Sağlıklı ve hızlı şekilde nasıl kilo verebilirim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve JameicaLol tarafından 13 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. JameicaLol

JameicaLol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar selam. Bi tanıdığım var, fazla kilolarından kurtulmak istiyor. Boyu 1.86 kilosu 100 en iyi şekilde nasıl kilolardan kurtulup alt yapıyı kas yapmaya başlayabiliriz. Kücükken geçirdiği havaleden dolayı sağ kol ve bacakta seyreklik var. Ama cardioda felan herhangi bi sıkıntı yaşamadığını söylüyor. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

2. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    186 boyundaysa hızlı kilo falan vermesin zaten. 4 günlük ağırlık idmanı yapsın. Her idmandan sonra 40 dk hafif tempo merdiven ya da eğimli yürüyüş yapsın. Kalan günlerde istersen 60-90 dklik kardiyo yapabilir. Kalori olarak da günlük kalorisinden 200-300 aşağısını alsın. Yemesine içmesine dikkat etsin. Zamanla yağlar erişecektir. Spor geçmişi yoksa kas da ekleyecektir. Yavaş yavaş vücudu şekillenir ve 90 kiloda hafif iri ve fit kalır.
    Dediğin gibi hızlı kilo vermeye çalışırsa, düz bi vücudu olur. Sonra tekrardan kas yapmak için uğraşır. Supplement olarak da Bcaa, protein tozu ve karnitin alırsa daha iyi olur.

3. JameicaLol

JameicaLol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ocak 2019 ---
    Doğru söylüyorsun. Günlük beslenme olarak az oranda karbonhidrat almasını düşündüm ben. Daha cok yağ yakımını hızlandıran sebze meyve protein olarak devam etse bi süre belirli kiloya geldiğinde kilo basına düşen karbonhidrata dönülse uygun olmaz mı?

4. karakartal3634

karakartal3634 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    istanbul kars berlin
    kalori açigi şart bence 500 kalori daha az alırsa yaninda spor ile hallede bilir bu işi

5. JameicaLol

JameicaLol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kalori hesabını net öz bi sekilde anlatır mısın bana

6. karakartal3634

karakartal3634 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    istanbul kars berlin
    ben hesaplatmisdim eczanede yaklasik 2200 kalori almam lazimdi günlük olarak onun altinda aldigin zaman kilo verilebilir bence

7. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    sebze bol bol tüketsin çok oy olur. Meyve çok da lazım değil. Karbonhidrattan da korkmayın öyle. Günlük tam ihtiyacı kadar alırsa bir bir zararı olmaz. Dediğim gibi yavaş kilo verecek olursa karbonhidratı çok kısmasın.
    Kalori ve makro hesabını da en iyi kendisi yapar. Kendine gore sekillendirmeli. Ornek verecek olursam, ben 185 90 kiloyum. Antrenman günleri 3000-3200 kalori anca kurtarıyor. Biraz açlık oluyor. Bunun sebebi proteini çok anlamadığımdan. (120 gr. 30-40 daha lazım) karbonhidratı da 500 gr alırım. Off günlerde 2500-2700 kurtarıyor. Bu günlerde karbonhidratı düşürüyorum sadece.
    Bakalım onun vücudu ne isteyecek?

8. ragreich

ragreich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    low carb + kalori acigi ve saglam calismak

9. JameicaLol

JameicaLol Üye

Beğenileri:
    0