Süper Set Program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Despo tarafından 22 Eylül 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. Dead_Smile

Dead_Smile Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar yaz gelmişken de söyle bir süpersete başlamak istiyorum aslında 2-2.5 senedir planlı, programlı beslenmeme dikkat ederek çalısıyorum ve bundan sonra çok da gelişmek istemiyorum daha çok formumu korumaya yonelık çalısmak istiyorum ve süperset program kullanırsam bundan sonra daha faydalı olur herhalde? Fazla ölçü almamak ve define hali korumak için. haftada 4-5 kere 35 dk yogun cardio yaparım 5 gun agırlık çalısırım. buna göre nasıl bir süperset program kullanmalıyım?
    1-)Farklı kas gruplarını süpersetlemek ile aynı kas grupları süpersetlemek arası fark nedir?
    2-)Süperset program ne kadar süre kullanılabilinir? Aynı kasları gruplandırdığımız o kası çok zorlayacağı için kısa süre kullanılınabilinir gibi geliyor bana haklı mıyım ? Farklı kasları gruplandırırsak bundan sonra süperseti kullanabilir miyim antreman sistemim olarak?

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Programdaki bir kas için yapılan hareket sayısı fazla geldi bana hoca demişti toplam 4 taneyi geçme diye burada sırf göğüs için 6 tane var. Yorumlarınız nedir?

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    6 tane gerçekten çok max 5 tane öneririm. normali ilerlemişler için 4 harekettir. eğer 5. hareket yapılacaksa 3 setten fazla olmamalı.

4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bu dönemlerde süper set programı yapmak gereksiz midir? ben uzun süredir yapıyorum ve gelişmemde yavaşlama varmış gibi hissediyorum ne yapmam gerekli?

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu dönem derken?

6. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Ekimi kastetti galiba.

7. özbadici

özbadici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba koçyiğitler

ben bu forma daha yeni kayıt olmuş belli aralıklarla yaklaşık 12 yıllık bu muhteşem sporla iştigal eden biriyim.hocalarım Halil BOSTANCI ve Sabahattin TAYLAN Turgut AKDEMİR V.S. benim de paylaşmak istediğim bir bilgi var arkadaşlar; mide ve kardio hareketleri antrenmanın başında çalışılır. Çünkü; kan yıpranan kasları en son çalıştığınız bölgede tamirat için çalışıyorken , yaptığınız mide ve kardioyla o bölgeyi terkederek (yani tamiri ve onarımı asıl elzem olan bölgeyi) oralara yönelir ki bu da çok faydasız lüzumsuz hatta zararlıdır.
    saygılar

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Karın hareketlerinin sonda ve başta yapılması göreceli kavramdır. şayet bir kişinin mevcut stokladığı enerjiyi daha fazla göze batan yada daha ihtiyaç duyulan yere kullanması mantıklıdır. elinizde bir para var önceliğiniz sebze fakat siz önce meyve alırsanız sebze yiyemezsiniz. yada gripsinizdir önce meyve almalısınız.

Özellikle mide kaslarında vucut ısısının çok büyük önemi vardır özellikle vucut ısısı düşük bir biçimde gövdenin kapanıp açılması bel ve boyundaki diskler için risk demektir.

Karın kası egzersizlerini yaparken göbeğinizin eridiğini düşünmeyin sadece karın kaslarınızı geliştirirsiniz.

bir hoca bir öğrencisine hergün 1000 mekik verir ve öğrencisi ayda 4 kilo verir. oysa o 1000 mekiği çektiği için değil hareket ettiği için kilo vermiştir. işte olayda buradadır kişiyi hareket ettirirken düzenli ve dengeli olarak tüm kaslarıda aktif duruma getirme ve daha fazla enerji tüketmeleri için yoğunluklarını arttırmak.

9. HerTz

HerTz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Dumbell fly ile üst göğüs dumbell fly arasında fark ne? Dumbell Fly'dan kasıt Flat mi?

Teşekkürler.

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Aynen dumbell fly flat yanı duz sehpada, ınclıne dumbell fly ust gogus sehpasında.. ;)

11. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba benm danışmak istediğim bir şey var
    bende yaklaşık 1 aydır omuz bölgeside süper set giriyorum
    çok güzel şekillendi 1 ay olmasına rağmen her gören farkediyor salonda omuzlar süper olmş diyor..
    tabi bu spora başlıyalı değil süper set yapmaya başlıyalı 1 ay oldu
    soracağım soru ...süper set çok zor oldğu için ağırlıkları artırmam mümkün olmuyor
    aynı ağırlıklarla 2-3 ay çalışmak da bi süre sonra gelişim çok az olmaz mı ....
    yani süper setde ağırlık artıramamak normal bir şey mi yoksa benm sorunum mu acaba ?

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Zaten bır programı 2-3 aydan fazla surdurmek yanlıs bır yaklasım..

2 ayda bır program ve sıstem degısıklıgı, kasların monotonluga alısmamasını saglayıp bır anlamda da plato donemıne gırılmesını onleyecektır..

13. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Super sete girerken agırlık secimi nasil olmali? yani normal calismadakinin %kaci seklinde olmali acaba?

14. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Super sete girerken agırlık secimi nasil olmali? yani normal calismadakinin %kaci seklinde olmali acaba?

Nasıl bir süperset yaptığına bağlı olarak değişir.Zıt kasları mı süpersetliyorsun, yoksa aynı kas grubunu mu.Aynı kas grubu ise kendimden örnek vereyim normal çalıştığın ağırlığın %60-80 aralığı olabilir. Tabi aynı kas grubunda da izolasyon hareketi baştaysa dediğim şey geçerli.Yani d.fly girdik ardından bench press, benchteki ağırlık ister istemez düşecek..

15. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Omuz ile göğüsü süperset programımda beraber calışsam ne gibi avantajları dezavantajları olur sizce arkadaşlar ?

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Omuzu overtraınıng'e sokabılırsın ıstemeden, aklıma ılk o geldı.. :S

muscled_girl bunu beğendi.
  17. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Üst göğüs calışırken ön omuzu etkilediğimizi düşünürsek overtraining olma riski yüksek gercekten ayrıca baya yorucu bi antreman olması da kacınılmaz.Vazgecmeli sanırım :)

18. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Genelde benim gördüğüm programlarda, göğüsle sırt süpersetleniyor, tam antagonist (zıt) kaslar, henüz denemedim ama 2 hafta sonrası için böyle bir program var kafamda.Güç artışı için de iyi olacağı söyleniyor.

muscled_girl bunu beğendi.
  19. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Evet ben de göğüs-sırt süperset şeklinde calışıyorum sadece merak ettim ama göğüs omuz cok ağır olur sanırım vazgectim zaten :)

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu bahsettiğin geniş gövde elde etmek için kullanılır. fakat uzun süreli tavsiye edilmez.

Sayfayı Paylaş