Sabahları ip atlamak ve koşu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Utkuyldrm tarafından 15 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Utkuyldrm

Utkuyldrm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaşım 17, boyum 1.80 ve kilom 83, göbeğim ve biraz göğüslerim var. Futbola aşırı meraklıyım biraz yeteneğim var ama kilodan kaybediyorum çabuk yoruluyorum. Sabahları düzenli koşsam ve ip atlasam bana etkileri olurmu acaba. Kondisyonumu ve dayanılılığı arttırıp kilo vermek istiyorum

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Tabiiki olur. iki şekilde uygulamanı tavsiye ederim;

1. Sabahları biraz ip atlayıp sonra üstüne düşük tempo 35-40 dklık koşular yapabilirsin, dayanıklılığını ve kondisyonunu arttırır, koşunun üstüne karın egzersizleri yapıp bitirebilirsin.
    2.Ayrı bir gün ayırıp 30dk boyunca ip atlama + sprint yapabilirsin, bununla da hem kondisyonunu hem de patlayıcı kuvvetini geliştirirsin.
    3.Koşu pistine çizgi çekersin, sprint atıp gidip çizgiye dokunursun sonra tekrar geriye sprint atarsın 1 set olur bu. bunu yapabildiğin kadar yaparsın.

ikinci seçeneğe ve üçüncü ekleme olarak, bu antrenmanları ip atlamak yerine ayrıca bir kaç şınav veya jump squat ile uygulayabilirsin, hatta kondisyonun ilerleyince şınav + jump squat veya şınav + şınav poziyonunda dizleri karına çekme + jump squat yapıp üstüne sprint atabilirsin. Bunlar basketbolcuların ve dövüş sporu yapanların uyguladığı benzer kondisyon antrenmanları. Futbolda da işe yarar diye düşünüyorum.

Yalnız ikinci ve üçüncü antrenmanları aç karnına yapmanı tavsiye etmem, çünkü onlarda amacın performans ilerletmek. Ayrıca kas kaybını da her zaman minimumda tutmak amacımız. Beslenmene de dikkat edersen süper olur. Bu şekilde hem kaslarını koruyup performasını artırırken hem de yağ yakarsın, fit olmak için birebir. Başarılar.

Utkuyldrm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş