sıfır özgüven kas yok sosyal yaşam yok

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ogulcan çiçekler tarafından 14 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    merhabalar 16 yaşında 180cm ve 55 kilo biriyim boyuma göre 65 kilonun üzerinde olmam gerekirken benim 10 kilo bir eksiğim var küçükken çok yemek ayrımı yapıyomuşum şuan yemeklerle aram güzel fakat zayıf olmamın sebebi küçüklüğümde çok az yemem mi bilmiyorum çok hızlı koşarım ve koşmaktan zevk alırım futbolcuyum zaten ama fiziğim yüzünden kulüpten kovulmam ayrı darbe vurdu bana ayrıca parantez bacaklıyım hiç bir yerim doğru düzgün değil abi bendede özgüven 0 tabi hangi kızla konuşsam bakıyorum benim yaşıtımda ama benden daha iyi görünümlü biriyle çıkıyolar falan bende iyice asosyal oldum yeni kulübüm dışında hiç dışarı çıkmam belki 2 arkadaşla mahallenin parkına gideriz ama onun dışında 0 aktivite dışarı çıkıncada kendimi kötü hissediyorum çünkü zayıflıktan ne giydiğim kapri yakışıyo nede giydiğim tişört kendimle zerre barışık değilim giydiğim tişörtü doldurmak istiyorum hoşlandığım kızla çıkmak istiyorum fakat onun arkadaşları hem sosyal hem kalıplı hemde güzel yüzleri var abi tamam ben tipi geçtim ama bu fiziği düzeltmem lazım kimle karşılaşsam oo oğulcan zayıflamışsın sen önceden daha kiloluydun diyo tabi kiloluydum çünkü önceden boyum kısaydı ama kilom aynıydı şimdi boyum uzadı ama kilo artmadı bende git gide zayıf görünürüm abiler lütfen beni aydınlatın motivasyona ihtiyacım var

desperado98 bunu beğendi.
  2. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Bu sporu kiz icin yapicaksan yapma zaten en fazla 2 ay sonra birakirsin , kimse sihirbaz degil sihirli degnegi yok ayrica ozguven olayi beyinde biten bir olay ben nice kasli veletler gordum 2 cumleyi bir araya getiremeyen

oyunsevervatandas ve columbu bunu beğendi.
  3. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    abi kız değil ben futbolcu olabilmem için yapıyorum kendim için kendimi zayıfken iyi hissetmediğim için yazdım

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Zayıflıktan şikayetçiysen neden daha fazla yemek yemiyorsun?

onur04, Lorethlorien, SoldiersOfGod ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    :) samimi bir yakinma olmus, oncelikle 16 yasinda oldugunu, sureclerden gecerek yasadigimizi, ozguven - dolgun vucut - kizlar ucgeninin aslinda pek bir baglantisi olmadigini hatirla kardesim, hicbir sey bir anda olmaz ve evet sihirli degnekte yok. O yaslarda hersey bir an evvel olsun ister insan ama maalesef olmuyor, ama ne istedigini bilen, kararli ve dengeli bir insan evladi olarak devam edersende hayat sana hediyelerini verirken comert davraniyor. Simdi esas konuya gelirsek irilesmek adina spor yapiyor musun? Yapiyorsan neleri eksik yapiyorsun? Nasil besleniyorsun? Anamizin / esimizin onumuze koydugu herseyi yemek iyi beslenmek anlamina gelmez, ornegin gunde 17 ogun kavrulmus biber + yogurt yemen pek bir fayda etmez. Bunlarin cevaplarini bilmeden yardimci olmak dogru olmaz.

6. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ne güzel konuşmuşsun be hocam ama gerek okul gerek futbol bir türlü düzene oturamıyorum belkide sorunum budur ama okullar açılıyor ama artık bir çift dambıl ve proteine yüklenerek kilo almaya çalışmak iri yarı olmak istemiyorum sadece fit olmak istiyorum

7. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Keske istediğimiz kadar kas alıp irilesebilsek, inan o is o kadar kolay değil:) mesela c. Ronaldo' nun fizigini muhtemelen fit bulup begendigini tahmin ediyorum, onun ne kadar sert idmanlar cikardigini, hatta yanlis hatirlamiyorsam bir ara steroid kullaniyor diye ithamda bulunulmustu kendisine. Kisacasi korkmana gerek yok, al eline dumbili, simdilik protein tozunu bosver, calisabildigin kadar calismaya bak. Korkma, hulka donmeyeceksin, veya spor salonlarindaki posterlere donmeyeceksin:) kilo almak icin iki yolun var, ya her onune geleni yiyip yatip ne olur ne olmaz diyerek bunlari yag olarak depolamaya calisacaksin, ya da kas kutleni arttirarak saglikli bicimde senin tabirinle dolgunlsacaksin, ve unutma fit olmak icin biraz da dolgunluk lazim, zayiflik bambaska birsey:)

8. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim benımde yasım 16 benımde kılom zayıf aynı durumlar birebir bende var fakat ben zayıfım diye alınmadım futbol kulubune yoksa cok ıyı oynarım.. Fizikten kaybettım , ve aynı kız meselesi inanmazsın bendede var . Kılo almak ıcın supplement alacaktım fakat vazgeçtım bi gainer tarifi buldum . Buarada spor salonuna yazıldım yazılalı 1 ay oldu beslenmeye de bugunden ıtıbaren basladım . İstersen buldugum gainer tarfini sanada vereyım gunde 2 defa kullan büyük ölcüde yardımcı olur sana ben yenı basladım tadıda güzel yani..

Eger başka alternatıfler varsa kılo almak ıcın önerılerınızı beklerım ..

9. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    hocam çok saolun ya vallahi çok iyi aydınlattınız beni allah razı olsun

10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Estağfurullah kardeşim teşekkür ederim, bende kendi çapında sporunu yapmaya çalışan biriyim, tek fark o yollardan biz daha önce geçtik

11. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Tam olarak ne istiyorsun öncelikle bunu bilmemiz lazım. Çoğu insan bulunduğu durumdan yakınır ve birçoğunun amacı dikkat çekmektir (seni kastetmiyorum). Aralarından çok çok az bir kısmı yakınırken amacı çözüm aramaktır. Burda şu nokta ayırıcı özelliktir. Bir öneri geldiği zaman bu adam bunu deniyor mu ? Yani ilk adımı hemen atıyor mu ? Atıyorsa şu an yarın 2 saat sonra diğer hafta değil ne olursa olsun şu an bişeyler yapıyormu. Hemen şu an bunu duyar duymaz gidip güzel bi idman yapıp nerde olursa olsun şınav çek çekebildiğin kadar zorla kendini barfiks çek ne yaparsan yap ama biyerden başla. sonra git sağlam bi yemek ye çok düşünme bu sadece başlangıç için. sonra git ve biyere not al ..... amacım için bu gün .... kadar şınav çektim, ..... kadar dips yaptım, vs diye ve yatağına yarın daha da iyisini yapabilmek için kafanı rahat rahat koy. Bu önerileri bundan 6 ay önce 23 yaşında ve 58 kilo 180 boyunda biri oalrak ve sadece 8 ayda 9 kilo alan birisi oalrak yazıyorum. Şu an ise 70 kiloyum son bir ayda 1 buçuk sağlıklı kilo daha aldım. Başarısız ol, yapamayacksın, yemek yerken öğüreceksin miğden artık yeter diyecek ama işte şimdi başlıyoruz. Kalk ve pes etme !!!

12. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ne güzel konuştun be abi genelde bana hep fazla kilodan düşenler cevap veriyo genelde sende benim gibi kilo alma problemi yaşamışsın sende çok rahatlattın teşekkür ederim abi

13. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    bende forumun aşırı zayıf olupta sonradan kilo alan üyelerinden biriyim , yaklaşık 17 kilo aldım diyebilirim toplamda , bu sporun özünde beslenme yatıyor yiyeceksin kardeşim sadece yiyeceksin başka çaren yok, az zorlamadım kendimi kusucam diye ,tshit giyemezdim kollarım aşırı zayıf diye utanırdım vs. ama azmettim bazen acelem var diye bi konserve ton balığını ve yumurtayı iğrene iğrene ağzıma tıkıp su ile mide bulantısını geçirdiğim yada üniversiteye beslenme götürmüşlüğüm çok oldu. İlk işin imkanın varsa spor salonuna yazıl sonra kendine bi beslenme programı oluştur.Senin halini okadar iyi anlayabiliyorumki ben yaptıysam usteki arkadaş yaptıysa sende yaparsın . Biraz motivasyon olsun sana ilk başladığımda kollarım 26 cm idi şuan 36 cm , (diğer ölçülerimi hatırlamıyorum :) )

ogulcan çiçekler ve doxux bunu beğendi.
  14. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Oğulcan olayı kavramış ve şu an bişeyler yapmışssındır umarım yoksa anlattığım 1. kategörideki insanlardan pekde bi farkın kalmaz :)

ogulcan çiçekler bunu beğendi.
  15. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    benimde okulum var bende gerekirse okula yemek götürcem artı hocam bir yerden başlamak istiyorum

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yarın bir kız seversin evlenirsin veya çıkarsın her neyse kız sana bi, kavanoz uzatır açarmısın diye rica eder ve sen o kavanozu açarsın oda yaşa sen dünyanın en güçlü erkeğisin der yanağını öper. işte budur motivasyon. önemli olan kimin için ne olduğundur bilmem anlatabildim mi?

17. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    dolgun kaslı bir fiziğe sahip olmanın kız arkadaş bulmada çok bir etkisi yok kızlarla konuşmasını bilmek önemli ağzın laf yapacak yoksa olmuyor bak çevreye aşırı derece zayıf gençlerin yanında güzel sayılacak kızlar bile oluyor lise çağında ama tabiki düzenli beslenir düzenli spor yaparsan özgüvenini artırır bu yaşlarda çok korkmaya gerek yok çünkü 16 yaşındaki bir erkekten kızlar çok şey beklemez asıl 25 yaşından sonra iş biraz zorlaşır sosyal olmaya gelince eğer aileden zengin değilsen filmlerdeki dizilerdeki gibi gençlik yaşayamayacaksın zaten partiler vs sen imkanın ölçüsünde arkadaşlarınla gez okulda kızlarla konuş

elezar ve ogulcan çiçekler bunu beğendi.
  18. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    oğulcan daha cok gencsin ,inan genclerin büyük bölümü seninle aynı durumda, popüler zannettiklerin bile.... zaten fiziksel gelişimin de tamamlanmadı henüz. kendine ozgüveni yüksek insanların hepsinin fizigi iyi değil. tarihteki basarılı ya da önplana cıkmış liderlere bak , hicbirisi filmlerdeki gibi değiller. bu dünyada sana, fikirlerine uyan bir kız mutlaka su an biryerlerdedir.acele etme. kendine yasam tarzı olustur. müzik spor resim sanat vs aktivitelere yönel , beslenmene ,sporuna ,giyimine ,uykuna dikkat et.gündemi takip et. zayıflığı dert etme ,yasın ilerledikce kilo alacaksın zaten ,ayrıca bütün mankenlerin zayıf olduğunu görebilirsin. zayıf da olsan , kendine yakısan giyim tarzlarını dene , derslerinde basarılı ol, korkularının üzerine git. gerisi zaten gelecektir.

ogulcan çiçekler ve Balboa7 bunu beğendi.
  19. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yaşıtların genetik olarak senden daha iri olabilirler hatta daha yakışıklı olabilirler, daha konuşkan daha özgüven sahibi de olabilirler sana kıyasla ama hiçbir insan asla ama asla her yönüyle mükemmel olamaz sadece kendini öyle göstermeye çalışabilir. Aynı sorunları bende yaşadım sınıfın en zayıfı olmasam da en zayıflarından biriydim, futbol takımına bende girdim ama yine diğerlerine oranla çelimsizim diye hep seneye oynarsın diye dışarıda tutuldum. Bunları hep kendimle ilgili kusurlar olarak görürdüm ve buda hep özgüvenimi daha da yitirmeme daha da içime kapanmama neden olurdu.
    Sonra düşündüm ki ben böyleyim, vücudum çelimsiz ve biçimsiz, daha kötü giyiniyorum belki de, çok konuşkan değilim ama benimde mutlaka iyi yönlerim olmalı ve bu eksik yönlerimi de iyileştirmeliyim. Şimdi tüm bunları iyileştirmek için bodybuilding yap diyemem sana, elbette bodybuilding yap ama daha fazla sorumluluk al, daha fazla aktiviteye katıl, korkularının endişelerinin üzerine git, daha fazla oku, geleceğinle ilgili hedefler belirle.

columbu bunu beğendi.
  20. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Kardesim bi 2 bardak yulaf 15-20 bebe biskuvisi 400 ml sut bi corba kasigi tam dolu bal blendirdan gecir tadi nefis kilo almaya bire bir

Sayfayı Paylaş