Sıkı kalcalar icin

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar... Sıze ılk kesfımden bahsedicegim. Belkıde bılınen bırseydır. Kosu bandında ayaklarımızı yuruyerek ısısttıktan sonra,

Boya gore , 200cm civarı olanlar ıcın = 16 km hız da
    180cm civarı olanlar ıcın = 14 km hız da
    160cm civarı olanlar ıcın = 11 km hız da

Suresi 2 depar 3.5 dakika olarak ılk gun ıcın deneyebılrısınız. Yani toplam 7 dk olucak. Kolay gelırse sureyı uzatırsınız. Ama altına dusmeyın. Ayrıca yanma hıssınden dolayı ellerınızı ındırırsenız bir kac saniye bıle bır anlamı kalmıyor yaptıklarınızın. Cunku gerilim, ellerinizi ensenızden bıraktıgınızda 1 saniyede bile gidiyor.

Ellerımiz ensemızde baglı kosmaya baslıyoruz. Neden ensemızde baglı oldugunu soyleyeyım. Kolları kullanamayınca vucut, kosarken dengesını korumak ıcın kalcaları fazla sıkacak kosarken. Dolayısıyla super bır sıddet uygulamıs olcaz. Bu kosuda dız kapagının az ustu , arka bacagın ust yarısı , ve kalcanın alt yarısı kasılacak. ama arka bacak ust yarısı ıle one bacagın alt kısmının gelısme saglıyacagını sanmıyorum. Cunku onlar daha yuksek ve tekrar sayısı az olan antremanlar ısteyeceklerdır. Ama kalcalarda garanti verebılırım. Zaten kısa bır sure kalcanızının agrıdıgını hıssedeceksınız.

Not 1: Bunu sadece kendı uzerımde denedım. Ve 2 haftada sonuc aldım. Ilerıde spor salonu acıcagım ıcın degısık seyler denıyorum sureklı. 2 hafta denıyıp sonucları bana ozel mesajla yazarsanız sevınırım. tskler

Not 2: Bu deneyimli kisiler deneyimimin yanlıs ve dogru yonlerı hakkında da bana bılgı verırse sevırım.

Son düzenleme: 15 Ocak 2010
  2. karanlıksevdam

karanlıksevdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet bunu ben de çok merak ediyor ve sormak istiyordum..

Kilo verdikten sonra bende kalça diye bir şey kalmadı..

Hatta kalçamla dalga geçip "tahta" dedikleri oluyor..

Pantolonlarım tam oturmuyor üzerime..

Bilgi veren arkadaşa çok teşekkürler..

Bu konuda başka deneyim ve malumatları olanlar da bizimle paylaşabilir mi ?

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    el ensede ben olsam kosmazdim, kosarken zaten dizler yerden darbe aliyor bir de omurgaya sirta denge icin ekstra yuk bindirmeye gerek yok. makineler haricinde squat ve merdiven idmani kalcalar icin yeterlidir diye dusunuyorum.

zigbog bunu beğendi.
  4. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bana göre o bölgeyi en iyi vuran barbell lunge ikincisi ise leg curl ama leg curl yaparken o bölgeyi hissetmeye çalışılmalı yoksa bildiginiz gibi hamstiring çalışıyor ......leg curl yaparken eger glutesi çalıştırmak istiyosam normalden daha fazla agırlık takıyorum böle baya iyi hissediliyor ama tabiki sakatlanma ihtimalide yükseliyor

mjacksonwithus bunu beğendi.
  5. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    sızı bılmıyorumda bende gercekten ıse yaradı. rasgele farkettıgım bır durum oldu. eglenmek ıcın ellerımı baglarken falan enseme koydum bı zaman ve bıraz kostım. ındıgımde kosu bandımda kalcalarım etkılenmıstı ve dız kapagımın az ustu.

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre o bölgeyi en çok çalıştıran, bayanların yaptığı gibi bacakları geriye kaldırıyorsunuz ya bilirsiniz o hareket..

7. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    bılmıyorum ne nekadar calıstırıyorda. kalca resmımı koyarım hafta sonu. belımle beraber. orantı kurarsınız ne kadar calıstırdıgı hakkında belime ve kalcama bakıp aradaki farkla.

8. hakansa

hakansa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    deniyicemm malum kalça çok bizdee :)

9. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

10. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    hyper extension sehpasında ters mekikte kalçalar için faydalı.özellikle kalçaların üst kısmını etkiliyor

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    cannabis arkadaşıma katılıyorum eller boyunda çok rahatsız edici bir koşu olur ki omurgayada yük binmesi kaçınılmaz.

Koşu pistinden örnek verilmiş bende onun üzerinden kendi yöntemimi yazıyım, daha kolay bir yöntem. Bunun yerine alltaki sistemi deneyebilirsin mjacksonwithus. Ben denedim oldukça etkilidir. Başlandıktan sonra 2 veya 3 gün arayla yapın sonra yavaş yavaş dinlenmeleri azaltırsınız(ilk günlere aralara 2dk.lık yürüyüş koyup dinlenmeyi sağlayabilirsiniz.);

5dk. yavaş yavaş koşuyoruz. sonra,
    5dk. biraz hızlı koşuyoruz.
    2dk veya 1dk. deparlı şekilde hızlı koşuyoruz.
    3dk. yavaş koşuyoruz.
    sonra duruyoruz ve öne büyük bir adım atıyoruz çöküyoruz dizimiz yere değmeden kalkıyor ve diğer ayağımızı atıp aynı şekilde hareketi tekrarlıyoruz. Bunuda 300mt. - 500mt. arası yapabilirsiniz. Hakereti yaparken dizimizi kesinlikle yere vurmuyoruz ve değdirmiyoruz. Sonra minüsküs falan olabilirsiniz. Dikkat edilmesi lazım. sonra
    1-2dk. deparlı koşu
    5dk. yavaş koşu
    1-2dk. parmak uçlarında ileri zıplaya zıplaya koşuyoruz. kalflar içinde çok iyidir.
    5dk. yavaş koşu.
    5dk. tempolu yürüyüz.
    ve soğuma esnetme yapıp bırakıyoruz. Bunu mutlaka yapın ertesi gün çok ağrı çekersiniz.
    Toplamda 40-45dk. sürer. Ama definasyon başında denemenizi tavsiye etmem. Cardio antrenmanlarına başladıktan bir süre sonra bağlayabilirsiniz. Kondisyon bakımında çok yorucu oluyor.

12. bodyforever

bodyforever Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Resepsiyonist
    Yer:
    istanbul
    Slm ,bende de yaklaşık bi 10 kilo verdikten sonra kalçada sarkma olmuştu ben her antremana başlarken önce 15 dk. 10,5-11 arası koşuyorum koşudan sonra özellikle belimde ,kalçamda ve karnımdaki gerginliği hissediyorum daha sonra bi 15 dk. da elliptical yapıyorum bu da bacaklarımın şekle girmesinde baya yardımcı oldu bana şu an ki görüntüden oldukça memnunum tavsiye ederim, ama ellerim ensede koşmak nasıl olur bilmiyorum elleri göğüs hizasında tutarak koşu ve elliptical yapıyorum bu kol ve göğüste de gerginlik hissi veriyor...

13. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    1.90 civarı boya olacak hızı es geçmişsin dostum :):):):)

14. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben kalf bacak yada kosu bandından bahsetmıyorm. ayrıca oyle olsa atletler dız kapagından sakat olurdu hepsi hızlı kosup atlayarak ılerlıyenlerı var. buda maxımum baskı demek.

ayrıca benım dedıgım sekılde cok hızlı bı sekılde kalcalarım buyudu. yaklasık 1 ayda. ama paramparca oldu heryerı catladı :( bu aksam yada yarın oglen saatlerı resımlerını koycam kalcalarımın.

15. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    2 haftada sonuç almışsın. ilginç geldi epey hızlı bir gelişme olmuş. tabi ne beklediğinde çok önemli. bunun dışında sıkı kalçanın formülü squattır. deneyin görün arkadaşlar

16. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    kalça için squat yapman daha etkili olur kanımca. popoyu fln her şeyi etkiliyor.

Sayfayı Paylaş