Sağ 38 Sol 36 YARDIM

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AKBATUN tarafından 2 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Doğru duydunuz dostlarım 4 gün gitmemiştim spora yılbaşı hafta sonu filan derken. Şimdi geldim antremandan curl yapıyordum sağlağım çalışıyordum sağ biraz daha şişti ama sol o kadar şişmedi ve çabuk yoruldu. en son 5kg kadar düştüm hatta 2.5 10 12.5 lardan nereye geldim diyorum 4 gün yapmadım o 4 günün içinde seks ve alkol var herneyse. Kolu ölçtüm 38 sağ 36 sol cıktı sıcakken nasıl düzelticem ya. 10 KG DUMBELL ALIYORUM İLK 2 SET SORUN YOK SON 2 SET DE SOL BELLİ BİR SAYIDAN SONRA KALKMIYOR SAĞ KOLUM BASIYOR AMA SOL KALIYOR KALKMIYOR BELLİ BİR YERDEN SONRA SOL KOLA KİLO DÜŞÜRSEM SAĞ KOLU KİLO ARTIRSAM DA OLMAZ KAFAYI YİCEM YARDIMMMMM.

2. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kullandiğin eldeki kol genelde diğerine gore biraz daha buyuktur ama 2 cm buyuk bi olcu burda yapilan hata genelde buyuk kolla girilen agirlik kucuk kolla girilmeye calisinca kucukte zorlanarak hareketi boza boza yapiyorlar ve agirlik adeleye tam vurmuyor buyuk kol gelismeye devam ederken kucuk kol iyice geri kaliyor gucsuz olan kolla calis buyuk olan kolu biraz sal anca oyle dengelenir ikisinide yaparsan aradaki fark acilmaya devam eder.

3. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Sol kol 2 sette yoruluyorsa sen de 2 set yap o hareketi

4. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    nasıl ya db curl yapıyorum sağ 4 set sol 2 set mi ozaman gelişmez diye düşüyorum.

5. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    hayır,sol ve sağa 2 set yap

6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    1~Düşük kilo direnç antrenmanı
    2~ hareketlerin dumbbell versiyonlarını seçip öncezayıf tarafı ardından aynı sayıda güçlü tarafı.
    3~ çekme hareketlerini biseps destek olarak kullan. Mecbur beraber çalışırlar.
    Başarılar

7. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bana program şeklinde söylersen daha yardımcı olursun hangi hareketi ne kadar ağırlık kg bakımından değil hani hafif kilo mu ağır kilo mu . daha faydalı olur zahmet olmazsa
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ocak 2019 ---
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ocak 2019 ---
    2~ hareketlerin dumbbell versiyonlarını seçip öncezayıf tarafı ardından aynı sayıda güçlü tarafı.
    Bu ikisini biraz açarmısınız
    3~ çekme hareketlerini biseps destek olarak kullan. Mecbur beraber çalışırlar.

8. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Sıcak ölçüm yapmak hata olmuş zaten.Hali hazırda sağ kolu daha çok çalışmışken böyle bir fark çıkması normal,sağ kolun ölçüsü muhtemelen daha büyüktü ve üstüne pump ekleyince fark açılmış.4 günde kimse güç kaybetmez kolay kolay.
    Yapılabilcek şeylerin başında bileteral egzersizlerden kaçınmak.(z-bar curl-rope curl vs.)
    Bütün hareketleri tek kol-unileteral yapmak gerek.Basit ve etkili bir örnek verecek olursak
    Alternate Curl 4-5x6-8(formu bozmadan oldukça ağır şekilde)
    PreacherCurl 4x7-10 strech odaklı

Ek olarak 3x15 cable curl eklenebilir,üstüne ek olarak 2 set sol kol için yapılabilir.

Ağırlıklar güçsüz kola göre seçilmeli.Sol kolun gücü bitince sağ kolu çalışmaya devam etmek durumu daha da kötüleştirir sadece.

AKBATUN bunu beğendi.
  9. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Ornek vereyim.diyelim kol yapiyorsun.senin sol kol 2.sette pert oluyor ama sag daha dayanikli.bu yuzden sunu yapabilirsin ornek
    2 set dumb curl
    2 set hummer curl seklinde bir kol idmani ornegin.dedigim gibi sana program yazamam ama bilgi veririm.yaptigin hareketlerde kacinci sette performans dusuyorsa o kadar set yap.mesela bench p de 5.setten sonra kaldirdigin kilo vy yaptigin tekrar azalir ise sen 5 set yaparsin maximum.sen kolda 2 sette yoruldugun icin tum biceps hareketlerini 2 set yapman daha iyi.1 ay sonra 3 sete gecersin.

AKBATUN bunu beğendi.
  10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Açıyorum sol tarafın zayıfsa ve 12 kiloyla 10x4 yapabiliyorsa sağla yaparken bunu geçme. İki farklı kol büyük santimdde buluşamaz küçük santimdde buluşabilir.

Düşük kiloda antrenman için örnek barbelkörlü max 30 kiloyla yapabiliyorsan. 18 kiloyla ağır çekimde yap böyle 3 hareket yapıp bisepsleri yorunca negatife başla yani harekete yokarda başlayıp mümkün olduğu kadar uzun zamanda indirmeye çalış.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ocak 2019 ---
    Benim için santim farkı değil yarı yarıya olan dayanıklılık farkı daha önemli ödem için bir soruştır istersen.
    3 numara sırt hareketlerini ihmal etme sert yap demek biseps dendeli çalıştırır onlar

Son düzenleme: 5 Ocak 2019
    AKBATUN bunu beğendi.
  11. AKBATUN

AKBATUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize deniyeceğim konu açık kalıcak. 2 - 3 hafta sonra tekrrar dönerim size.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2019 ---

Bilateral Hareketlerde fazla sorunumu olmuyor ama büyük ihtimalle bütün ağırlık sağa biniyor. O zaman dediğin gibi unileteral yapıcam ama ikisinide aynı kiloda dimi sağ güçlü diye sağa 15 alıp sola 10 almıyım ikisede 12.5 alıyım?

12. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    ne yapıyorsan yap dumbıllarla çalış eşitlemek için, çokta kafana takma herkesin sorunu bu bahsettiğin

13. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen o şekilde kilolar ve tekrarlar aynı olmalı.

Sayfayı Paylaş