Sağlıklı Bir Şekilde Günlük Protein İhtiyacını Karşılamak ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Technozone tarafından 16 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Technozone

Technozone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öğrenci oldugumuzdan protein tozu cok pahalı gelıyor antreman sonrası 1 olcek anca kullanabılıyoruz.Bunun dışında en ucuzu tavuk.Tavuklarda bildiğiniz hormon yuvası estrojenden tutun herşey var.Jinekomastı yapmasından korkuyorum.Tavsiyeleriniz nelerdir günde 120 gr protein almam lazım. 40 anca alabılıyorum akşam yemeklerde kırmızı et , balık olmazsa.Teşekkürler...

2. SelimTT

SelimTT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öğrenci olmasan bile zaten günlük tüm protein ihtiyacını tozdan sağlayamazsın. Özellikle whey çok cabuk sindirilen bir protein türüdür ve senin vücudunu tüm gün düzenli bir şekilde proteinle beslemen gerekir. Tavuk dediğin gibi cok sıkıntılı bir hal aldı aynı çekince bende de var. Ama 40 gr da cok az et dahi yemeden kafadan 50-60 ı zaten geçiyor olman lazım. Sabah 5 yumurta yanında 100-200 gr lor yesen her halukarda 50 gr ı buluyorsun. Ben tavuk yerine genelde hindi almaya çalışıyorum, aynı durum onda da var mı bir bilgim yok acıkcası. Ton balıgı benim için güzel bir alternatif oluyor. Zeytinyaglı veya light olanlarını tercih edebilirsin. 160gr lık ton balıgı paketi (genelde net agırlıgı 100-110 gr oluyor) sana yine 20-25 gr protein saglar.geçen ay migrosta 2li light ton 7 liraydı örneğin. zaten etti sana şimdiden 80 gr. Protein alıyorum 1 olcek antremandan sonra demişsin 20-30 gr orda var eder 110 gr protein. Süzme yogurt, yagsız süt (bu ara yüksek proteinli sütler cıktı, cok ucuz değil ama 25-30 gr protein çeriyor. 4-5 tl 500 ml) Yatmadan yine lor yiyebilirsin.Lor cok ucuz bir peynir yagsız tuzsuz. Ben günlük alıyorum loru çünkü cok cabuk bozuluyor. 200-300 gr ı 3 4 lira civarı. Bunun baklagilleri var, sebzeler var. Nasıl oluyor da 40 grı gecemiyorsun? Hadi 120yi bulamasan bile 80 i geçmeye başladıgın an zaten işler yolunda demektir. Ha bu arada soya eti veya kıyması dedikleri şey de inanılmaz bir protein kaynagı. 100 gr ımında 45 gr civarı bir protein çerigi var. Onda da sıkıntı yine gdo suz degerleri ile oynanmamış olanı bulabilmek. internette dogal, oynanmamış oldugu iddia edilen birkaç marka mevcut. Araştırılablir. Ben şahsen bir paket alıp biraz yagsız kıyma ile karıştırp köfte yapmayı düşünüyorum. Düşünsene 100 -150 gr köfte yiyip 30-40 gr protein alıyorsun. Soya proteinin gerekliliği ve doğrulugu ile ilgili birçok tartışma vardı ama bu forumda okudugum kadarı ile gayet güzel bir kaynak olarak sıralanmış.

Yumurta, lor, ton balıgı, yeşil nercimek, hindi, diğer baklagiller değiştirerek al. 100 gr ı bulman işten değil. Benim için protein gerçekten çok kolay. İşin zor kısmı karbonhidratları ayarlayabilmek bana göre. Az yersin agırlık altında kalırsın, cok yersin yaglanma başlar. Yok glikojen deposu, komplex, basit karblar, hesap kitap baş belası

Son düzenleme: 6 Temmuz 2017

Sayfayı Paylaş