Sabah kardiyosundan sonra yulaf ezmesi yemek?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mercuality34 tarafından 12 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar sabahları 1000 tane ip atlıyorum zayiflamak icin ve yag yakimi kardiyodan 30 dk sonra gr lifalif yulaf ezmesi ve icine meyve falan koyarak yiyorum yoğurt ile birlikte herhangi bir sorun olur mu?

2. Supplement günlüğüm

Supplement günlüğüm Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    girne
    şeker ve kaloriyi hesaplaman gerek eğer kilo vermekte zorlanıyorsan meyveli yoğurt yerine normal yoğurt kullan böylece gereksiz şeker almazsın bunun yanısıra yulaf yemeyi sakın ihmal etme spordan sonra yoğurt la 100-150 gr kadar yulaf yiğebilirsin eğer karbonhidratı çok düşürürsen çok ciddi kas kaybına uğrayabilirsin ama spordan sonra bana kalırsa birazdaha etkili protein kullanabilirsin mesela tavuk balık yağsız olarak yanında vücüdu toparlaması için biraz yulaf da fena olmaz

3. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Peki dostum ben beslenmesine dikkat eden biri degilim normalde son gunlerde dikkat ediyorum baya malum tatil de geldi gunluk 40 falan aliyorsam simdi daha da yüksektip 90 130 falan alsam vucutta degisiklik olur mu yinede 5x5 yapiyorum ve 111kg yim kac g karbonhidrat kac g protein almam gerek anlamadim hic

4. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    karbonhidrat protein yağ dengesini biz bilemeyiz. Her vücut farklı tepki verir. Sen her yerden araştırmalar yapıp, kendin şekillendirmelisin. Azar azar ye, çok öğün ye. Kardiyonu boş mideyle yap. Ağırlık antrenmanı ve sonrasında biraz yuklenebilirsin. Kolay Kolay yağ yapmaz. Ek olarak yulafina süt yoğurt vs katma. Karbonhidratların sindirimini yavaşlatır.(daa bir çok kötü etkisi var) yulafi sıcak suyla tüket.

5. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Baya bildigimiz lifalif yulaf ezmesin mi sicak suyla kullanacagim

6. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    aynen öyle. Yulaf ezmesi, şekersiz fıstık ezmesi, varsa protein tozu ve sıcak su. Protein tozun yoksa tatlandirmasi için ufak tefek bir şey ekleyebilirsin. Miktarlarını, arastirmana gore belirlersin.
    Mesela ben, 100 gr yulaf, 25 gr fıstık ezmesi, 100 kalorilik kuru üzüm ve sıcak su kullanıyorum.

7. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum sicak suyla nasil yeniliyor yazar misin

8. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Yazdığım gibi bir kaba 100 gr yulaf ezmesi koy. 25 gr şekersiz fıstık ezmesi(fitnut, bellanutpeary vs) tatlandırması için de bir şey ekleyebilirsin(ben kuru üzüm tercih ediyorum) üstüne sıcak su koy. hepsini karıştır ve ye. Gramajlarını, kendi makrolarına göre degiğştirebilirsin. İstersen gainer ya da protein tozu ekleyebilirsin.

Sayfayı Paylaş