Sırt_low cable row_ alışılanın dışında bir video

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Leviathan tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    aşağıdaki videoda, sırt egzersizi olan low cable row'un çoğumuzun bildiğinden hatta makinaların üzerindeki şekillerden farklı bir anlatımı var ve genel yapılan şeklinin hatalı hatta sakatlağıa sebep olacağı söyleniyor, fikir olan var mı acaba,

https://www.youtube.com/watch?v=ZMnAkcaVty0

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    ben her ikisi türlüsünüde yapıyorum aslında hareketin mantıgı kürek çekmek gibi o yüzden öne eğimlenmek mantıklı

3. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu videodaki nizami hareket değil, videoyu koymamın nedeni uygun bulmam değildi, yorum almaktı, ama dediğim gibi bence video nizami değil, bu pozisyonla sırttan çok bel uyarılıyor bence,

4. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    dediğim gibi ben bu şekilde de yapıyorum bel açısından sorun yaşamadım

5. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    ben videodaki ikincisi gibi yapıyorum ve lats olarak bilinen bölgeyi daha çok çalıştırdığını düşünüyorum. kabloyla daha konsantre hale getirilmiş rowing gibi oluyor yani hareket. diğer türlü yapılışı sanırım sırttaki diğer kas gruplarına daha fazla vuruyor. ayrıca bele de daha fazla yük bindiriyor ki sanırım sakatlık riski bu nedenle yüksek oluyordur.

6. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Bende senle aynı fikirdeyim as55, fakat videodaki hoca ilk ilk yapılan versiyonun doğru olduğunu, ilk yapılan versiyonun sırta vurduğunu, ikincisinin hatalı olduğunu sırta vurmadığını biceps çalıştırdığını iddia ediyor,

7. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    aslında çok etkili biçimde biceps çalışıyor ancak bildiğim kadarıyla tüm sırt hareketleri bicepsleri çalıştırıyor zaten. çoğu antrenman videosunda ilk gösterilen gibi yapılıyor(arnold falan da böyle yapıyor) ancak ben bildiğimden şaşar mıyım? -hayır :D

8. brhmcr

brhmcr Guest

Kontrollu sekilde uzatma eylemini yapiyorum, yavasca one uzanip, kollari minimum sevideye devreye sokarark geriye doksan derece aciya ulasin ve zirvede sikin, ben cok guze tepki aldim.

Sayfayı Paylaş