sırtım eğri :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Aztek tarafından 7 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. Aztek

Aztek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Y. Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    İşte uzun süre oturmaktan, dik yürüyememekten ve masa tenisi oynamaktan dolayı sırtımda bi eğrilik söz konusu ve ağrılar başladı (Bknz Ekteki resim) :(

Amacım abartı kas geliştirmek değil sadece sırtımın bu S şeklini biraz giderebilmek ve dik durabilmek...

Nasıl bir çalışma programı uygulamalıyım.... :?: :?:

Teşekkürler :!:

2. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    sırtın o kadar da yamuk değil.bench press basmak iyi gelecektir....

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    arkadasım senın durumunda iken bende kendimi hep kamburum zannederdım.daha sonra bunun bir duruş bozuklugu oldugunu ogrendım.bu spordaki bazı hareketler ıle bu duruş bozuklugunun onune geçtım.en başta bu sevıyeye gelmene neden olan bilgisayar karşısında oturma stılını degıstır.kendını sureklı kontrol et.antrenmanlarda ıse lat makınasında enseye çekiş hareketı uzerıne yogunlas.ben bununla beraber dıger hareketlerıde kombıne ederek kas kontrolume destek verdım ve kesınlıkle duruşum duzeldı.

4. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bence önce bir ortopediste görün. Bakalım doktor ne diyecek.
    Sağlık güvencen yani sigortan falan yoksa belediye polikliniğine git derim. Belediye polikliniği bedavadır.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    doktorluk bir yanı yok dikkat edersek kişinin ön omuz öne doğru çıkmış büyük bir ihtimal günlük yaşantısındada yaptığı işlerde elleri hep önde çalışıyor sırtta haliyle zayıflamış böylece kemiği yönlendiremiyen zayıf kas sırta oval bir görünüm vermiş

tek ilacı omuz ve sırt kaslarını güçlendirmen

6. Aztek

Aztek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Y. Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Çok teşekkürler cevaplarınız için!

"lat makinası nedir?"

Ortopediste zaten başka bir sorunumdan dolayı gideceğim; bundan da bahsederim ama yorumlarınıza göre anladığım kadarıyla fazla bir eğrilik olmadığı görüşü hakim....

Omuz ve sırt kaslarıyla başliyim o zaman!
    8) [/list]

7. Dequadin

Dequadin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ESK
    sırtının eğriliği sürekli aklında olsun aynada kendine bakarken yürürken hep dik durmaya çalış bu iş bence birazda kendinde bitiyo benimde aynı sorunum vardı bende sürekli sırtımın eğriliğinden şikayet ediyordum bodyye başlayınca kendiliğinden düzelir diye düşünüyordum fakat aylar geçmesine rağmen fazla bir düzelme olmamıştı ve antrenörüm bana bu yolu önerdi ve 2-3 çeşit mekik verdi özellikle ters mekik denemelisin en çok yararı ondan sağladım(gerçi çok zor ama) salonumuzda ki aynaların da sayesinde dik durmaya başladım sürekli ordan kendime bakıp sırtımı düzeltiyordum ve yaklaşık 2 ay sonra bu sorun kendiliğinden ortadan kalktı bu yolu tavsiye ederim...

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kanat makınasında enseye çekiş hareketi.makına aparatını fazla geniş tutma.bu sekılde ust sırt kaslarını kuvvetlendırerek duruşunu duzeltebilirsin.

Sayfayı Paylaş