Sabah yapılan antrenman için nasıl bir kahvaltı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve efe2121 tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    ama kahvaltı yapmadan hangı enrjıyle dayanayım 2saat cardıo 1saatagrlık çalışıyorum.....
    eger sabah 7de saglam bı kahvaltı yapıp 9 9buçuk gıbı spora başladıgımda 3 saat boyunca enerjı kaybı yasamıyorum.....kahvaltı ypmazsam degıl 3 saat yarım saat cardıoya dayanamm yaaa

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hiç bir şey olmaz....doğru antrenman süreciaslında saat 14.00-17.00 aralarında yapılan süreçtir...

ancak zaman yoksa ,sabah mecbur iseniz "bir bardak limonata içine koyacağınız 2 tatlı kaşığı bal "ve + 1 -2 bisküi ile 20-30 dakika sonra idmana başlayabilirsiniz...antrenmanda da eğer yoğun çalışıyorsanız "limonata bal karışımını 35-40 dakika sonra yudum yudum içebilirsiniz...

normalde insan glikojen depoları çok uzun süreler için yeterlidir...limonata ,biskui sadece "kan şeker seviyesi, kısaca vücut adaptasyonu için " geçerli olan bir olay...

belki alışkanlık olarak ilk bir iki idman ters gelebilir , ama doğru metodloji budur ve tüm sporcular bu şekli uygular, özellikle günde 2 idman yapan sporcular ...)

3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

sayın ercan gürgöze insülin gh düşürürmü? elma suyu ile protein iciyordum antrenman öncesi hoca kesmemi söyledi ne diyorsunuz bu konuda?

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    antrenmandan önce "su hariç" türü ne olursa olsun "yoğun şekilde şeker türevi almak " kan şeker sviyesi üzerine olumsuz etki yapabilir...ancak ,tabi ki bunun etkisi kısa süre sonra normale döner...hele buna bi de "protein eklenmesi" sindirim konusunda sorun yaratır?!...zaten, idmandan hemen önce bu tür "protein vb "yi nasıl kullanabildiğinizi bi türlü anlayamamışımdır?!..(((

antrenmandan önce mümkün olduğunca "mide boş olmalı" ...mide tazyiği , basıncı özellikle "kalp ve kardiyovaskular "sistem üzerinde olumsuz etki yapar!...

ancak , serum alımından 20-30 dakika sonra sabah idmana başlanır ,kan eşkereseviyesi düzene girer sağlıklı insanlarda ve daha sonra yine "yudum yudum " takviye şeklinde ilk 35-40 dakikadan sonra ve özellikle yaz aylarında " sporcu içeceği vb" kullanmak faydalıdır...hele yoğun idman durumunda ...

tabi ki,bunlar sağlıklı insanlar için geçerli olan durumlar!...)

5. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    ben yaptıgım kahvaltıyı yazayım.baya ıyı bır antrenman cıkarabılıyorum sonrasında.
    uyandıgım gıbı bır olcek proteın tozu. yaklasık yarım saat sonra 3-4 haslanmıs yumurta(maydanoz,pulbıber,kekık ve cok cok az zeytın yagı ıle karıstırıyrm),beyaz peynır,3 4 zeytın,meyve suyu yada lıght sut bır de bunların ustune yulaf ezmesı sut ve bır tatlı kasıgı balla karıstırıp yıyorum. 1 bucuk 2 saat sonrada antrenmana gıdıyorum ve yeterlı oldugunu dusunuyorum. deneyebılırsın

Sayfayı Paylaş