Sürekli shake tüketiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Redkit11 tarafından 19 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Redkit11

Redkit11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar spora ara verip başladığımdan beri ciddi olarak beslenmemi takip etmeyi amaçladım
    Bu nedenle sabahları ve akşamları bir shake tüketiyorum
    500ml sit
    200gr yulaf ezmesi
    2 kaşık bal
    Whey
    1 büyük muz
    4-5 yumurta'dan oluşan bu shake'i 1 haftadır tüketiyorum ve 1 kilo aldım(63.8-64.8) korktuğum şey yağlanma yapıp yapmaması gün içinde pek fazla birşey yemiyorum öğle kaliteli karbonhidratlarla besleniyorum fakat sabah içtiğim shake beni çok tok tuttuğu için fazla katı halde yemek yediğim söylenemez sorularıma gelicek olursak
    1.Bu shake'i sürekli tüketmem beni kötü yönde etkiler mi(sürekli sıvı alıp katı halde fazla birşey yememek yani)
    2.Bu kadar kısa sürede fazla kilo almam ne kadar doğrudur?
    3.Shake'e eklemem gereken daha fazla birşey varmı?
    Teşekkürler

2. alpoha19

alpoha19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    1-hacım katı olarak pilav makarna et tabiki almalisin hayvansal besinlerden vs.. Shakei sabah ve aksam ic ama sabah icince tok tutmasi kisiden kisiye degisir? Sabahki beslenmenden sonraki diger ogunu fistik,kabak ckrdegi,ekmek gibi hazirlarsan diger ogunlerdede kolay yiyebilirsin.
    2-Fazla Kilo derken 1 yilda saglikli olarak 10-13 kg almani tavsiye ederim ki kiloyu ilk baslarda kolay alirsin sonra beslenme programini degistirmezsen giderek yavaslar ama yinede alirsan baya bi, yag oranini olctur ve aynada kendini ozellikle gobekte yaglanma gorursen beslenme programini gozden gecir :)
    3-Herzaman dedigim gibi mixer ozgurluktur :) supplementi b6 ,muzla tuketirsen daha iyi olur.. youtubdan bakabilirsin tozun yaninda mixere neler atabilirsin diye çok şey var gerçi araştir bu yuzden mixer ozgurluk :)
    Saglicakla

3. Redkit11

Redkit11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bazı günleri sadece shake ile geçirdiğim bile oluyor çünkü ağızıma bir lokma yemek bile alamıyorum aşırı tok oluyorum eğer alırsamda karın ağrısından ölüyorum.Karışımla ilgili bir sorunda tadı şuan yaptığım karışım aşırı bayıcı bir şekilde muz tadı içeriyorum 1 büyük muz ve protein(muzlu) olunca çok kötü bir tat alıyor.Muz yerine katabileceğim muzla iyi gidecek bir tat-aroma biliyor muydunuz?

4. alpoha19

alpoha19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Aldığın gainer ney?gunde kaç ölçek kullanıyorsun? ona göre.bi çözüm önermeye çalışayım
    Avakado yulaf ezmesi deneyeblrsn ben yulaf ezmesi deniyorum genelde :)
    Tadı.cok kötü gelmemesi lazım aslında hayret ettim :/

5. Redkit11

Redkit11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Gainer kullanmıyorum mixer'de yaptığım karışımı içiyorum protein tozu'nun muz aroması var muz ile birlikte katıncada aşırı bayıcı bir şekilde muz tadı geliyor muz aromasını biraz azaltıp yinede güzel bir tad'a sahip olmasını istiyorum en azından

6. alpoha19

alpoha19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    He pardon diğer konuya yazınca kafam karıştı :D
    Tozun markası ney? Ekstradan suyu fazla koyabilirsin veya sütü böylece muzun tadını az alabilirsin
    Ben avakado yulaf ezmesi ekledim ve gayet güzel tat aldım ama kişiden kişiye göre değişir sen yinede YouTube'dan bak.içemezen tozu israf etme sonra :D
    Bu arada balı.cikartip dene ben ballı icince midem bulanmıştı

Son düzenleme: 19 Mart 2017
  7. Redkit11

Redkit11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Toz optimum
    Ballı çıkartıp denedim pek bir fark görmedim önerilerin için teşekkürler yinede

8. RagnarLothbrok34

RagnarLothbrok34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ataşehir-İstanbul
    Bende buna benzer bir shake yapıyorum bulkta yani kilo alma amaçlı bir diyette olduğum için kalori açığını bunlarla kapatmaya çalışıyorum. Ama benim beslenmem şu yönde. 3 Ana öğün sabah öğle akşam. Bunalr kesinlikle var. Sabah öğle arası bu shakei yapıyorum (200ml yarım yağlı süt, 100 gr yulaf ezmesi, tarçın, kahve, 100gr mass gainer çikolatalı, bazen bal veya pekmez üzerini su ile tamamlayıp içiyorum. Bunun içine asla meyve katmıyorum. Öyle denediğim zaman kıvamı ve tadı çok yoğun oluyor. zaten tozdan bir çikolata tadı geliyor. bunu içtikten yarım saat sonra muz veya yeşil elma yiyorum. sonra spordan önce öğle yemeği ve sonrasında yine bu shakeden içiyorum. yani özetle sana tavsiyem shakein içine yumurta ve meyve atma. yumurtayı sabah haşlayarak veya kırarak tüket. meyveleride öğün aralarında. boyum 175 kilo 67 di bir ay önce. son kilomu hala tartmadım ay sonunda bakıcam tahminim 70 kg civarıdna olması.

9. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum karışım mantığını yanlış anlamışsın. Eğer elindeki diyet kalori açığını doldurmaya yetersiz geliyorsa, karışımı o zaman hazırlarsın. Sırf makrolarını tamamlıyor, tok tutuyor diye sadece karışım tüketmek çok yanlış. Sporla veya sporsuz, sağlıklı bir yaşam için dengeli bir beslenme her şeyden önce gelir.

Redkit11 ve RagnarLothbrok34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş