Süper Set ve Cardio

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serdar1980 tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. serdar1980

serdar1980 Guest

Herkese selam arkadaşlar. Forumda bu konuyu aradım ama bulamadım. Süper set ve cardio ilişkisi hakkında sormak istediklerim şunlar: şimdiden teşekkürler

1. Süperset ve cardio aynı şeylermidir?
    2. Cardio yağ yakımı amaçlıdır, süperset de yağ yakar mı? ikisinin birbirinden farkları nelerdir?
    3. Diet dönemi cardio ile yağ ve kas kütlesinde azalma mı olur? yoksa süpersette yağ yakarken kas kütlesinde azalma mı olmaz?
    4. Diyet dönemi süperset yapmak kasları gerçekten şekilli mi yapar? eğer şekilli yapıyor ise iyi şekilde yağ mı yakar?
    5. Hangisinin yağ yakmada ve kasları hatlı göstermede etkisi fazladır?

2. burak1989

burak1989 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bulk donemde super setı onerırım hacım kazanmak ıcın..ama amac yağ yakımı ıse cok tekrar az kılo.ve buna ılave kardıo.

3. redondo1

redondo1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    supersette ağırlık düşürmek normal midir.
    ilk sette normal kaldırdığım ağırlıkları kaldırabiliyorum da,
    ikinci sette 4. tekrarı zor yapıyorum. güç yetmiyor
    (superset antremanlara ilk başlayışım)

Son düzenleme: 3 Ocak 2009
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda arama yapmış olsanız emin olun süpersetle cardio'nun aynı şeyler olmadığını görürdünüz..

5. serdar1980

serdar1980 Guest

Aynı şeyler olmadığını ben zaten biliyorum. Sadece arasındaki kücük ve ince farkları öğrenmek istedim antrenör arkadaşlardan. Ve sadece yazdığım ve kafama takılan sorulara cevap istedim. Aynı konu başlığı ile açılmış bir konu mevcut değil.

6. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Süper set bir çalışma sistemidir.
    Çalışma sistemlerini öğrenmek için:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/calisma-sistemleri-t1147.html?t=1147&highlight=s%FCper+set
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-ve-t14611.html?t=14611&highlight=s%FCper+set

Cardio ise kardiyovasküler sistemi güçlendirmeye ve dayanıklılığını artırmaya yönelik yapılan aerobik çalışmalara verilen genel isimdir.
    Cardio hakkında ise:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cardio-alismasi-t51.html?t=51&highlight=cardio

Bunlar dışında aynı konu ismiyle ilgili başlık olmaması başlık açmanızı haklı göstermez, çünkü bu iki konu hakkında da oldukça fazla yazılıp çizilmiştir.
    O nedenle cardio ve süper set karşılaştırmasını tek başlığa taşımanız elma ile armudu karşılaştırmaktan öteye gitmeyecektir.

Size verdiğim linkleri incelediğinizde zaten sorularınızın cevaplarını alacaksınız.

glorious1907, GoDDy, Morphling ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş