Saç uzatmak boyu etkilermi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheHighFivee tarafından 26 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TheHighFivee

TheHighFivee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Merhaba iyi forumlar öncelikle konuyu nereye açıcağmı bulamadim yanlış yere açtıysam kusura bakmayın
    Yaşım 15 boyum 186 basketbolcuyum boyumun daha 20 cm uzamasını istiyorum annemin boyu 175 babamın 179 benimde saçlarım uzun arkadan bağlıcam 1 aya ama babamlarla konusurken bi ara saç boyu etkileyebilir dedi oda bir canlı o da besleniyor dedi bu doğrumu? Bu arada kadınlar boyu kısa olurdu felan yazmayın çünkü erkekle ile kadın ayrı vücüt tesekkurler

2. umutakseloglu

umutakseloglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlk önce şunu demeliyim, saç boy uzamasını etkilemez, kılların kas emilimini etkilemediği gibi, sonra aile boy ortalamanız sizin 189, formül ile hesaplayabilirsin "annen + baban ÷ 2 + 12" senin boyun maksimum 199 olursa 2.04 olur ve çok iyi beslenmelisin, bizim ailenin boy ortalaması 1.75 ben 1.87'yim dikkatli beslenmeye bak sigara gibi şeyler asla kullanma başarılar.

3. TheHighFivee

TheHighFivee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Zaman ayirıp yazdığın icin teşkürler hayalim 2 metrenin üstü olmak zaten o formüller biraz saçma ya sence 20 cm uzayamazmıyım birde maksimum 199 olursa 2.04 olursun demisin o ne demek tam anlayamadımda :D

4. umutakseloglu

umutakseloglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O formülü ünlü bir üniversite bulmuştu ve bunu dünya boy ortalama hesaplaması olarak kabul etmişti
    bir insan cıkan sonuçtan en fazla 10 ile 15 cm uzun olabilir daha fazlası imkansızdır göğe dek zıplasa bile o boyu daha uzamaz deniliyordu araştırmada "sizin ailenizin boy ortalaması 189 yani siz 199 olabilirsiniz sağlıklı beslenirseniz ama ihtimaller fark gösterebilir 2.04'te olabilirsiniz ama sağlıklı beslenmesseniz 1.99 bile zor

5. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Uzunsa saçların uzun gözükebilirsin ayın boyundaki saçsızlara karşı maşallah yaşına göre boyunda iyi

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bizim eski komşumuz kadın kadın 1,55 boylarında idi kocası ise ya 1 cm ondan uzundu ya da aynıydılar. Ama çocukları 1,90 a yakındı.(Çocuk o babadan mı diye sorgulansa da, 1,90 a yakın çocuk için, anne 1,55 ise o formüle göre baba 2 yi geçmeli sanırım)
    Benim dedem 1,65 di(gençliğinde 1,75 dir en fazla) Dedemin kardeşi 80 yaşında iken bile 1,90 a yakındı. Muhtemelen gençliğinde 2 metre falandı. Ama anne ve babaları aşırı kısa imiş.

Genetik deyince, anne baba alınmamalı. Bilmem kaç nesil önceki birisine de çekebilirsiniz. Hastalıklarda da böyledir. Mesela sen albinosun diyelim, evlendin çoluk çocuğa karıştın. 4-5 nesil sonra torununun torununun torunu, senden dolayı albino olabilir.

Genetik, anne ve baba demek değildir sadece. Uzama ise, Uyku, Genetik ve beslenmeye bağlıdır.

Saç uzatmak ise, boy uzamasını etkilemez. En azından ciddi oranda etkilemez.

7. TheHighFivee

TheHighFivee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Ya saçlarımı kestirsemmi ki zaten bütün süt ürünlerini tüketiyorum beslenmemide ihmal etmiyorum ama çok yemiyorun işte annem ne yaptıyaa onları ya şimdi 2 metre 5 cm felan olamazmıyım ya...

8. Eren Turkeli

Eren Turkeli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    açıkçası bende formül işi biraz saçma geldi bana . şimdi ben 15 yaşındayım boyum 185. aile boy ortalamam 88 çıkıyor. yüzümde sakal felanda yok. ben o kadar yıl boyunca 3 cm mi atıcam şimdi

Sayfayı Paylaş