Sağ İle Sol Göğüs Arasındaki Orantısızlık......

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zuul tarafından 17 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Necromancer

Necromancer Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Bu olayı bench press dengeler mi acaba ?

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    baslarda sag gogusum tas gibi iken sol gogusum hacim olarak pek fark olmasada yarisi kadar sert degildi salon hocama sordum saglak isen normal sag tarad daha cabuk gelisir demisti sol da yavas yavas yetisiyor gibi :)
    GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    benimde nedense sol tarafım sag tarafıma göre bir daha az gelişmiş
    sol kol 35 sag 36 kanatlardada aynı kanat pozunu verdigimde soldaki cok az gözüküyor sagdaki iyi gözüküyor :D bendede böyle bir sıkınıtı var nasıl yapsak acaba :D

4. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de aynı durumdan muzdaribim. Aynı şekilde benim de sağ kısmım (kol, omuz ve göğüs) sol kısmımdan daha iyi gelişmiş durumda. Bu durumu göğüste dumbbell'dan Bench'e geçerek ve chest press machine'de tel kol (sol) ile çalışarak çözebilirim diye umuyorum. Tabi burada aranan şart chest press'in her iki kol için birbirinden bağımsız hareket edebiliyor olması lazım. Omuz için yine Smith machine'de military press ve shoulder press behind neck çalışılabilir. Onun dışında daha güzel bir antreman var ki bence o Dumbbell shoulder press'tir. Ancak çift kol ile değil de ismi aklıma gelmeyen ve her iki kolun sırayla yukarı kaldırıldığı bir hareket var. Bir elinizde dumbbell i havada tutarken diğer kolunuzda hareketi icra edebilirsiniz. Biceps için ise aynı şekilde dumbbell ile değil de barbell ile çalışmanın faydası var yine. Herkese acil şifalar afasdgdfasd :D

Sayfayı Paylaş