Süte Çiğ Yumurta Kırıp İçmek Zararlı Mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve montanareis tarafından 14 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar yaşım 14 gelişimim için hemde vücüdüm için iyi gelir diye 1 bardak içmeyi planlıyorum 2 yumurta kırsam sütün içine bir zararı olur mu ?

2. Supplement günlüğüm

Supplement günlüğüm Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    girne
    yumurtayı çiğ olarak tüketmek tehlikeli olabilir (salmonelle) gibi bir hastalık kapabilirsin. ayrıca çiğ yumurtanın %50 si sindirilirken, haşlanmış yumurtanın %98 i düzgün bir şekilde sindirilir.ikisini ayrı tüketmen daha iyi olur.

Oğuz Yücel bunu beğendi.
  3. MehmetAli1

MehmetAli1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben de bir ara kullanmıştım bir arkadaşımın tavsiyesiyle. bana faydalı olduğunu ve onu güçlendirdiğini söylemişti. tüm proteinleri alıyorsun bu karışımla. tadı biraz kötü ama çok sıkıntı olmuyor. ben bir bardak süte 1 yumurta atıp içiyordum. yine de tam araştır doktoruna danış diyeceğim ama hangimiz bunun için doktora danışır ki :) neyse dediğim gibi ben bir sorun olmayacağını düşünüyorum ama hine de dikkatli ol en ufak bir sıkıntı da doktora gitmeni tav siye ediyorum

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurtanın besin değerlerinden faydalanabilmek için ısıl işlemden geçmesi gerekiyor. Gerek sindirim, gerek mikrobiyolojik açıdan çiğ yumurta tüketmemekte fayda var.

Supplement günlüğüm bunu beğendi.
  5. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bo
    14 yaşındayım 8.sınıftayım boyum 1.74 boyuma katkısı olur mu peki ?

6. Supplement günlüğüm

Supplement günlüğüm Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    girne
    Keşke olsa fakat böyle birşey mümkün değil ben 11.sınıfım 16 yaşındayım 1.63 Üm boyun gayet ideal boş ver zaten boyunun uzaması 22 yaşına kadar devam edecek

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ya bu ergenlerdeki boy telaşı ne zaman bitecek yada ne zaman anlayacaklar sporcu olmadıkları sürece boyun önemi yok. Önemli olan boy değil işlev lafı tek bir organ söylenmemiş gençler genel bir laf o. Şu yaşıma kadar gittiğim konserler dışında 181 boyun faydasını görmedim gören varsa yazsın bende bileyim ne faydası var. Şunu yesem uzar mı bu hareketi yapsam uzar mı, 3 ayda 10cm uzamama lazım ne yapmalıyım vs... Bu mevzu %90-95 genetik kalan kısmı da çok küçük yaştan (belki 4-5 civarı) itibaren yapılan sportif faaliyetler ile ilgili. Boya takılana kadar kafanızı doldurmaya çalışın. 2 metre boyunda deve olup eşşeğin arkasında kalmaktansa 1.60 lık kervanbaşı olun eşşekler, develer sizi takip etsin.

Lie ve Supplement günlüğüm bunu beğendi.
  8. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Sütün proteinini zaten sindiremiyoruz. Yumurtayı da çiğ yersen yarısını sindiremeyeceksin. Tam bir dacia yani, uzak dur. Boy konusuna gelirsek, genetiginin izin verdiği kadar uzayacaksın. Fazladan bir şeyler bir işine yaramayacak.

Sayfayı Paylaş