Rastgele temiz beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Devald tarafından 13 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Devald

Devald Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,

Beslenme konusunda işi matematiğe dönüştüren çok fazla arkadaşımız var. Kendilerini takdir ediyorum. Ancak işim gereği sıklıkla öğün kaçırabiliyorum. Protein ve karbonhidratta gramaj hesabı yapmadan temiz beslenmeye çalışıyorum. Örneğin sabahları 4 yumurta ve 1 tam buğday ekmeği yiyorum, ancak tam buğday ekmeğin karbonhidrat miktarını bilmiyorum. Göz kararı aşırıya kaçmadan günü bitirmeye çalışıyorum. Bu denli hassas olarak beslenmeye çalışmak yıpratıcı oluyor mu? Ve her iki halükarda da temiz beslenirken gramaj hesabına girmek bir mucize yaratabilir mi?

Bu şekilde bir beslenme programı izleyen arkadaşlardan düşüncelerini bekliyorum.

Selamlar

2. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yarışmaya hazırlanıyorsıu bırak zevk almaya bak takma kafana proflar bile neler götürüyor :)

3. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Rastgele beslenmenin en büyük problemi belki de sanıldığından çok daha fazla kalori almak ve ya tam aksine düşük kalori almak oluyor.Bu yüzden sık sık insanlardan
    “Hiçbir şey yemiyorum ama kilo alıyorum”
    “O kadar yememe rağmen kilo alamıyorum”
    Gibi sözler duyarız.Tabiki hekes matematiksel hesaplara girmek zorunda değil.Bu hesapları deneyip daha çok strese girip Fitness ve Beslenmeden soğuyan insanlar da görüyoruz.Spor yapıyor ve çok hesap işine girmek istemiyorsanız en kolayı tartıda ve ayında kendinizi takip edip antrenman sonrası günlerde vücudunuzu dinlemek olacaktır.
    Eğer tartıdaki artışlar minimal ve ya aynadaki görüntünüz sizi rahatsız edecek şekilde değişmiyorsa sorun yok demektir.
    Antrenman sonrası günler yorgunluk yönetimini yapabiliyor,kendinizi enerjik ve günlük işlerinizi yaparken spordan negatif etki görmüyorsanız yine sorun yok demektir.

Sayfayı Paylaş