler verecektir..

Bozo-Baku, doxux, Pink Zeppelin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. mr.panıc

mr.panıc Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    ılk once yuksek tekrar sonrasıda agır kılolar ıse herkesın genelde olumlu baktıgı yorum seklı bu. ama sadece 3 tekrar ıle de gelısımın olmıyacagaı kanısındayız. 4x3 cok agırlık yerıne 4 x10 kaldırabıldıgının en yuksegı agırlık daha faydalı olmaz mı? 5ncı set dede en ust agırlıgı takıp yardımlı 3 veya 4 tekrar yapılabılır sızde bu sekılde mı dusunuyorsunuz

12. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Guzel dostum 2 3 tekrarla gelisimin olmayacagi diye bir sey yok,gelisime katkisi olur..
    2 3 tekrar her zaman yapilacak bir antreman sekli degil ama zaman zaman yapilarak,10-12 tekrarda hic kasilmayan olaya katilmayan liflerde ise dahil edilir..

10-12 tekrar yaptiginda kaslar calisir ama tum lifler kasilmaz,yuksek agirlik yuksek konsantrasyon gerektirir,yuksek konsantrasyonlda merkezi sinir sistemini etkiler ve tum lifleri ise dahil ederek,calismayan kasilmayan lifleri de ise dahil eder.50 kg bench press yapan bir sporcunun konsantrasyonu,salgiyacagi adrenalinle ayni sporcunun 80-90 kiloyla 2-3 tekrar kaldirmaya calisirken ki konsantrasyonu hatta salgilayacagi hormonlari bile farklilasir..

Ayrica hipertrofi iki cesitte saglanir ikisi de elzemdir,ozetle miyofibril ve sarkoplazmik(forumda mevcut)

Bozo-Baku, aslangur, stefan35 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle sarkoplazmik ve myofibril kas gelişimi arasındaki farkı öğren bence, ondan sonra yargılarsın.

fox8 ve doxux bunu beğendi.
  14. magnum1095

magnum1095 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    tolu bence fazla polemiğe girme :)

Sayfayı Paylaş