Resimdeki ölçüm fişini nasıl yorumlarsınız ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emrezgnn tarafından 26 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Dün Macfitte ölçüm yaptılar ve resimde görüldüğü gibi sonuçlar çıktı. Kol ve bacaklar arasında 1 er cm fark var. %15 yağ oranı var 38,8kg kas kütlesi var. 5 aydır spor yapıyorum. 100kg ile başlamıştım. Bu ölçüme göre nasıl bir yol izlemeliyim pek anlamadım açıkçası :) Yardımcı olursanız sevinirim.

Yaş 22
    boy 1,75
    kg: 88

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    vücuttan bir fotoğraf olursa, onu da buraya eklersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Fc4n35 bunu beğendi.
  3. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Fotoğraf ve santimetreyle vücut ölçüleriniz olsa daha iyi olurdu. Sadece bunlara göre yorum yapmak ne kadar doğru olur.

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    ben iri olmak istiyorum diyorsan kilon normal. yok ben fit bir vücut istiyorum dersen kilon boyuna göre biraz fazla. Yağ oranı bence çok kötü değil. Yetişkin bir erkekte %18 e kadar normal karşılanabilir. Vücut yağ oranında %2 3 çok farkediyor görüntüde. Daha fit bir görüntü için %12 13 ü zorlayabilirsin. Yok ben güç istiyorum dersen yağ oranın iyi; 18 e kadar çıkabilir.
    FFM(fat free muscle) 75 çıkmış ki bence Türkiye ortalaması üstü. Türkiyede skinny fat çok fazla. Sen skinny fat değilsin. BMI biraz yüksek gözüküyor. Obeze yakın. O da kilon boyuna orantılı yüksek olduğu için öyle çıkmış. vücut geliştirme yapan birisi için önemsenecek bir değer değil.

Fc4n35 ve emrezgnn bunu beğendi.
  5. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yağ oranımı bu kadar düşük beklemiyordum açıkçası. Makinelerin yanılma payı var ama bilemedim :) Aslıdan 80-85KG arası kalıp bunun üstüne kas olarak büyümek istiyorum. Ancak vücudum 80KGyi kaldırır mı bilemiyorum. Çünkü üst taraf geniş kemikler kalın endomorf bir vücut tipine sahibim. Omuz çevrem 140cm. Biçimsiz bir görüntü çıkmasını istemiyorum. :)

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Makinedeki yağ oranına güvenme derim, bana % 7 9 dedi geçen ay imkansız :D

7. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Benim fazlalıklar göbekte toplandı kollar bacaklar popo filan hep küçüldü :D Bu durumu nasıl düzeltebilirim ? Göbeği düzlemek için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Teşekkürler

Sayfayı Paylaş