Roaccutane kullanımı sonrası boy uzamam durdu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve AllyCaptain tarafından 3 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AllyCaptain

AllyCaptain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, Lise 1. sınıfın başlarına kadar boyum her sene ortalama 5-6cm uzuyordu. Lise 1. sınıfta yüzümde çok sivilce olduğu için, doktorun da eğer sivilceler gitmezse yüzünde izler kalır demesiyle roaccutane yani zoretanin adlı ilaca başladım. İlaca başlamamdan itibaren yoğun bel ağrısı, dudak kuruluğu ve kemik ağrısı çekiyordum. Normalde tek seferde 40-50 şınav çeken ben ilaca başladıktan 1 ay sonra 5 şınav dahi çekemiyordum çünkü kemiklerim kırılacak gibi oluyordu. Yüzümü yıkamak için eğildiğimde tekrar doğrulamıyordum belim ağrıyordu. Sonuç olarak 7 veya 8 ay boyunca ilacı günlük 40mg dozda kullandım. Ve ilaca başlamamdan itibaren tam 3 senedir boyum 1cm dahi uzamadı. Bu biraz üzdü açıkçası acaba büyüme şeysi kapanmış olabilir mi diye düşünüyorum ki kapanmıştır. 3 senede tek cm uzamayan biri için normal. 16 yaşındayım şu an. Vücut geliştirmeyle uğraşıyorum son 3 aydır. Yine kemiklere etki etmesin diye de yüksek ağırlıklara ve barlı hareketlere girmiyorum. Büyümemin durup durmadığını öğrenmek için ortopedi bölümüne randevu aldım hastaneden. Sanırım o bölüm bakıyor. 1-2 haftaya her şey netleşir ancak merak ettiğim husus bu ilacı kullanıp bu tarz şeyler yaşayan var mı ? Veya tavsiyesi olan ? İlacı kullanırken çok ciddi bel ağrıları çektim belki bu da boy uzamasının durmasında etkili oldu. Şunu da ekleyeyim evde yine en uzun kişi benim ailemin boyu pek uzun sayılmaz. Ancak hem anne tarafı olsun hem baba tarafı olsun, dayılarımın boyları çoğunlukla 1.80m civarı.

2. Tylers revenge

Tylers revenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

3. fırattt54

fırattt54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum lise yıllarımda ben de roacutten kullandım ancak bende boy uzaması devam etti hatta baya bi uzadım bilgisn olsun ilaç ile bi alakası yok genetiğin ile bi alakası var

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ben uzunca bir süre 60mg kullandım. Boy uzamasında sıkıntı yaşamamıştım. Direk etki ettiğini düşünmüyorum.

Sayfayı Paylaş