sıfır özgüven kas yok sosyal yaşam yok

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ogulcan çiçekler tarafından 14 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Acıktıkca yapabilrsin birde şantiyelere giderken bile yanimda kabın icinde tavuk pilavim oluyo olmadimo diyrlim lokanta bulup 3 saatte bir tavuk sis 3 ceyrek iyidir :)

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bu yazıyı okuyunca "No man shit! shit!" demekten kendimi alıkoyamadım, neden! Sen tam olarak 3 yıldır benimde müccadele ettiğim sosyal fobiksin! Evet! çevrende ki herkes ama herkes suçlu niye mi? senin eksikliklerini sana büyük bir kusurmuş gibiu söylediler. Senin bütün özgüvenini neşeni sömürdüler. 10 kilo eksiğin var ne giysen yakışmıyor saçma dizilerde ki ezik karaktersin sen! ezik kalıcaksın kimse seni beğenmiycek populer olamayacaksın, karşıdan 2 tane güzel kız geliyor, sana gülmesinler diye yolynu değiştireceksin. Güzel bi kızdan hoşlanmaya hakkın yok senin, onunla konuşmaya gezmeye hakkın hiç yok. Derdini kimseye anlatamayacaksın yıllar geçicek, zorla alışacaksın böyle yaşamaya. Kalabalıktan kaçıcak yaşadığın şehre yabancılaşıcaksın. Bak dostum anlattığın şeyler daha başlangıç hiç birşey değil daha, bu şey yavaş yavaş ilerler içini dışını kurutur ağlayamazsın bile. 3 yıldır beni boğan bi gölgeyle yaşadım, elbet bi çıkış yolu var mıdır bilmem! ama senin çıkış yolun iyi bir vücutsa bunu yapmalısın! ama benim yaptığım gibi kendini cezalandırarak olmaz! Bilmeyen arkadaşlar takma falan yazmış, ama bu bir bunalım falan değil Ruh hastalığı. Şimdi sen hayalinde başka bi sende yaratmıştır, "Yakışıklı ve populer olandan" o senin en buyuk duşmanın. O evreye geldin mi bilmiyorum ama kurtul ondan! Kalk ayağa zenci! Sana düşünmek yasak sadece yap! Çünkü zorundasın. bu iş psikologla falan çözülmez insanın içinde ki başka bir kişiyle olan mücadelesidir, O'nu sadece sen yenebilirsin

3. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardesim merhaba. Seninle ayni durumda oldugum icin yazmak istedim bu cevabi. 17 yasindayim su an gecen sene ayni durumlari yasadim tipatip ayni.. Sunu unutma ki bu hayat senin ve hersey senin elinde. İstersen zaten basaramayacagin hicbir sey yok. Once kafanda istegine hayaline kizina veya kilona ulas ki motivasyonun artsin. Benim kullandigim yontem motivasyon videolari izledim ve kafamda hepsini tasarladim. Dene :)

4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Benim tavsiyem yiyebildiğin kadar yemek yiyip bir dövüş kursuna yazılman.

5. Rıfat09

Rıfat09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ne yani siz karşı cins için yapmıyor musunuz bu sporu ? Tamam sağlık içinde bir nevi yapıyor olaiblirsiniz ama ne derseniz deyin kim ne derse desin herkes karşı cins için geliştiriyor kendini, karşı cins için saçını düzeltiyor, karşı cins için bakımlı oluyor aynı şekilde karşı cins için ruj sürüyor ve saçını boyatıyor gibi gibi
    kim ne derse desin bu böyle

6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Öyle bir şey yok.bir erkek kizlar baksin diye onca agirligin altina girip beslenmesine dikkat etmez.yapan vardir ama onlar 2-3 ay icinde birakir zaten.bodybuildingi kişi,kendisi için yapar.hem fiziki hem de ruhsal bir gelisim saglar,kendine olan saygisi artar.hayatta bir amaci oldugunu bilir ve bu yuzden her gecen gun yaşamini degistirir.bu spor oyle cocuk oyuncagi degil,yok kizlar begensin diye yapilmamali.zaten kizlar karin kaslari belli,çelimsiz tipsiz tipleri begeniyor ama o baska bir konu.kisacasi;saçmaladin.

torifonta bunu beğendi.
  7. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Herkes guzel gorunmek, albenili olmak ister, buna kimsenin itirazı olmaz. Lakin guzel gorunmek icin cok daha kestirme yollar var, bizler erkek olarak bu sporu icgudulerimiz dogrultusunda yapiyoruz, icgudulerimizde de guclu olmak, guclu gorunmek var, saglikli olup cekici olmak var, doga boyle emrediyor. Ama bu bir yere kadar boyledir bu sporda, bir noktayi asip gectikten sonra spora neden basladiginizi bile unutuyorsunuz, o gordugunuz iri adamlarin tamamina yakini kendileri hakkindaki olumsuz ya da art niyetli yorumlari duymazlar bile.
    Sosyal fobi cok ciddi bir rahatsizlik, klise laflarin elbette etkisi olmayacaktir. Size sadece sunu soylemek istiyorum, sosyal fobiyi yenmek icin spor yapin elbette ama ondan once sunu aklinizdan cikarmayin, beyni calisan, ureten insan daha cok dusunur, duyarli olur, cahil cesaretiyle hareket eden ve baskalarini ezerek varlik gosterebilen insanlar rahat tavirlar sergilerken bu insanlar dusunur durur ve sonunda da herseyi kafaya takarak hayatini cehenneme cevirir, halbuki senin eksiklerini sana soyleyen kisiler ne kadar tamdir? Ne fazlalari var? Bir kere yuzlesin bakalim yuzunuze vuran, inciten insanlarla, bir kere deneyin de gorun ne cikacak o mukemmel gorunumlu cercevenin icinden?..Sonucunu gorunce ipin ucunu yakalayacaksiniz, ozguven sahibi 'gercek' insanlar asla karsisindakini ezmez, fiziksel ozellikleriyle alay etmez, zayif - sisman - kisa boylu - cirkin vs. diye sebep olmaksizin karsisindakini inciten insan muhakkak kendi deligini kapatma cabasindadir. Ve sunuda bilin ki gercekten insanlar esit degildir, esit yaratilmamistir, lakin degeri belirleyen de vitrin olan beden degil, kalp ve beyin yogunlugudur, onu da kimse orseleyemez.

2pacist, alvel, Lorethlorien ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Kız için çalışan adamlar var evet gidip sadece göğüs ve biceps çalışıyorlar ve genelde kısa süre sonra bırakırlar zaten ama ben hiç kız için salona gidipte sağlam bir bacak antrenmanı yapanı görmedim, bırak kızı mızı ciddi çalışan adamların bile çoğu bacak antrenmanını 2 hareketle geçiştiriyorlar. Bu işi yapmak, her antrenman daha fazla acı hissetmeye çalışmak için bu sporu sevmek lazım gidip sadece bench pres ve dumbel curl giripte ben body yapıyorum diyen, 25-30 cm kolunu millete gösteren insanları kastediyorsan kızlar için yapıyorlar diyerek, ben onlardan değilim hiçte olmadım.

Balboa7 bunu beğendi.
  9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kızların ilk görüşte bir erkekten etkilenmesi için söz konusu erkeğin nadir bulunan bir yakışıklılıkta olması gerekir tip yoksa kolay kolay kızı kaslarınla etkileyemezsin ayrıca ciddi anlamda vg sporu yapan kişi bu işi karşı cins için adam dövmek için yada gösteriş için yapmaz yapamaz istikrar sağlayamaz çünkü ayrıca bir insanın ister kız arkadaşı olsun ister olmasın bakımlı olması şart çünkü leş gibi kokan ağız ve 1 aydır su sabun yüzü görmemiş vücut diğer insanlarıda rahatsız eder

10. Rıfat09

Rıfat09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu kadar tepki göreceğini bilseydim yazmazdım kesinlikle benimde amacım kız değil 3 4 aylık bir çalışmada değil.
    ama olmamalı diyorsunuz kendim için güç kazanmak hacimlenmek için diyorsunuz kimse kendi için hacimlenmez. Ne olursa olsun illaki kız payıda vardır bu işin herşeyin hatta içgüdüsel bir şey bu.

11. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Sosyal fobiyi ben hala aşamadım bu arada resmen farklı bi insana dönüşmeme rağmen seneler içinde. Eskiden özgüvene yoruyordum çıkmak istemezdim şimdi aşırı güveniyorum açıkça konuşmam gerekirse. Zor bişey gerçekten kıramadım bi türlü. O yüzden etrafımda insanda kalmadı 1-2 defa çağırıyor insanlar gitmeyince de normal olarak sorsakta gelmez durumu oluşuyor.

onur04 ve torifonta bunu beğendi.
  12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bunu aşmak kolay değil, ama imkansız da değil. İnsanların bulunduğu bir ortama girdiğinizde, tum gözlerin üzerinizde olduğu hissine kapiliyorsaniz, varın öyle olduğunu kabul edin, nasıl davranmaniz gerekiyorsa oyle davranin, komik gelebilir ama gerekirse tasarlayin - bekleyin - dogru zamanda harekete gecin, kucucuk bir ipucu yakalama belli bir sure sonra bambaska, bu sefer pozitif enerjisi yuzunden kiskanilarak davet edilmeyen biri olup cikmaniza sebep olabilir, beynin oynadığı oyunlara gerektiği gibi karşılık verilirse ruhsal problemlerin büyük kısmı asilabiliyor. Ayrica hepimizin bildiği üzere bu sporun gorsellikten daha mühim artısı serotonin ve endorfin salgilanmasini ciddi biçimde arttırması, bu da başlı başına bir mutluluk, rahatlık kaynağı.

torifonta bunu beğendi.
  13. veysellkoca

veysellkoca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen öyle

14. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Sosyal fobi'yi ygenmenin tek yolu, kendi çıkış yolunu belirlemektir, o yoldan çıkışa doğru emin adımlarla ilermektir. Bu sosyal fobi aşağılanmış hissine kapıldığınız ilk saniyeden itibaren başlar ve her geçen zaman enerjini daha fazla emmeye başlar. İyi bir fizik senin için şart ise (Benim için şart) bunu yapmalısın çünkü yapmak zorundasın. O savaşı şimdi veremezsen bir daha vereceğinin garantisi yok. Yeter ki pes etme kendini motive et, ve sürekli kaçarak birşey elde edemeyiz bu hayattan bıktım artık birşeyler yapmalıyım ve vakit daralıyor.

columbu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş