Sabah kahvaltisi hic yapmamak hakkinda dusunceleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Adamin_Ham_Maddesi tarafından 31 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    Sabahlari kahvalti yapmadan oglen yemegini bekliyorum sizce bu sikinti yaratir mi

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Yaratmaz. Öğleye kadar ağır bir iş yapmıyorsanız ideal olanı da bu zaten. Atalarımız önce sabah ava çıkar sonra yemeğini yerdi. Köylüler de öyle sabah 5 te kalkar işlerini halleder 7 gibi yerler. Bize dayatılan modern hayat geleneği oldu bu. Profesyonel olarak spor yapmayan biri olduğunuzu varsayarak cevaplıyorum. Kalkar kalkmaz ben protein tozu içme durumu da biraz aldatmaca. Ben 6 ay her sabah kalkar kalkmaz sabah nazmazı farzı gibi kafaya dikerdim. Son 6 aydır sadece antrenman sonrası içiyorum kahvaltıyı da 2 saat sonra yapıyorum değişen bir şey olmadı..

suzerain1, OKR, mrthr35 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Üşengeçlikten bayadır atlıyorum bende kahvaltıyı. Kilo almaya çalışanlar için sorun yaratır bence. Kilo vermeye çalışanlar için ideal olabilir. @de517 ninde dediği gibi ilk atalarımızın sabah kahvaltılarını atlaması olası. Yani biyolojik olarakta vücut buna kısmende olsa alışıktır diye düşünüyorum.

Ayrıca senelerdir annelerimiz bize kahvaltının altın değerinde olduğunu öğrettiler. Acaba yanılıyorlarmıydı ? Ya da reklamların beyin yıkamasımıydı bu ?

Adamin_Ham_Maddesi ve zRedDragon bunu beğendi.
  4. ebalci8

ebalci8 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben de yapmıyorum üşengeçlikten genelde antrenman sonrası ilk öğünümü alıyorum saat 6 gibi
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Temmuz 2019 ---
    herhangi bir zararını görmedim hatta kilo vermek için ideal bence daha az yemek vakti oluyor alışkanlık meselesi bence

Adamin_Ham_Maddesi bunu beğendi.
  5. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    Tesekkurler degerli yorumlariniz icin artuk zaten istesemse yiyemiyorum bole bi aliskanlik oldu

6. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    bende senin gibiyim uyanır uyanmaz kahvaltı yapamıyorum ama kasların en zayıf olduğu anlardır sabah saatleri kasları beslemek lazım... Ben bundan dolayı uyanınca shakera 1 ölçek whey+1 ölçek bcaa çakıyorum ahanda sana kahvaltı :)

7. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Kahvaltıyı atlayarak günde 2 öğün yemeye başladım. Kahvaltıyı atladigim icin diğer öğünlerde çok da seçici olmama gerek kalmıyor. Makrolarıma uysun 200-300 kalori fazla olsun sıkıntı yaratmıyor. Sonuçta 1 ögün atlamış oluyoruz. İstediğim şekilde yemek yiyebilmem (çok da abartmıyorum) en büyük artısı bence.

suzerain1 ve Adamin_Ham_Maddesi bunu beğendi.
  8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    sabahları es geçmemelisin , en azından dediğim gibi 1 ölçek protein tozu ve bcaa işini görür (tabi en mükemmeli normal kahvaltı yapabilmek )

9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetteysen en mantıklısı, bizzat fitness ile ilgili konuları anlatan bir doktordan dinleyip duyduğum şey sabah kahvaltısı yapmayın miğdeniz bir süre boş kalsın tarzında

10. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    akşam yemeği olmasa da olur. ama sabah kahvaltısı olmadan olmaz. Eat breakfast like a king, lunch like a prince and dinner like a pauper. Yani krallar gibi kahvaltı yap, prens gibi öğlen yemeği ye, fakir gibi akşam yemeği ye. Literatürlerde de zaten vücut enerji sisteminin, metabolizmanın, vitamin enzimlerinin en iyi şekilde çalışması için kahvaltının çok önemli bir öğün olduğu anlatılır.

33serkan33 bunu beğendi.
  11. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    Akşam fakir gibi yemek ye muhabbeti spor yapmayan diyettekilere geçerli, diyet yap yapma hayvan gibi spor yapıyorsan o yemeği Yemen lazım....
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2019 ---
    O doktordan bir an evvel uzaklaşın hemde hiç beklemeden

mrthr35 bunu beğendi.
  12. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Atalarımızın sabah ya da öğlen avlanma ya da yemek zamanını seçme gibi lüksü var mıydı bilmiyorum. Av buldumu saate bakmadan abanırlardı gibi geliyor bana:)

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kaç kişide aynı tavsiyede bulundu abi :D

14. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Atalardan örnek vermek biraz saçma geliyor bana. İnsanoğlu içinde bulunduğu duruma kendini adapte eden bir tür, bu yıllardır böyle devam etmiş. Yani, sabah yapmayıp 2-3 saat beklemek belki yararlıdır, olmalıdır ama pekte bir şey farkedeceğini sanmıyorum. Kahvaltı sporcu için kilt öğündür bence. Hem glikoz ve şeker miktarı vücutta boş olur. Sağlam bir karbonhidrat ve protein ikilisiyle güne başlamak her zaman iyidir. Akşamları da spordan sonra yıpranan kasları onarmak için olması gereken miktar kadar yemek bence uygun olacaktır.

15. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    atalarının ne yaptığına bağlı. ben atalarımın nasıl beslendiğini bilmiyorum. yani animusa bağlanıp atalarımın ne yaptığına bakma gibi bir imkanım da yok. yani atalarımız öyle yaşıyormuş diyerek öyle yapmak saçma.

Sayfayı Paylaş