Sağlam bir iştah kesici kullanan, bilen var mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ceren yük tarafından 9 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ceren yük

Ceren yük Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    diyet yaparken inanılmaz zorlanmaya başladım iştah kesici bi takviye almak istiyorum eskiden protein ağırlıklı beslenince doyardım artık doymaz oldum Can'ım sürekli olarak yemek yemek istiyor iştahımı mümkünse tamamen kesecek bişey arıyorum

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Chromium Picolinate ve Hoodia.
    İkisini al, başarılı bir diyet seni bekliyor.

Ceren yük ve ujohnz bunu beğendi.
  3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Hoodia konusunda bilgim yok ancak iştahı kesmek için chromium picolinate kullanımı doğru bir tercih olmaz bence. FDA ya göre chromium picolinate güvenli bir suplement ancak genelde hiperglisemi ve diabette kullanılan bir suplement. Ki çok tercih edilen bir suplement değil. Bunun yerine metformin içeren reçeteli ilaçlar tercih ediliyor. İştah üzerine chromium picolinate'ın etkili olacağını düşünmüyorum çünkü açlık-tokluk hormonlarını etkilemiyor. Pre-diyabet, açlık kan şekerinin yüksek olması, insülin direnci gibi nedenlerle kullanılabilir ama iştahı kesmek için iyi bir tercih değil :)
    Buradan da incelenebilir:
    http://www.fda.gov/ohrms/dockets/dockets/04q0144/04q-0144-qhc0001-03-Exhibit-01-01-vol1.pdf

Besin alımını azaltmak için diyetinde farklılıklar yapabilirsin.
    Az az sık sık yemek,
    hacmi çok enerjisi az besinlere yer vermek,
    Ilık su tüketmek,
    Kafein içeren yeşil çay, kahve tüketmek gibi.

Eğer iştahını kontrol altına alamıyorsan bir hekim ile görüşüp bazı tetkikleri yaptırsan iyi olacaktır. Çünkü iştahı kesmek için kontrolsüz kullanacağın bir ilaç ya da suplementin olumsuz etkileriyle karşılaşabilirsin.
    Zayıflama amacıyla kullanılan orlistat ile ilgili şöyle bir şey okumuştum örneğin:
    "Zayıflama ilacı orlistat karaciğer ve böbreğe geri dönülmez zararlar veriyor.
    Piyasada Xenical ve Alli isimleriyle satılan zayıflama ilacı Orlistat’ın karaciğer ve böbreklere geri dönülmez zararlar verdiği ve özellikle kanser tedavilerini ise olumsuz etkilediği açıklandı. Biochemical Pharmacology dergisinde yayımlanan ve Rhode Island Üniversitesi’nden araştırmacıların yaptığı yeni bir çalışmaya göre, Xenical ve Alli marka adları ile satılan zayıflama ilacı orlistatın ‘karaciğer ve böbrek gibi iç organlarda şiddetli toksisite’ye neden olabilen bir kilit enzimi inhibe ettiğini saptadı. Bu inhibisyon geri dönüşümsüz olup; ilacın düşük düzeylerinden bile kaynaklanabiliyor."

Kaynak: https://www.medikalakademi.com.tr/zayiflama-ilaci-orlistat-karaciger-bobrek-zarar-veriyor/

Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
    Ceren yük bunu beğendi.
  4. Ceren yük

Ceren yük Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten detaylı bi anlatım olmuş Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim :)

respect2us.23 bunu beğendi.
  5. Ceren yük

Ceren yük Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hoodia ? Bi marka, firma ismi verebilir misiniz bulamadım da internette

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Marka ismi için özelden atayım ama bunu chromium picolanete ile kombine etmelisin.Aslında yurtdışından getirtebıilsen cok daha iyi olurdu, Amerikada yaşadığım dönemler spor salonumuzda kadın erkek bayağı bir kullanıcı için marka bolluğu vardı.Hatta 2 sinin kombineli ürünleri bile vardı ama mg ları dusuk oldugu için ben ayrı ayrı alıp kullanmıştım.Maalesef, dışarıdaki spor ya da gıda ürünlerinin belki %20 si bile yok ülkemizde.Hoodia da iyidir ama chromium şimdilik dünyada rakipsiz bu konuda. En iyi sonuç için kombine yap, çünkü birisi şeker ihtiyacını diğeri karbonhidrat ihtiyacını daha çok bastırıyor.

7. Ceren yük

Ceren yük Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yurtdışından gelen bu tarz destekler gümrüğe takılıyor o yüzden onunla uğraşmak istemiyorum özelden yazarsanız sevinirim :) hemen başlamak istiyorum ikisinede

Sayfayı Paylaş