Sıvı ve Atıştırmalık Önerileri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rizariza tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. rizariza

rizariza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba.

Zayıflamak (yağ kaybetmek) istiyorum. Bilgilerimi sıralayayım:
    • Boy 1,80 kilo 94
    • Kalça, karın, baldır kısmından yağ yakmak istiyorum
    • Sebze ağırlıklı besleniyorum
    • Bildiğim kadarıyla herhangi bir alerji durumum yok
    Konu şu. İstediğim kadar yemekten kısayım, sürekli bir şeyler içmek istiyorum. Günde en az 3 litre su içiyorum. Buna rağmen yanında 1-2 litre daha ice tea, limonata, gazoz, kola vs içtiğim oluyor. Tıka basa yemek yesem bile bir şeyler içmeye devam ediyorum. Yemekte içecek olmadığı zaman hiçbir şey yemesem de olur diyorum.

Hâl böyle olunca tabii zayıflama yağ yağma vs hayal oluyor. Bana bu süreçte (spor + dikkatli beslenme) yardımcı olabilecek içecek önerileriniz var mı? Varsa nelerdir?
    Mümkünse tek bir tane olmasın. Muhtemel cevap süt olacaktır. Süt de içerim. Ancak yemekle vs. de içilebilecek şeyler arıyorum. Bu kadar içmekten bahsettim aklınıza gelebilir diye söylüyorum. Alkol kullanmıyorum.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yemeğin yanında en iyi ayran ve şalgam gider.

3. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Tursu suyu

4. rizariza

rizariza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Yemekle ayran şalgam demişsin güzel. Şalgamı çoğu kişi sevmez ama benim sıkıntım yok severim. Ancak takıldığım iki nokta var. Şalgamda aşırı tuz, ayranda aşırı yağ yok mudur? Ek olarak atıştırmalıkların yanında gidebilecek, mesela kepekli bisküvi gibi, içecek önerin varsa alırım. Teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2014 ---
    Litrelercesi sıkıntı olur gibi? İçebileceğimi sanmıyorum. Yanıt için teşekkürler.

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hocam geçen seneye kadar günlük 2.5 litre kola içerdim. samimi söylüyorum 10 aydır 1 yudum dahi kola içmedim. canım da istemiyor. şalgam iç derken, gidip de kilo kilo iç değil, ama yemeklerin yanında günlük 1-2 bardaktan hiçbişey olmaz. ayran desen, istersen 1 kilo iç. kolayla karşılaştırırsan, bunların içindeki yağın tuzun hesabı bile yapılmaz.
    ayrıca o kepekli bisküvi tarzı atıştırmalıklardan da vazgeç. kepekli olduğuna bakma, besin değerlerine bakarsan normaliden pek de farklı değil. alayı sana kilo yapıyor işte.

rizariza bunu beğendi.
  6. seattle1

seattle1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yeşil çayı bir fincanda demleyip 3-4 adet tatlandırıcı veya taze limon sıkarak 1 lt soğuk suya dök,aynı ice tea.Antreman sırasında kullanırsan yağ yakımını hızlandırır.Şuan shakerımda hazır bekliyo canım cekince içerim hep.Kilo almam gerektiği için pek abarmıyorum ama :)

rizariza bunu beğendi.
  7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    neler ictigine bakinca salgam ile ayran melek gibi kaliyor senin ictiklerinin yaninda ayrica ayran gayet sagliklidir.

İshak01 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  8. rizariza

rizariza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Önerebileceğin bir marka var mı? En son yeşil çay denemem rezalet olmuştu :D yeşil kahveye ne diyorsun?

9. seattle1

seattle1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yeşil çayı marketlerden paket olarak almanı kesinlikle önermem,yaprak şeklinde tüketmen her zaman daha iyidir.Çevrende kaliteli ve tanınmış bir aktar vb varsa süper olur.Yeşil kahve konusunda yorum yapmasam daha iyi olur çünkü hiç bir bilgim yok :)

İshak01 bunu beğendi.
  10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    biyrun efenim. meyan şerbeti. aktarda bulunur, evde de yapılır. yüzde 100 doğal içecek. ama şeker hastalrı uzak dursun. günde yarım litreyi geçmesin. vücutta su toplar.

neverbackdown. bunu beğendi.
  11. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    4 adet dilimlenmiş elma 3 adet çekirdeği çıkarılmış kayısı yarım yemek kaşığı toz tarçın, elma ve kayısıları meyve sıkacağından geçirip bardağa koyun üzerine tarçını döküp için, içindekiler; b2,b3,b5,c,k,beta-karoten,kalsiyum,demir,magnezum,manganez,fosfor,potasyum,çinko,elma asidi,pektin bunların yanında elma şekerinden dolayı oldukçada doyurucudur.

4 adet dilimlenmiş elma 25 adet çekirdeksiz üzüm 1 adet nar elma ve üzümleri meyve sıkacağından geçirin, narın tanelerini çıkarıpmeyve suyuna ekleyin, içindekiler; b1,b3,b6,c,k,e,beta-karoten,biyotin,folik asit,kalsiyum,demir,magnezum,manganez,fosfor,potasyum,selenyum,çinko,elma asidi,pektin bu karışım lif açısından da zengindir

4 adet çekirdeği çıkarılmış erik 3 adet küp şeklinde doğranmış olgun armut 2 adet sapları çıkarılmış incir, tamamını meyve sıkacağından geçirip için, içindekiler; b2,c,beta-karoten,folik asit,kalsiyum,bakır,demir,magnezyum,manganez,fosfor,potasyum çözülebilir lifler açısından zengindir mide ağrısını yok eder

bu şekilde çoğaltılabilir daha var aklımda ama malum yazmak uzun sürüyor ama size fikir vermiştir bazı şeyler hakkında, yukarıdaki örnekleri size kilo verme konusunda da yardımcı olacak şekilde seçtim bunlar böyyyyleeeeeeee uzar gider :) başarılar dilerim...

rizariza bunu beğendi.
  12. rizariza

rizariza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    yanıtlar çok iyi arkadaşlar teşekkür ederim hepinize.

ancak atıştırmalık konusunda bir öneri gelmedi. onları da bekliyorum.

13. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    su öneriyorum bol bol su vücudun yağ tutmasını engelliyor diye bilyorum öyle 2.5 3 lt değil daha fazla gerçi kış aylarındayız fazla içilmiyor ama iç yani :)

Sayfayı Paylaş