Sağlıklı Beslenme ve Spora rağmen kilo alıyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve seemy tarafından 9 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. seemy

seemy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,
    Öncelikle forumu uzun süredir takip ediyorum. Sorunuma en iyi çözümü burada bulabileceğimi düşünüyorum. Uzun süredir sağlıklı beslenen biriyim. Fakat yediğim en küçük kaçamaklar bile kilo olarak kalıyor ve veremiyorum. Evde kendi yaptığım beslenme programı ve spor ile 57 kilodan 54 e düştüm fakat belli bir süreden sonra tekrar almaya başlıyorum. 56 kilo ile spor salonuna başladım. 30 dk lık yoğun egzersiz ile haftada 4 gün salona gidiyorum.
    Önce beslenme şeklimden bahsedeyim. Sabahları mutlaka kahvaltı yaparım. Yumurta, peynir, zeytin ve form bisküviden yarım paket. Öğlen işe kendi yaptığım sebze yemeği, haşlanmış veya buharda pişmiş sebzeler ve yoğurt. Spordan öncede kuru meyve ile birlikte kuruyemiş tüketiyorum. Spor sonrası birşey yememeye çalışıyorum ama bazen yine kuru meyve, muz, yoğurt veya süt tüketiyorum.
    İlk ay yapılan ölçümde 58 kiloya çıktığımı gördüm. Kas oranım artmış yağ oranım azalmıştı. bildiğiniz klasik ölçüm cihazlarından kullanılıyor. İkinci ölçümde ise 58,6 kg çıktım ve yağ oranım artmıştı. Spor hocam beslenmemin yanlış olduğunu, spordan 2 saat önce ana öğün yapmamı söyledi. Bende spor öncesi öğünü protein ağırlıklı bir öğün ile değiştirdim. Henüz ölçüm yapılmadı fakat evdeki baskülde kilo aldığımı 59 kilo olduğumu görüyorum ve göbek bölgemde bariz bir yağlanma var. gözle görülür şekilde yağ oranım artıyor.
    Ne yapacağımı nasıl bir yol izleyeceğimi şaşırdım. Hipotroid rahatsızlığım var ve tedavi görüyorum. Onun dışında Omega 3 ve coenzim qh takviyesi alıyorum iki haftadır. Vitamin seviyelerim gayet güzel. Bana yol gösterin gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum. Her yolu denedim. Nerde yanlış yapıyorum ben? :(

Sayfayı Paylaş